Igasugune kamuflaaž (riidevarustus)

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Igasugune kamuflaaž (riidevarustus)

Postitus Postitas Kriuks »

SS kamomustrite teema lummus haaras ka mind ( :D ) ja proovisin leida fotosid Leibermuster'it kandvatest võitlejatest. Suure pusimisega õnnestus leida ainult üks ülesvõte:

Pilt

... ning viktoriinist omandatud teadmiste põhjal võiks nüüd oletada, et pildil poosetavad 101. diviisi jäägrid :roll:
Viimati muutis Kriuks, K Aug 09, 2006 7:49 am, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

siin üks pilt leibermuster jakist ...

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Pilte jakkidest ja pükstest leidsin ka mina hulgim aga huvitasid just fotod, kus Leibermuster esemed on tegutsevatel sõjameestel seljas. Aga kuna tegemist tõesti sõja viimaste kuudega siis on arvata, et ega pildistamiseks enam aega ei jätkunud või kui keegi midagi jäädvustaski siis sõitsid vene/ameerika tankid temast ja tema piltidest peatselt üle :? ...
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Igalpool kurdetakse Leiberm. fotode olematuse pärast. Pole ka rohkem näinud kui seda fotot.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

mul arvutis 1-2 fotot veel ... aga nende otsimine 8000 pildi seast on päris aegavõttev tegevus :roll: aga mul aega on nii, et hakkan kohe pihta!
foorum.rindeleht.ee
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Pole küll perioodi foto aga siiski ...

Pilt
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Kas on õige väita, et Leibermuster ei olnud mõeldud üksnes SS-üksustele, vaid oli juba nö üldotstarbeline :?:
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Kas on õige väita, et Leibermuster ei olnud mõeldud üksnes SS-üksustele, vaid oli juba nö üldotstarbeline
Nii on räägitud jah.
Kasutaja avatar
Soldat
Kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: N Juun 01, 2006 5:08 pm
Kontakt:

Postitus Postitas Soldat »

Alati palun pakkuda fotosid 1918. - 1920. a. Eesti sõdurid mundris. Soodsalt!
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

nendel meestel seal fotol on seljas tavalised tammelehe (eichenlaub) mustriga riided - tammelehe muster oli kõige levinum üldse waffen-ss'is. peale selle oli veel näiteks rauchtarnmuster, platanenmuster (seda oli 6 erinevat varianti), erbsentarnmuster ja veel palmimuster, millest valmistati minu teada ainult tarnjackes'id. ülejäänutest (va. erbsentarnmuster) tehti telkmantleid, mütse, kiivrikatteid ja maskeerimisjakke. vahel harvem tehti tammelehe mustriga pükse ja frentse ka.
samuti kasutas waffen-ss veel itaalia laiguga telkmantleid, pükse ja frentse - telkmantleid isegi eestist leitud.

kindlasti jäi mul midagi märkimata nii, et kellel viitsimist võiks täiendada. :wink:
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

meenus veel, et valmistati eichenlaub ja erbsentarnmuster mustriga labakindaid ja eichenlaub mustriga näomaske :wink:
foorum.rindeleht.ee
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Palmist tehti mütse ka. Jaa...kui mälu ei peta olen ka kiivrikatet näinud...praegu ei leidnud fotot ülesse. Ja tammelehest tehti veel kapuutse. Palju on vaieldud veel ühe roosa põhja peal oleva sõjalõpu SS mustri üle. Osad kollektsionäärid väidavad, et see eksisteeris ja teised, et need vähesed eksemplarid on koopiad . Aga oli ju vist Leiberm. sama asi, et arvati, et fantaasia kuni lõpuks fototõestus leiti. Tont teab mida ja mis kogustes võis sõja lõpus SS mingeid kamo variante testida ja piiratud partiisid trükkida...
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Siin siis palmimusteri kate. No skannil heaste ei paista aga muidu seal klambri juures (eespool) on näha palmimusteri omadusi (minuarust vähemalt). Ja, et seda ametlikult tähendatud ei ole kusagil, pole ju välistatud, et mingi väike katsepartii tehti.

Pilt
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Teema täienduseks niipalju, et osadele sõjalõpu WH mustriga telkmantlitele trükiti olemasolevale mustrile lihtsalt musta värviga lisamuster. Musta värvi lisamise põhjustest oli juba kuskil eelnevalt juttu.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Musta värvi lisamise põhjustest oli juba kuskil eelnevalt juttu.
Läbi udu nagu miskit meenub jah aga mis läinud, see läinud :?. Äkitsi keegi kamraadidest värskendab vanade ja väsinute kustunud mälu :roll: ...
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”