huvitav telkmantel ...

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8159
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

huvitav telkmantel ...

Postitus Postitas uscha »

pool mantlit on platanenmuster nr. 6 ja teine pool eichenlaub a - ja sedasi on see õmmeldud juba tehases :wink:

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
oberst
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: E Okt 17, 2005 6:25 pm
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas oberst »

efektiibvne muster , kui oled lehtede all - ei leia sind keegi.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

"Salty and scarce example" :mrgreen:
Aga jah iljaaegu sobrades netis (ei mäleta enam ainult kus) jäi silma artikkel kus kirjutati, et amid olid sõjaajal testinud kätte saadud ss laiguliste kangaste maskeerimis omadusi maastikul. Varustuste, masinate ja sõduri maskeerimisel tulemus 5+. Mustrid olid efektiivsed.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Laigulise materjali tootmine oli tollel ajal suht aega nõudev ja kallis lõbu. Kõik toodetu läks käiku. Olen näinud fotot originaal SS telkmantlist kus üks pool oli praakriie, s.t. laikude asemel oli ainult suur tume värvilärakas. Paljudel säilinud anorakidel on tasku klapid ja varruka otsad sootuks teist tooni ja mustrit kui keha osa. Kiivri katteid ja laigulisi mütse tehti anorakide jääkidest. Pea iga riide kild läks käiku.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
UnterKroon
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: T Aug 09, 2005 3:52 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas UnterKroon »

Värv varieerus ikka tohutult, seda kasvõi tavaliste frentside osas, kus sama mudeli roheline värv võis erineda ulatuslikult.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Sõja aeg kohata Saksa sõdurit kelle püksid, kuub, sinel ja müts oleksid olnud sama tooni, oleks olnud pigem haruldus kui reegel. Sellest ma jutustasin ka pikemalt riietuse teema all, miks see nii oli.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”