Sall

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Sall

Postitus Postitas Kriuks »

Kas selline sall ( vt pilte ) on ametlik aksessuaar või on tegemist siiski kratiehitajate omaloominguga :?:

Pilt

Pilt
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Kusjuures ma olen ka seda salli vaadanud ja mõelnd. Tundub, et ametlik. Kuna need mannid ju pärinevad erinevatest kogudest (on ju nii...) Ja ehitud nendega Lufti mehi. Ehk oli selline võrkkate(sall) just siis Luftwaffele mõeldud aksessuaar? Või siis tõest, et üks vaatas teise pealt ja: "Oh äge, panen oma vanale ka sellise räti kaela!" :)
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Vot kohe mitte kuidagi ei leia ühtegi perioodi fotot, kus võiks täheldada säänse võrgu sallina kasutamist :( . Vägisi jääb mulje, et kamraad Kass'i versioon "Oh äge, panen oma vanale ka sellise räti kaela!" osutub tõeseks ...
Kasutaja avatar
relvamees
Huviline
Postitusi: 245
Liitunud: R Okt 28, 2005 10:18 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas relvamees »

kas kellegil oleks ehk huvi selliste sallide vastu.... et panna ka oma mannile...?
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Ametlikest sallidest eksisteeris minu teada ainult hallist lõngast kootud sall (mida rohkem sõja lõpupoole seda vähem villa muidugi). Mida väidetavalt oli tumesiniste triipudega otstes ja ka ilma.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Tänan :!:

Siin pildil siis ilmselt ainuke ja õige ( triipudeta versioon ) ...

Pilt
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”