Mossini noateraga täägist

Teises Maailmasõjas Punaarmees kasutusel olnud relvastus ja tehnika ...
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Mossini noateraga täägist

Postitus Postitas Borja »

Et mida teadjamad arvavad - kas on nõuka rariteet?

http://www.osta.ee/24268691

NB! - kiire :P
Viimati muutis Borja, P Nov 18, 2012 10:16 am, muudetud 1 kord kokku.
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas ppp »

Pole "teadjam", aga ei tohiks erilist muud võimalust olla. 2 - slaavitähelisele markeeringule võiks järgneda ka mingi number... Sulatati ümber...on üsna mõnus huumor...
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas kass »

Kas see pole mitte tavaline "blokaadnik"? Leningradi toode. Vähemliikuvam jah kui tavalised orgid.
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas labidamees »

On küll.Sellist paaril korral saares näinud.Suht harvaesinev.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas Borja »

kass kirjutas:Kas see pole mitte tavaline "blokaadnik"? Leningradi toode. Vähemliikuvam jah kui tavalised orgid.
Arvasin ise ka seda aga üks asi sealjuures häiris mind.

See "blokaadnik" on tegelt suht liikuv asi ja ma olen teda osta-s viimase paari aasta jooksul vist oma kolm korda juba näinud. Ja nagu ma tähele panin, on blokaadniku tera üks-ühele SVT-täägi teraga (-Tokarev). Selles osta kuulutuses oleva täägi tera erineb aga minu arust selgelt SVT omast ja siit ka minu küsimus - on ta ikka blokaadnik? Ja kui ei ole - mis ta siis on?

See müüja jutt mingist soome ratsaväele tehtud täägist peab niipalju paika, et mingi hulk mossini tikke tehti tõesti mingi aeg soome ratsarügemendi jaoks lühemaks aga need olid siis lihtsalt tsipa lühemad mossini tikud ja muud ei midagi 8) Nii et müüja päriselt ei vassi aga teemas ta muidugi ei orienteeru ja paneb segast :lol:

Ning mis kõige naljakam - kui saatsin sama info ka müüjale, siis vähe sellest, et mu jutule vastata - ta pani mulle keelu sellele täägile pakkumist teha (mida ma ei kavatsenudki) :lol: :lol:

On ikka nallljamehi seal osta-s :lol: :lol: :lol:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas ppp »

Borja kirjutas:Arvasin ise ka seda aga üks asi sealjuures häiris mind.

See "blokaadnik" on tegelt suht liikuv asi ja ma olen teda osta-s viimase paari aasta jooksul vist oma kolm korda juba näinud. Ja nagu ma tähele panin, on blokaadniku tera üks-ühele SVT-täägi teraga (-Tokarev). Selles osta kuulutuses oleva täägi tera erineb aga minu arust selgelt SVT omast ja siit ka minu küsimus - on ta ikka blokaadnik? Ja kui ei ole - mis ta siis on?


On ikka nallljamehi seal osta-s :lol: :lol: :lol:
Kas Sa ehk valesti ei ole tähele pannud?
Müüja jutt on vahva küll, soomlased tagusid "piiktäägid" (ka hea leid!) lapikuks ja mälestuseks vene toodangust tagusid sinna slaavi tähti peale, et seisaks meeles, millest sai tehtud... :shock:
Viimati muutis ppp, P Veebr 05, 2012 1:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas Borja »

Arvan, et ma ei ole valesti tähele pannud. Tokarevi täägi teral jookseb veresoon nimelt nurga all viltu - mitte paraleelselt täägi keskjoonega. Sellel osta-s oleva täägi teral on aga veresoon täägi keskjoonega paraleelne. Ka on Tokarevi täägi veresoon oluliselt laiem ja rohkem tera keskel - mitte nii nagu sellel osta täägil... :roll:

Aga huvitav tääk igatahes 8)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas ppp »

Pidasingi silmas, et tegelikult nn "blokadniku" tera ei ole vast mitte SVT täägi oma või sellega täpselt sama (vähemalt osadel, vb tõesti mõnedel ka on) .
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas Borja »

Krt - võib olla polnudki siis kõigi blokaadnikute terad SVT40-lt "laenatud"... See omakorda vihjab jälle sellele, et nende blokaadnikute tootjaid pidi olema rohkem kui üks (kes kasutasid vastavalt ka erinevaid noatoorikuid) :?:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas ppp »

Borja kirjutas:Krt - võib olla polnudki siis kõigi blokaadnikute terad SVT40-lt "laenatud"... See omakorda vihjab jälle sellele, et nende blokaadnikute tootjaid pidi olema rohkem kui üks (kes kasutasid vastavalt ka erinevaid noatoorikuid) :?:
Arendaks teemat edasi - vb ei olnud neil "blokadnikutel" SVT tääkidega üldse mingit pistmist? Ja kui oli, siis miks ? :wink:
Ja kui oli, siis ehk on ka mingit pilti?
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas ppp »

Ei teki Borjaga mõnusat vaidlust stiilis - on, ei ole, on küll, mine p...sse :)
Nende nn blokadnikutega on segased lood küll, aga mitte nii segased. Kindlast valmistas neid leningradi tehas Красногвардеец. SVT-sid valmistati Iževskis, Tuulas, Kovrovis ja vb veel kusagil. Leningradis neid ei tehtud ega ka tääke neile mitte. Mis viguriga pidid SVT täägid/terad/toorikud/valmistamisseadmed sattuma ümberpiiratud Leningradi? Ja valmistati neid ikka soliidses koguses. On tõesti osadel tääkidel sooned viltu nagu SVT tääkidel aga enamusel siiski otse. See, kuidas soon terale sattus, oli ilmselt lihtsalt valmistamise juures tekkinud nüanss või kõrvalekalle. Ja need täägid ei ole valmistatud SVT terade ja mosini kinnituse kokkukeevitamise tulemusena (kuigi Borja seda pole arvanudki ega väitnud). See täägi mudel on Leningradi tehases väljatöötatud originaalne toode, SVT on vb eeskujuks võetud aga terad pole mitte identsed.
Praegugi valmistatakse selliseid tääke näiteks Poolas jne, tulles vastu "kollektsionääride nõudmistele" :P
Aga on ka segaseid asju, vahel keegi näitab mingeid erilisi terasid, väidetakse ka, et Tveri oblastis esineb analoogse ehitusega kuid "teistpid" (vertikaalselt) kinnituse küljes olevate teradega tääke jne.
Üks pilt ka interneedusest võetud
http://i40.tinypic.com/xcu88k.jpg
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas Borja »

Mnjahh, nüüd kus endal ka kena eksemplar olemas, pean nentima, et ega Mossini noateral Tokarevi vindi noatäägi teraga suurt väga ühist ei ole - kui SVT tera on selline õhukesevõitu ja avameelselt nirukas, siis Mossini noatera osutus üllatavalt massiivseks ja toekaks 8)

Samas väidab läti sait bayonet.lv, et pole mingeid dokumentaalseid tõestusi selle kohta, kus neid Mossini nuge toodeti - et Lenska blokaadis tootmine olla ka paljalt versioon ilma dokumentaalse baasita... Ja venelaste parim, Kulinski kataloog toob ära vaid selle täägi gabariidid ega anna ühtki sõna võimalikust päritolust...

Nii et saladuslik asi see "blokaadnik" igal juhul - üks suure sõja väike mõistatus :roll:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas ppp »

On ju dokumentaalne tõestus, vaata minu eelnevat postitust! :P See ju ongi nüüd juba tükk aega "dokumentaalne tõestus", vähemalt sama tugev argument kui lätlaste jutt! Ja Kulinski raamatud on ja ei ole ka, teda huvitavad rohkem igasugused ekperimentaalsed ja ekskrementaalsed mudelid... aga tahad, usu lätlasi, tahad, uuri mujalt, näiteks vene WWII foorumis on mitu teemat nende tääkide kohta, enamuses küll samasugune "läti jutt" ilmselt aga ka mõningaid viiteid, küll aga ka tõesti segast värki ka. Mul on hea meel sellestki, et Sa enam seda SVT ümbertöötluseks ei pea, asi seegi!
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas Borja »

ppp kirjutas:On ju dokumentaalne tõestus, vaata minu eelnevat postitust! :P See ju ongi nüüd juba tükk aega "dokumentaalne tõestus", vähemalt sama tugev argument kui lätlaste jutt! Ja Kulinski raamatud on ja ei ole ka, teda huvitavad rohkem igasugused ekperimentaalsed ja ekskrementaalsed mudelid... aga tahad, usu lätlasi, tahad, uuri mujalt, näiteks vene WWII foorumis on mitu teemat nende tääkide kohta, enamuses küll samasugune "läti jutt" ilmselt aga ka mõningaid viiteid, küll aga ka tõesti segast värki ka. Mul on hea meel sellestki, et Sa enam seda SVT ümbertöötluseks ei pea, asi seegi!
Selline link saadeti mulle WRFis:
http://bayonets.eu/showthread.php?tid=167
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Küsimus: Mossini nugatääk

Postitus Postitas ppp »

No ma oleks ka hädapärast saanud oma postitused inglise keeles tehtud, ehk oleks siis ka usutavamad olnud! :wink:
Algus on ilus, aga see "mustsmit-sepp" lööb veel peale SVT (väga haruldane!) mudelite ka AVS-i terad letti kellegi autoriteedi väitena, nii need legendid levivad, Lätti ja ...Lätist Eestisse.
Vasta

Mine “Relvastus & Tehnika/Armament & Technics”