1. leht 1-st

Tarn

Postitatud: R Nov 18, 2005 7:11 pm
Postitas ivalO
Leidsin sellise huvitava foto ,kus WH mundrites sellidel on SS-tarnjacked ja kiivrikaitsed!! Millega ,kellega tegu ?
Huvitav ,kuidas oli reguleeritud maskeerimismustrite kasutamine ja varustamine väeosade ja väeliikide vahel ?
http://www.pilt.ee/view/644578/

Postitatud: R Nov 18, 2005 9:56 pm
Postitas raadik
link ei tööta

Postitatud: R Nov 18, 2005 11:12 pm
Postitas ivalO
Vabandan - minu näpukas!

Postitatud: L Nov 19, 2005 10:29 am
Postitas uscha
tegu võib olla näiteks enne sõda tehtud Polizei diviisi meestega - nendel olid sellised imelikud frentsid, kus kraenurgad sarnanesid Wehrmacht'ile ja varrukal oli Waffen-SS kull - samas ka Luftwaffe eliit-diviis "Hermann Göring" kasutas ju Waffen-SS laigulisi riideid ... tegelikult oli nii, et ametlikult võisid nad ju olla tehtud just Wehrmacht'i või Waffen-SS jaoks aga mingil määral kandsid nad ikka riideid segamini - eriti just sõja lõpu poole ja balti vabatahtlike poolt, kellel oli tihtipeale seljas täielik kompott (mis kätte saadi aeti kohe selga, pähe või jalga) :roll:

Postitatud: L Nov 19, 2005 8:05 pm
Postitas kass
ss laiguline oli väga nõutud kraam olnud ka sõjaajal.
oon näinud pilte kus WH jorsid kannavad nii ametlikke SS laigulisi, kui ka välirätsepate tööd SS riidest

Postitatud: E Nov 21, 2005 6:31 pm
Postitas oberst
issanda rist- mida uscha sööb?-müts maha!

Postitatud: T Nov 22, 2005 11:58 pm
Postitas Pahandus
oberst eks sa küsi ta käest, aga vaevalt et ta ütleb hakkad ka tahtma, nii palju ainult mainin et lõunaks ta sööb täiputru ja röga on silmaks :D

Postitatud: L Jaan 28, 2006 3:35 pm
Postitas napoleon
Kompott tulenes ka sellest, et haavata saanud sõduritele anti haigla ladudest hävinenud vormi ja varustuse asemele sageli uued esemed. Eksisteerisid ju eraldi väeliikidel eraldi haiglad. Nagu suurema löömingu puhul ikka, ei satutud alati oma väeliigi haiglasse. Mul ei ole kahjuks skannerit aga raamatutes leiab vahest pilte kus on näha SS frentsidel rinnatasku kohal WH kotka jälgi. Eestis tulenes veel segadus sellest,et vanad idapataljoni mehed mölliti SS-i ümber ja neile jäeti kogu WH kola alles ja anti lihtsalt uued embleemid. www.wehrmacht.pri.ee -s on ka ühel SS unteri fotol näha tasku kohal WH kotka jälg ( http://www.wehrmacht.pri.ee/fotod/waffenss/martin1.JPG ). Lisaks oli osa Eesti pataljone sõja alguses lennuväljade valveteenistuses ja neile jagati seal WH varustuse kõrvale näiteks Luftwaffe langevarjurite laigulisi tunkeid. Fotodel sageli näha ,et WH vormile tõmmatud Luftwaffe laik, millel Luftwaffe linnuke ilusti rinnas ( Näit. hiljuti ilmunud raamatus kus juttu Idapataljonidest, seal ka üks lahe foto kus on Eesti idapat. mehed 1944 Krivasoos WH mundrites ja MP44-ga).