Harald Nugiseks

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Üks kohmakas klõps raamatust "Lähe. Laupa mõisakooli lugu". Harald oli nii minu vanaonu, vanaisa kui ka minu enda koolivend (noh, mitte just kaasaegselt)
Pilt
Raamatus on mõni pilt veel, kus kange mees poisikesena pääl.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Pilt

""Tänu"" anonüümseks jäävale foorumikasutajale on aariameeste kodulehel üleval tuttav foto... aga see selleks...

Käisin vahepeal Nugiseksil külas ja küsisin fotol olevate meeste kohta. Mäletas kolme mehe nime. Loodetavasti vanahärra mälu ei petnud:

Pilt
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Postitus Postitas funker »

Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

Isand Loco,kas vanahärra midagi "Luisu Uunost" ei rääkinud? See oli esimene nimi mis tal fotot nähes üle huulte libises. Foto tegemise aja ja koha ütles kah. Herr Nugiseks oli väga önnelik seda pilti nähes,palus ühte endale-sai köik mis mul üle jäid.Ta arvas,et hää tuttavatele kinkida.

Muuseas mingiaeg sai neid fotosid ;sinu lahkel loal ;Anu Fotost 10 koopiat tellitud.Päälegi on see pilt mul fotupuketis( http://s244.photobucket.com/albums/gg5/ ... dapilt.jpg ) üleval. Ei osanu ma sinna seda lokufotut pääle tuunida :oops: Persse-jälle mina süüdi!Hirmus on see Eesti elu. :roll: hellöu ameerika.
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

brunner kirjutas:Isand Loco,kas vanahärra midagi "Luisu Uunost" ei rääkinud? See oli esimene nimi mis tal fotot nähes üle huulte libises. Foto tegemise aja ja koha ütles kah. Herr Nugiseks oli väga önnelik seda pilti nähes,palus ühte endale-sai köik mis mul üle jäid.Ta arvas,et hää tuttavatele kinkida.

Muuseas mingiaeg sai neid fotosid ;sinu lahkel loal ;Anu Fotost 10 koopiat tellitud.Päälegi on see pilt mul fotupuketis( http://s244.photobucket.com/albums/gg5/ ... dapilt.jpg ) üleval. Ei osanu ma sinna seda lokufotut pääle tuunida :oops: Persse-jälle mina süüdi!Hirmus on see Eesti elu. :roll: hellöu ameerika.
Ta ütles jah, et pärast infarkti ei ole enam mälu endine. Eks see kipub nii olema, et tuleb mitu korda üle küsida, võibolla tulevad siis jälle mõned järgmised nimed... aga neid kolme meest oskas ta kohe nimetada ja kontrollis veel ühest nimekirjast, et ehk tuleb keegi veel meelde... Üks neist on veel elus, niiet, kui aega saan püüan ka temaga kontakteeruda.

Aga mis sellesse fotosse puutub, siis minu palve oli, et seda ei jagataks internetiavarustes. Nagu sa tead, ei tule ka minule fotod tasuta kätte... Aga kui keegi hea tuttav küsib, siis jagan ikka ja teen seda omadel tingimustel... kuid, kui minu isiklikku tutvusringkonda mitte kuuluv inimene seda eksponeerib, siis ei ole see mulle väga meeltmööda.
Usun jah, et elu on meil hirmus... kas seal, kus sina viibid, on parem?
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Harald Nugiseks

Postitus Postitas funker »

Intervjuu Nugiseksiga.

http://kultuur.elu.ee/ke487_nugiseks.htm

See vastus on hea:

Kuidas kommenteerite etteheidet, et sõdisite SS-mundris?
Aga venelased viisid ju Eesti sõjaväevormid kõik minema! Oleksime kindlasti pannud Eesti sõjaväevormid selga. See on venelaste süü, et pidime saksa vormis sõdima.
Kasutaja avatar
valloon
Huviline
Postitusi: 469
Liitunud: K Juun 13, 2007 1:24 pm
Asukoht: Laisholm

Re: Harald Nugiseks

Postitus Postitas valloon »

majakavaht kirjutas:Intervjuu Nugiseksiga.

http://kultuur.elu.ee/ke487_nugiseks.htm

See vastus on hea:

Kuidas kommenteerite etteheidet, et sõdisite SS-mundris?
Aga venelased viisid ju Eesti sõjaväevormid kõik minema! Oleksime kindlasti pannud Eesti sõjaväevormid selga. See on venelaste süü, et pidime saksa vormis sõdima.

Väga ilus vastus.
Arbeit Macht Frei
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re:

Postitus Postitas funker »

Kriuks kirjutas:Hea meel on mainida, et armastatud sõjasangar on jätkuvalt rõõmus ja teotahteline :wink: ...

Lisatud pilt on signeeritud hr Nugiseks'i poolt Eesti lipu päeval ( 04.06.2008 ):

Pilt

Kas kellelgi on seda pilti digikujul hea kvaliteediga, et kannataks suures formaadis seinale välja printida?
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Re:

Postitus Postitas Kriuks »

majakavaht kirjutas:Kas kellelgi on seda pilti digikujul hea kvaliteediga, et kannataks suures formaadis seinale välja printida?
Ehk on järgnevast abi :roll: ...
Manused
Nugiseks.jpg
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: Harald Nugiseks

Postitus Postitas LoCo »

Veel üks skaneering.
HN.JPG
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Harald Nugiseks

Postitus Postitas funker »

Siit saab juba edasi minna küll. Aitäh!
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Re: Harald Nugiseks

Postitus Postitas kass »

Pildal WH lõikega sinel.
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Harald Nugiseks

Postitus Postitas Kriuks »

Trükikojast on värskelt väljunud uus raamat:
harald.jpg
harald.jpg (97.18 KiB) Vaadatud 14618 korda
Lapselapselaps Mari on raamatusse kogunud mälestusi Harald Nugiseksilt endalt, tema lähedastelt, sõpradelt ja kaasaegsetelt üle kogu maailma. See on olnud väärikas ja keeruline elu. Harald Nugiseks: „Ma usun saatusesse, sest ükski kuul mind ei võtnud. Olen mitu korda mahalaskmisel olnud, ja siin ma olen, laua ääres jälle.”

Palju eluloolisi ja ajastupilte, Harald Nugiseksi elukäigu ja autasude kronoloogia.


http://tallinn.ester.ee/record=b2674705*est
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re:

Postitus Postitas labidamees »

brunner kirjutas:Isand Loco,kas vanahärra midagi "Luisu Uunost" ei rääkinud? See oli esimene nimi mis tal fotot nähes üle huulte libises.
Brunneri ''Luisu Uuno'' osutus hoopis Hugo Ruisoks.Haraldi klassivend Laupa koolist.
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Re: Re:

Postitus Postitas brunner »

labidamees kirjutas:
brunner kirjutas:Isand Loco,kas vanahärra midagi "Luisu Uunost" ei rääkinud? See oli esimene nimi mis tal fotot nähes üle huulte libises.
Brunneri ''Luisu Uuno'' osutus hoopis Hugo Ruisoks.Haraldi klassivend Laupa koolist.
hää tääda :) arvatavasti sul raamat juba riiulis?
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Vasta

Mine “Isikud/People”