M-43 WH või SS

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
jäääär
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: R Sept 30, 2005 8:35 pm
Asukoht: Võru
Kontakt:

M-43 WH või SS

Postitus Postitas jäääär »

Leidsin pühade ajal M-43 välimütsi ja pidasin seda algul WH välimütsiks, kuid peale pesu hakkasin selles sügavalt kahtlema,sest vasakul küljel paistab nagu oleks linnuke olnud??? Kuidas teile tundub?

Pilt
Pilt Pilt

Kuidas üldse vahet teha WH ja SS mütsidel? Minu tuttava isa kandis ka sellist välimütsi,(pildil paremal ülemine)millel ei olnud muidugi trapets märki ,kuid neid oli ka trapets märkidega???

Pilt

Kui kellelgi oleks pakkuda originaal nööpi (tundub ,et on kas rauast või valgest metallist) oleks väga huvitatud!!
Ostan MG 34,42 kuulipilduja lafeti osi 56904029
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8146
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

need m43 mütsid olid wehrmacht'il ja waffen ss'il ühesugused aga ma arvan, et Sinu omal on ikkagi olnud wehrmacht'i trapets ees, sest ss trapets peaks alt laiem olema kui seal mütsil näha on. ja kas Sa pead kotka kohaks seda kohta, kuhu see auguke jääb? kui jah siis arvan, et seal lihtsalt mingi muu jälg või defekt, mis võib tunduda nagu sinna oleks midagi õmmeldud, sest kui mütsil oleks kotkajälg siis peaks see olema eespool, mitte nii kuklataga. ja kui mütsil oli ees trapets siis üleüldse küljele kotkast ei õmmeldud (see ei tähenda muidugi, et sõdur ise ei oleks võinud sinna midagi kinnitada - nagu näiteks metallist lõvi, mida kasutati ka käisekilpidel).
nii, et minu arvates 99% tõenäosusega on see kunagi olnud wehrmacht'i välimüts. :wink:
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
jäääär
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: R Sept 30, 2005 8:35 pm
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas jäääär »

Jah ,trapets variandi puhul kotkast küll ei kasutatud ,aga silmaga otse vaadates on seal kindlasti midagi olnud .Võibolla sõdur ise aretas näit. kulli peale . Seda auku ma silmas ei pidanud! Mõtlesin rohkem seda tumedamat T-kujulist laiku (see auk võibola tekitatud selle vidina maha võtmisest) See laik on muidu täpselt külje keskel,mitte kuklas! Ei tea ,tundub tõesti imelik :roll:
Ostan MG 34,42 kuulipilduja lafeti osi 56904029
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Ma ei tea kuidas teised aga mina näen seal samuti selget kana jälge :roll: ...

Pilt
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8146
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

jah nüüd puhanud silmadega on tõesti näha, et midagi seal on aga see, mis on olnud ei ole kindlasti ss kotkas. esiteks on selle mütsil olnud linnu tiivad tunduvalt pikemad kui välgumeeste kotka puhul peaks olema ja teises ei ole see otsast kolmnurkne. mul on fotosid, kus sõdurid on pannud mütsi vasakule küljele metallist wehrmacht'i kotka. ehk see?
foorum.rindeleht.ee
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Midagi nagu oleks jah. Uuri teisapoolt ka teraselt ega ole niidijäänukeid alles. Kui kull olnud siis pakuks ka wh oma, oma kuju poolest.
Kas välgu trapetsit siinmail üldse kanti? Ma mõtlen ka üldist idarinnet. Ja mis aastast need välgu trapesoidid üldse mängu tulid? Siiamaani ainult näinud ja mõeld, et see läänerinde teema. Vai siis sõjalõpus Budapest kus Wiiking laamendas?? Nagu G-43, et põhikogus läks seda relva läänerindele ja idas ainult näpuotsaga seda oli liikvel.
Kasutaja avatar
jäääär
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: R Sept 30, 2005 8:35 pm
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas jäääär »

Asjad hakkavad vist paika loksuma!Tänu kamraadide abile Pilt Ühesõnaga ainukene variant,et keegi omaalgatuslikult on sinna midagi kunagi õmmelnud ,(kõige paremini sobiks nende gabariitidega WH frentsi kotkas) igaljuhul suur tänu!!!
Nüüd ,aga üks küsimus kas oleks kellelgi pakkuda seda WH trapets embleemi ja ühte nööpi? Vaatasin algul siit- http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H046458.html ,aga tunduvad kuidagi kahtlased .? Äkki keegi oskab anda infot kuskohast leida originaali?
Ostan MG 34,42 kuulipilduja lafeti osi 56904029
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8146
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

See embleem, millele viitad tundub ka igati originaal olema aga sellele mütsile sobiks pigem selline maha harutatud ja natuke kantud embleem.
Ma võin natuke uurida ja annan Sulle teada kui midagi sobivat leian. :wink:
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
jäääär
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: R Sept 30, 2005 8:35 pm
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas jäääär »

Müts nüüd komplektne! :D

Pilt
Ostan MG 34,42 kuulipilduja lafeti osi 56904029
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”