Voldemar Vink & Leonhard Vana

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Voldemar Vink & Leonhard Vana

Postitus Postitas gruppen »

Voldemar Vink, Leonhard Vana. mõlemad olid Võrumaalt Sõmerpalust pärit.
Vanused 44 aasta sügise seisuga 24, 22 ja 30. Keegi neist oli vabariigi ajal olnud staabikirjutaja ja üks neist oli lõpetanud tehnikumi. konkreetselt Vink ja Vana olid üksikud pojad.
Need mehed lasti maha Pärnumaal 44.a. sügis, kohalikud matsid nad maha. Kuid tänu õnneliku juhuse läbi sattusid sinnakanti võrukad kes fotode järgi mehed ära tundsid kuid neljast tapetust ainult kolm - need olid samast kohast pärit. need kolm kaevati paar kuud hiljem üles ja viidi kodukanti. See üks tundmatu jäi sinna ja on seal siiamaani. Versioone palju nagu pole - maeti männi alla ja seal ainult kaks mändi ongi. Sellist juhtumit kus 3 poissi teisest Eesti otsast kodukanti tagasi toodi surnuna on ehk keegi kuulnud...
Kristel21
Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: E Veebr 22, 2016 9:42 pm

Re: Voldemar Vink & Leonhard Vana

Postitus Postitas Kristel21 »

Tere! Leonhard Vana oli minu vanaonu ja see lugu on mulle tuttav. Mina temaga kohtunud ei ole, kuid vanaema rääkis, et tema vend suri peale sõda. Ta rääkis ka tulistamisest ja sellest, kuidas hiljem surnukeha tuvastamas käidi. Kahjuks mul ei ole kõik enam meeles ja mina mäletasin sootuks, et see toimus Tallinnas. Võibolla polnud vanaemal õiget infot ja nüüdseks ei ole vanaema ka enam elus. Leonhard Vana asjadest pole midagi järgi. Ma pole päris kindel, miks see nii on. Tean, et vanaema lapsepõlvekoduks olnud talu rööviti, aga kuna sealt koliti kunagi ära ja seda maja pole enam alleski, siis võisid asjad ka sinna jääda ning nüüdseks hävinud olla. Võibolla aitab see info edasi, et Leonhard Vana ei olnud pärit Sõmerpalu vallast vaid sealt lähedalt Kõlleste vallast ja minu teada lõpetas ta umbes sellel ajal Tartus kooli ning pidi veel Tallinnasse edasi õppima minema.
Vasta

Mine “Isikud/People”