1. leht 1-st

Elmar Veersalu lugu ...

Postitatud: L Dets 18, 2010 11:08 pm
Postitas uscha
Paar tundi tagasi saadeti Saksamaalt üks link, kus on neli päris huvitavat mp3 faili - seal räägib Elmar Veersalu, kes võttis osa 1941. aasta suvesõja lahingutest aga hoopis Punaarmee poolel. Mees sai haavata ja viidi laevaga Venemaale, kus ta hiljem partisanidekooli läks ja lennukiga Eestisse tagasi toodi. Päris huvitav kuulata.
Muideks Elmari vend, Alfred Veersalu, oli Eesti Leegionis allohvitser ja saadeti 1945. aastal Neweklau ohvitseride kooli.

http://merkdesign.magix.net/album#/meine-alben

Re: Elmar Veersalu lugu ...

Postitatud: P Dets 19, 2010 3:08 pm
Postitas freiwilliger
Minu arhiivis leiduvad Veersalud, nagu:
Eduard- allohvitser, 3.prk toitlustaja, sai Avinurme lahingus haavata, hiljem metsavend siis Siber jne. Suvel teda külastades jätkus sõjajuttu terveks päevaks.
Guido- sõdur, 20.diviisi autojuht, tuli eluga välja Tšehhi põrgust ja vene sõjavangist, kodus elas sõna otseses mõttes "põranda all" ehk peidikus 8 aastat, seega pääses ka Siberist, legaliseerus peale Stalini surma. Manalamees.
Eduard ja Guido ei ole omavahel sugulased.

Re: Elmar Veersalu lugu ...

Postitatud: P Mai 31, 2020 3:00 pm
Postitas Wirbelwind
Tema mälestused on kuulatavad siin:

https://arhiiv.err.ee/vaata/kirjutamata ... eersalu-01

https://arhiiv.err.ee/vaata/kirjutamata ... eersalu-02

Väga huvitav elulugu, aga ta oli vist ka natuke n-ö "ain"- igal pool sai tünga ja lüpsta, ise oli tähtis terrorist aga külapoiste käest sai relvaäris petta jne jne.. Viimane ülitark otsus oli tal USA sõjaväest tagasi N Liitu pöörduda, kommenteeris pärast, et "oleks ma ilmaski teadnud, et Stalin kurjategija on, ma poleks tulnud". Ise hävituspataljoni mees ja nüüd ei teadnud :shock: