Pildid netist ...

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Pildid netist ...

Postitus Postitas divine »

Leo Tammiksaar kirjutas: polevat probleem ei minus ega raamatus
Võtan omaks selles osas, mis puudutab teie isikut. Raamatu keelelise külje pealt jään siiski oma arvamuse juurde: asi pole lugeja eelteadmistes, vaid teatud kirjutamata heade tavade järgimises. Tegu pole ju akadeemilise kaaluga trükisega, pigem populaarses laadis raamatuga, mis eeldatavalt pretendeerib laiade masside, mitte pelgalt nn. harrastusajaloolaste huvile (kuna viimastele on kõik raamatus olev enamjaolt ammutuntud jutt, v.a. autoritekollektiivi poolt lisatud vested postmarkidest ja mannekeenidest). Kõneks olev raamat pole ilmselt viimane, ammugi mitte esimene viimaste aastate jooksul Eestis ilmunu, mille puhul ebameeldivalt torkab silma olematu keeletoimetus. Olemata ise filoloog, tekitavad selliselt poelettidele paisatud raamatud minus siiski sageli tunde, et mind kui lugejat alahinnatakse... või hindab autor ennast mingil põhjusel üle. Et pealtnäha on vähem või rohkem vaeva nähtud koostamisega, aga toimetamiseks enam tahet/aega/raha pole, peaasi, kui komad enam-vähem õigetesse kohtadesse saavad. Millises maailma keeles on olemas lause "mehed saavad Ausbildungit"? Samas raamatu pealkirjaks ja tuumaks on valitud väärikas materjal!

Ma loodan, et see arvamusavaldus läheb arvesse konstruktiivse kriitikana, mitte kellegi solvamise või järjekordse arutu lahmimisena. Edu ja kordaminekuid edaspidiseks!
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Leo Tammiksaar
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: N Apr 11, 2013 12:05 pm

Re: Pildid netist ...

Postitus Postitas Leo Tammiksaar »

Vastus hr. Divinele - Kahjuks olen sunnitud Teie kommentaari siiski liigitama järjekordse pahatahtliku arutu lahmimise valdkonda. Konstruktiivseks ja asjalikuks saaksin Teie kriitika liigitada vaid juhul, kui olete juhtunud lugema antud raamatu praakeksemplari, kus puudub lk. 18, või siis on sellele leheküljele jäänud tekst trükkimata (st. seal on vaid tühi valge paber, võimalik ka et roosa või kakakarva, kuid oluline, et tekst puudub). Kui see tõepoolest nii on, siis vabandan ja olen nõus, et Te pole tahtnud oma kommentaariga kedagi solvata, küll aga olen mina solvanud praeguse kirjutisega Teid. Samuti olen sellisel juhul nõus maksma praakeksemplari omast taskust kinni - kuigi kõik kolm autorit, ka mina, andsid oma panuse ilma honorarita. Aga miskipärast on mul raske uskuda, et Teie poolt loetud eksemplaris mainitud lehekülge pole. Pigem usun et Te pole seda lugenud, kuidas aga saate sel juhul kritiseerida? Oma eilses kommentaaris imetlesin siiralt neid üleloomulike võimetega isikuid, kahtlustan et liitusite äsja nende grupiga...
lahkesti tervitades
leo tammiksaar
Leo Tammiksaar
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: N Apr 11, 2013 12:05 pm

Re: Pildid netist ...

Postitus Postitas Leo Tammiksaar »

Sturmführerile - Nüüd siis küsiksin, mis annab lugupeetavale julguse-õiguse kommenteerida-oletada selleaegseid sõjamehi ja nende tegemisi-otsuseid?
Kuna Sturmführerili oli etteheiteid ja süüdistusi ühe lühikese kommentaari kohta kaugelt rohkem kui teistel kommenteerijatel, enamus neist kõigele lisaks vormilt segased ja sisult raskestimõistetavad ning seetõttu mõistmiseks lisaküsimusi nõudvad, siis unustasin eilses kirjas ülaltoodud tsitaadi kohta selgitust pärida - et mida leitnandihärrad sellega silmas pidasid? Kahtlustan, et vast jälle mind kellegagi segi aet?
l. t.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Pildid netist ...

Postitus Postitas ivalO »

Kuhu jääb siis edasiviiv arutelu ja konstruktiivsus?
Siiani läheb lugupeetud autoril enamus auru vile peale!
Paksu meelehärmi tekitanud väljend, millest on nüüdseks mugandatud juba „nuff-nuff“ algallikaga saab tutvuda V.Jürissaare raamatus „Kahe rinde vahel“ leheküljel 245.
Subenaff.jpg
Subenaff.jpg (11.05 KiB) Vaadatud 11495 korda
Leo Tammiksaar kirjutas: Võibolla, et lühendite selgitused selles raamatus tõepoolest puuduvad, võibolla mitte, ...
Loen siit välja autori ülestunnistuse , et lühendite lahtiseletused kirjutises tõepoolest puuduvad.
Loodan, et viited on ära toodud?
Et trükis läbi müüdud, ei ütle minule tiraaži teadmata absoluutselt midagi.

Edu!
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Pildid netist ...

Postitus Postitas divine »

Leo Tammiksaar kirjutas:Vastus hr. Divinele - Kahjuks olen sunnitud Teie kommentaari siiski liigitama järjekordse pahatahtliku arutu lahmimise valdkonda. Konstruktiivseks ja asjalikuks saaksin Teie kriitika liigitada vaid juhul, kui olete juhtunud lugema antud raamatu praakeksemplari, kus puudub lk. 18
Mul pole raamat momendil käepärast, aga kas lk. 18 võis sisaldada selgitust, et raamatus on teadlikult säilitatud rindemeeste släng (näitena oli tooduv veel miski moonutatud eesti-saksa-venekeelne tiraad)? Kui nii, siis on see selgitus minu poolt loetud ja teadmiseks võetud ning on igati aksepteeritav, kui tegu on tsitaatidega või parafraseeringutega. Samas jälle autoritekstina (minu poolt eespool parafraseeritud pildiallkiri!) selline keelekasutus väga tõsiseltvõetavat muljet ei jäta mulle isiklikult. Teine asi, kui muidugi mõni omaaegne soldat seda pilti nõnda ei allkirjastanud, milles ma sügavalt kahtlen, kuna viide sellele puudub.

Üldiselt mulle jääb mulje, et igasugune tähelepanu juhtimine aspektidele, mida antud raamatus annaks enne uue tiraaži trükkiminekut tahtmise korral korrigeerida, kõlab vähemalt siinses keskkonnas kurtidele kõrvadele, seda võetakse isikliku solvangu ja lihtsalt ärapanemisena.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Wiljandi
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: L Veebr 20, 2010 11:26 am
Asukoht: Viljandi

Re: Pildid netist ...

Postitus Postitas Wiljandi »

Pilt
Vasakul Felix Steiner ja Harald Riipalu paremal.
Homo homini lupus est
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Pildid netist ...

Postitus Postitas Kriuks »

Vahepeal on Võimlemise tänava arhiivist tulnud päevavalgele Untersturmführer Eerik Heine kiri Unterscharführer Richard Säägile, kus ta võibolla kommenteerib ühte ülesvõtet probleemsest pildiseeriast. Paluks lahkesti tutvuda ja arvamust avaldada :roll: ...
Heine.jpg
Vasta

Mine “Isikud/People”