Üks kaduma jäänud mees, nimega Eduard Tomson

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
v6rukas
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Jaan 30, 2010 9:55 pm

Üks kaduma jäänud mees, nimega Eduard Tomson

Postitus Postitas v6rukas »

Minu vanavanaonu Eduard jäi Teises maailmasõjas kadunuks. Viimati olla nähtud teda Tšehhis, kuid rohkem ei teata temast midagi. Tal olevat olnud plaan minna Kanadasse. Et kui keegi teab tema saatust, siis oleksin väga tänulik.

Pilt aastal 1940 kui teenis aega veel Eesti Kaitseväes
http://yfrog.com/j7eduardtomson1940ap
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

Üks Tomson, Eduard on sündinud 01.11.1902 - teenis 20. SS Diviisi Kahurväerügemendis ja oli Kanonier'i auastmes.

Teine samanimeline on sündinud 20.10.1919 ja oli "Narwa" pataljonis. Auastmelt Sturmmann.

Andmed on võetud nn. Neuhammer'i nimekirjast.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: Üks kaduma jäänud mees, nimega Eduard Tomson

Postitus Postitas LoCo »

v6rukas kirjutas:Pilt aastal 1940 kui teenis aega veel Eesti Kaitseväes
Teenis Õhukaitse suurtükiväegrupis.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Postitus Postitas labidamees »

Fotolt vaatab vastu kahekümnendates eluaastates meesterahvas.Seega võiks ta olla uscha poolt pakututest see 1919 a.sündinud Eduard Tomson.
v6rukas
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Jaan 30, 2010 9:55 pm

Postitus Postitas v6rukas »

Uurisin järgi ja sain kinnitust, et eduard on sündinud 20.10.1919. Nüüd ma saan edasi uurida pataljon"Narva" tegemistest. Vanaema rääkis veel, et ta olevat just 1944 aastal Tšehhis kadunuks jäänud, siis kui oli seal suured lahingud olnud.
Shiim
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: P Mär 04, 2007 2:27 pm

Postitus Postitas Shiim »

"Minu au on truudus" (Pataljon Narva ajalugu I, teine trükk) nimeloendist:
Tomson Eduard, 21.10.1918 (ilmselt on lihtsalt sünniaastaga eksitud)
Pärit Tartust. A-ohv. 4.kp. SGW. Juulis 1943 palgalehel. Peale sõda Tartus taksojuht, suri u. 1980 (M. Bendt.)
Mihhail Bendt peaks veel elama, võid tema käest järgi uurida (avalikus telefoniraamatus on tema telefoninumber 516 1405).
v6rukas
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Jaan 30, 2010 9:55 pm

Postitus Postitas v6rukas »

Shiim kirjutas:"Minu au on truudus" (Pataljon Narva ajalugu I, teine trükk) nimeloendist:
Tomson Eduard, 21.10.1918 (ilmselt on lihtsalt sünniaastaga eksitud)
Pärit Tartust. A-ohv. 4.kp. SGW. Juulis 1943 palgalehel. Peale sõda Tartus taksojuht, suri u. 1980 (M. Bendt.)
Mihhail Bendt peaks veel elama, võid tema käest järgi uurida (avalikus telefoniraamatus on tema telefoninumber 516 1405).
inimene keda mina otsin oli sündinud võrumaal. ja kui ta olekski peale sõda tartus elanud oleks ta ikka oma õdedega(tal oli 4 õde) ühendust võtnud.
Shiim
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: P Mär 04, 2007 2:27 pm

Postitus Postitas Shiim »

Ilmselt Bendt lihtsalt eksib ja ajab teda kellegagi segamini, aga üle võid küsida ikkagi. Mingi minimaalne võimalus on, et tahtis oma minevikku varjata ja mitte riskida vanade suhete (isegi oma perekonnaga) ülessoojendamisega. Selliseid üksikuid juhuseid on olnud.
Vasta

Mine “Isikud/People”