Saksa vormide lõiked

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Meestel seljas olevad maskeerimisriided vast ikka välismaa nobenäppude töö :roll: :?:

Pilt
Kasutaja avatar
Kessel
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: T Nov 08, 2005 9:05 am
Asukoht: Viljandi ja harva ka Palivere

Re: Vormid

Postitus Postitas Kessel »

kortik kirjutas:Kamraad Napoleon! Võib su käest saada koordinaadid.Kes, kus ja mida teeb.On nednel tegijatel ka oma riidevärki, või tuleb seda iseseisvalt muretseda.Ühesõnaga, hea, kui saaks väikese ülevaate.Või on see valmistamine poolsalajane klubitegevus ja tehakse ainult omadele???
Olen kuulnud , et nende vorm pidi olema kallim kui Soomlaste oma. Muidugi kõlaka tasemel .
Sõda on riigi eksistentsi küsimus, elu või surma rajajoon, tee säilimisele või hukule. Selle hoolikas uurimine on paratamatu.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Kõlakas täiesti õige. Soomes maksab see 140€ ehk siis jämedalt maakeeli ca 2200. Meie vormid maksavad 3000 eeku aga nad ka originaali lähedasemad. Sealjuures isegi seda www.wiking.fi -s müüdavat vormi tuleb ise järgi aidata. See mida nad Soomes pakuvad on praegu kõikides neti firmades müügil, kes sellega vähegi tegelevad. Tootja on Saksamaa. Samas võib öelda, et see vorm on masstoodangust üks paremaid. Jäädes alla vast ainult firmale www.lostbattalions.com . Võin öelda veel, et selle Soomes pakutava ümbertegemine maksab ca 500 krooni pluss veel orig. nööbid. Seega tuleb ikka kokku ca 3000 eeku. Ja ka SS laigud on tehtud Eestis, riie ise pärineb USA-st www.atthefront.com . Ainuke laik mida VEEL Eestis kokku ei õmmelda on telkmantel. Viimati maksis laigulise mütsi, kiivrikatte ja anoraki tegemine 1000 eeku. Aga sellest viimasest hinnast palju aega möödas võib-olla on vahepeal muutunud (selge ,et mitte odavamaks). Õmblemisega veel kahjuks lugu nii, et õmblejal käedjalad tööd täis ja ta eriti väljapoole klubi ei jõua õmmelda.
Aga mina olen Moskvas käinud!
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Ja veel, et kui omal riie nööbid olemas siis vormi õmblemine maksab 2000 eeku. Kõik need hinnad, kahjuks, ei hõlma juurde käivaid embleeme.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas speedsta »

Kui palju läheb maksma vormi jaoks tarvilik riie? Kuidas seda kõige lihtsam osta/ tellida jne. Ootan soovitusi, kaugelt maalt ei tahaks/ei oska tellidagi, äkki siinmail ka pakutakse sobivat riiet.
Sebastian
Kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: R Mär 31, 2006 11:02 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sebastian »

http://www.1944militaria.com/wool_tunics__trousers.htm

Mis Hr.Napoleon arvab neist asjadest? Suurused on siis lagi 48?
Jedem das Seine - Suum cuique
Kasutaja avatar
relvamees
Huviline
Postitusi: 245
Liitunud: R Okt 28, 2005 10:18 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas relvamees »

kas kellegil on huvi midagi tellida www.wiking.fi st kui siis andke teada koostan praegu listi ja mehed oktoobris eestimaal....!!!??
Sebastian
Kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: R Mär 31, 2006 11:02 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sebastian »

Eilne kontakt Olliga andis tulemuseks selle, et nad pole üldsegi kindlad oma saabumisest Kurtnasse.
List? Vormi nagu ka ülikonda tellida nr-te järgi on küll mõtetu üritus.
Jedem das Seine - Suum cuique
Kasutaja avatar
relvamees
Huviline
Postitusi: 245
Liitunud: R Okt 28, 2005 10:18 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas relvamees »

vorme peaks ikkka ise proovima aga muud nänni.... ok eks vaatab mis mehed ise siis teatavad kas tulevad või ei
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Vastuseks www.1944militaria.com -i vormide kohta. Kallid aga üsna head, kahjuks ei tea kas õmmeldud polüester või puuvill niidiga. Kui www.wiking.fi vennad siiapoole s.t. Kurtnasse tulevad siis võiks neile mainida, et võtaks vorme, pükse ja sineleid kaasa. Eelmine sügis oli neil neid omajagu ühes, aga soovijaid ei olnud nagu eriti võtta.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Ei hakanud pisiasja pärast uut teemat tegema. Käisin muuseumituuril ja õnnestus asju lähemalt kombata. Pakub huvi, mis otstarbel on mundrikuue sees selline vöö ? Haagi vastused on küljeõmblustel ja eest annab need kokku panna. Samas jääb asi lõdvemaks , kui eest on munder kinni nööbitud? Haagid on külge õmmeldud ja mitte tellitavad.
Pilt
Pilt
Kiisuke
Kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: R Veebr 23, 2007 5:03 pm
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Kiisuke »

kust saaks ja palju maksab korpusemeste oma ???
Edasi Isamaa lapsed
Kasutaja avatar
Tõnis
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: E Jaan 23, 2006 4:38 pm

Postitus Postitas Tõnis »

Vabanda väga ,et nüüd teemat solgin aga:
kõik, mis puudutab saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Lisaks sellele on ka teema pealkiri saksa vormide kohta.(Tasub lugeda kuhu postitada!)
:wink:
Tegelen mudelite ja mootorratastega.
http://www.album.ee/user/30009339
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Ma mõtsi, et käristaks ühele kiivrile telkmantli räbalast katte pääle, on's kellelgi lõikeid, vai käib asi samkompunniga.
Ps. Herr Kass, kas tank valmis? :D
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”