1. leht 1-st

M43 Püksid.

Postitatud: P Veebr 16, 2020 9:39 pm
Postitas desert eagle
Fotodel Piirikaitserügemendi meestest jääb silma et kantakse nahast jalgevahega M43 mudel pükse.Kandjateks ohvitseri või allohvitseri kraadis iskud.Selline küsimus kas antud pükse on keegi näinud fotodel ka reavõitleja jalas või jagati neid ainult ohvedele?

Re: M43 Püksid.

Postitatud: E Veebr 17, 2020 12:06 am
Postitas ppp
Nendest konkreetsetest M43 nahkse jalgevahega püksetest ei tea ma midagi, aga ilselt on need ikkagi seotud hobese selgas kõõlumisega, hobesed oli sakslastel suuresti kasutusel ja auu sees aga reakoosseisul vast eriti selliste suurte ja intelligentsete loomade selga asja ei olnud, kui nad just mingid käskjalad vms ammetimehed ei olnud...

Re: M43 Püksid.

Postitatud: E Veebr 17, 2020 11:20 pm
Postitas freiwilliger
Ohvedel oli ratsutamine väljaõppes kohustuslik element. Ja eks sealt ka need ratsapüksid pärit. Piirikate ohved tulid ju teenistusse oma vormides, ka rätsepa õmmeldutes. Pilt oli algul üsna kirju. Ühtlasele saksa vormile üle minek toimus tihti alles rindel.
Mõnel fotol, valdavalt formeerimiseaegsel, olen näinud seda moodi pükse ka sõdurite jalas. Aga rindefotodel enam mitte (erandiks paar 3.prk trossi ratsanikku), seega arvan, et tegu ka neil isiklike pükstega. Nahkset jalgevahet sõduripükstel ka silma ei paista.