Vormide riided

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Vasta
jrgen20
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: E Nov 14, 2005 2:33 pm
Asukoht: Järvamaa

Vormide riided

Postitus Postitas jrgen20 »

Plaan on teha mitmeid erinevaid mundrikoopiaid alates M34 kuni M44 ning mütse. Kui ma nüüd kuskile kangapoodi lähen vajalikku materjali ostma siis, mis nimega või koodiga need riided erinevatele mundritele peaks olema?

Vastus võiks olla sellises stiilis:
M-34 - .......
M-44 - .......
jne
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Võid 100% kindel olla, et Eestist sa kangapoest neid materjale kahjuks ei leia.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

???

Postitus Postitas kortik »

Eks seda vana rootslast vennad oma kopide tegemiseks kasutavad.Hädalahendus.Olude sunnil.Aga eks seegi hakkab otsa saama........
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8184
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Saada meie poodidest riiet on lootusetu illusioon.
Tolleaegsed kangad olid naturaalsetest materjalidest , millest pole vähemalt meie poodides haisugi.
Koopiariide pead ikkagi tellima vällamaalt , kus seda toodetakse spetsiaalselt reproriietuse valmistamiseks.
Kõik see vormide iseõmblemine on minu arust kasutu aja ja ressursside raiskamine. Kergem osta juba valmis reproriideid.
Ostes ja tellides materjali , leides lõiked ja õige õmbleja ning tasu selle eest lööb kindlasti üle valmis riideeseme hinna.
Kui aga sind ei huvita asja originaalilähedus , võid võtta suvalise kitli ja sellest kokku krousida - mida aga hing ihaldab.

NB! Muide tänapäeval ei toodeta isegi tavalist puuvillaniiti enam -kõik on helendav keemia ! :twisted:
jrgen20
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: E Nov 14, 2005 2:33 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas jrgen20 »

valmisriided aga ei huvita. Tahaks lihtsalt natukene õhtuseks nokitsemiseks saada. Kogemused õmblusalal täitsa olemas isegi :lol: .Kui siis eestist riiet ei saa siis äkki mõni kasulik link, kus seda tellida saab? Ei taha siiski päris kirve hinnaga ka osta, nii et paluks mõnda võimalikult odavat kohta.
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Kuule omast kogemusest võin öelda, et ühe eksemplaari pärast pole mõtet vaeva näha. Ei loe kogenud õmbleja ega midagi.
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Tean, et need õmblejad tellivad seda riiet nii venemaalt kui usa-st, aga kust kohast konkreetselt nad ei ütle, see ju nende äri. Mina võin sulle niite ja nööpe sebida kui vaja, aga kanga pead kahjuks ise leidma.
jrgen20
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: E Nov 14, 2005 2:33 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas jrgen20 »

Selge pilt. Kuid kuidas on selle ohvitseri riidega? See sinakas-hall.
Kasutaja avatar
relvamees
Huviline
Postitusi: 245
Liitunud: R Okt 28, 2005 10:18 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas relvamees »

vaadake osta.ee-s on üks rootsi munder pükstega!!
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

See saab nüüd küll olema pikk, aga see eest pikk jutt :lol:
Esiteks ei olnud Saksa villane kangas sõja kestel ühtlase kvaliteediga ja ka tooniti erinesid, sõltuvalt aastatest. Kõige villasem ja kvaliteetsem oli kangas mis oli tootmises kuni aastani 1940 ja sisaldas kuni 90% villa, toon sinakas välihall. Aastatel 1940-42 tootmises olnu sisaldas villa kuni 60% ja oli toonilt välihall. 1942-45 oli villa sisaldus kuni 40% ja vähem, toon oli pruunikas välihall. Mida rohkem sõja lõpupoole seda kehvemaks see riie läks ja sisaldas loomset ja puit fiibrit, samuti töödeldi läbikantud villased esemed fiibriks ümber. Et lugu veel kirjum oleks siis tasub teada, et Sakslased kasutasid ära ka okupeeritud riikide villase riide varud (Taani, Austria ja kõige massilisemalt Itaalia). Lisaks tootis mõni vabrik kuni sõja lõpuni mudelit 40 või 42. Mis omakorda tähendab, et varane mudel võis olla tehtud hilisest kangast pluss mõni vabrik omas suuremaid kanga varusid ja tegi varasest heast kangast ka sõjalõpu mudeleid.Kõige massilisemaks loetakse mudelit 40.
P.S. Kui sa tahad tõsiselt kangast leida siis otsi Kagu-Aasiast aga kui viitsid jännata värvimisega, siis mul üks tükk riiet on millest jätkub kuueks ja püksteks.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”