Kaduma jäänud sõdurid!

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Kriuks »

divine kirjutas:Lgp. Vares, teie absoluutselt igale asjaolule dokumentaalset tõestust nõudev lähenemine ja asju oma silmaga näinud inimeste meenutuste kergekäeliselt mittemillekski arvav lähenemine tekitab nõutust. Ja seda väga viiskalt öeldes.
+1
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas labidamees »

Möödanikku tulebki allikakriitiliselt suhtuda.Õige ajaloolaslik lähenemine. 8)
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Vares »

divine kirjutas:Lgp. Vares, teie absoluutselt igale asjaolule dokumentaalset tõestust nõudev lähenemine ja asju oma silmaga näinud inimeste meenutuste kergekäeliselt mittemillekski arvav lähenemine tekitab nõutust. Ja seda väga viiskalt öeldes.
Kas aastaarvu küsimine, et üsnagi oletusliku väidet kontrollida, kvalifitseerub "dokumentaalseks tõestuseks"? Loomulikult tekitavad mälestused, kui nad on käsitletavad sekundaarsete allikatena, alati küsimusi! Peavadki tekitama! Hall Kardinal aga lihtsalt räuskab ning räägib asjadest kategoorilises toonis ilmselgelt ka siis kui seda ei saa ja ei tohi teha! On seda teinud muudes teemades ja teeb ka seda antud juhul. Selline lähenemine teeb enamasti pigem kahju kui kasu. Turunaise mentaliteediks kutsutakse. Mul pole mingeid illusioone nõukogude aja ja tollal kehtinud käitumiste suhtes - ise pean ennast selleks, kes ma olen saanud mitte tänu nõukaajale vaid vaatamata nõukaajale. Samas ei saa ma kindlasti tolereerida üldistusi ja spekulatsioone tõe pähe. Seni ei ole siingi keegi suutnud korralikult tõestada, et nö valel poolel võidelnute säilmed läksid ühel või teisel juhul sihilikult teetäiteks. Ega ma kurat seda suusoojaks küsinud! Mind huvitavad selliste väidete puhul konkreetsed faktid, mitte kuulujutud. Kui minu väited antud kontekstis ei meeldi, siis on kõik teretulnud neid kummutama. Võidavad kõik. Aga kui väidete peale hakatakse inimest nö kontraks tembeldama.. No tere talv!


Aga sina Hall katsu juba sellest Astast üle saada. Katsu inimesena käituda, mitte pröökava pööblina! Küsisin muideks kaks lihtsat küsimust. Kuna vastata sa ei taha või ei oska, siis minu kogemus ütleb, et tegu on suurustleva kelkijaga. Antud teemasse ei ole sa kirjutanud ühtegi konkreetsena käsitletavat mõttetera. Kõigepealt viskad õhku kategoorilise väite ja siis terve rea mõttetusi ning solvanguid!

Küsin veelkord viisakalt Saksa sõjäväekalmistu kohta, et:
Mis aastal Vasula Saksa sõjaväekalmistu lahti kaevati? Kuhu teele nad konkreetselt veeti?
Kui oli kellegi "meenutus" (pealegi koos leiuga), siis eeldan et meenutus käis mingi konkreetse teelõigu kohta. Mitte Eesti teede kohta üldises mõttes. Seda enam, et viisakas inimene kedagi kuhugi kaevama saates märgib, et kuhu tuleks minna...

Ja teiseks, Vasula lasketiiru kontekstis, kuna ma tõesti ei ole kuulnud, et tiiru oleks nõukaajal "ehitatud":
Mis aastal seda "ehitamist" tehti? Kui see on "üldteada fakt", siis peaks sul ju lihtne olema mulle aasta nimetada? Saan kontrollida vastava töö/projekti aruannet (või mis iganes on säilinud) arhiivis.
Taaskord, kuidas saab selline küsimus tekitada niipalju negatiivset vastukaja? Sõnavahtu ja mõtetut demagoogiat? Eeldan, et vastust ei olegi? Eeldan. Mitte ei väida seda kategooriliselt!
Saage aru, et kui Halli väide on õige ehk:
Maeti sinna,kus hiljem rajati Valuoja lasketiir,mille ehituse käigus õiged luukered teise kohta maeti.Need kelle juurest leiti EM või viitas midagi muud mitte õigele,need läksid teetäiteks
Siis on meil nõukaajal "õiged" laibda, keda maeti "teise kohta", ja see tegevus peaks olema faktina tuvastatav. Sovjette ja sovjettide poolele võidelnudi maetis siiski mingist ajast alates juba märke maha jättes. Võimalik, et on ka ehitustöödes osalenute nimed, kelle poole pöörduda saamaks täidendavat informatsiooni. Kui nad elavad. Võimalik, et dokumentides on märgitud ka nn "mitte õigete" säilmete saatus.
Viimati muutis Vares, P Jaan 19, 2014 7:37 pm, muudetud 1 kord kokku.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Mis siin ikka räusata või mitte räusata.Aga sa tõenda nüüd ka dokumentaalselt ära,et selliseid asju pole toimunud.Vasulas näiteks?. Vasulas kalmistu oli? Oli.
Nüüd enam ei ole. Kuidas seda sulle tõendama peaks?
Ma ei püüa sugugi selgitada,et sihilikult mindi ja võeti kruusa sealt,kus kalmistud olid.Eks nad ikka rohkem juhuslikult ette jäid ja ei hakanud neid keegi kuhugi kraavi matma. Aga,kui tead,et maeti siis siis tõenda dokumentaalselt ära.
See,et sina sellist tegevust eitad on sinu probleem.Kui sulle nii meeldib ei ole minul selle vastu midagi.
Ma miskipärast arvan,et siin mõned inimesed on,kes selles,mida kalmistutest räägin,eriti ei kahtle. Eks ma neist sõjasurnuaedadest ikka natuke midagi tean ka.Seda usud?
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Vares »

Antud juhul ei käi vaidlus Saksa sõjakalmistute hävitamise või mitte hävitamise üle. Seega pole mul ka midagi "vaja" tõestada. Aga kui tahad siis võin korra oma kirjutatut, et Saksa sõjahaudu hävitati. Mõnel juhul sihilikult, mõnel juhul mittesihilikult. Nagu öeldud, puudub antud kategoorias minu poolt vaidlus.
Antud juhul on küsimus sinu väidetus, et inimsäilmed läksid teetäiteks. Nii väidetaval tiiru "ehitamisel" kui hiljem lisandunud väites Saksa sõjaväekalmistu hävitamisest. Minu küsimused on jõus. Kui ei suuda vastata siis nii ütlegi. See tähendab aga seda, et ju nad pigem kuhugi kraavi läksid. Ükskõik mida siis "kraavi" all tuleks ühel või teisel juhul mõista. Teetäiteks ei läinud. Sihilikult. Kuna sa vastuseid ei anna, siis pole võimalik ka ühe või teise sündmuse kaasaegseid allikaid kontrollida.
Ma miskipärast arvan,et siin mõned inimesed on,kes selles,mida kalmistutest räägin,eriti ei kahtle. Eks ma neist sõjasurnuaedadest ikka natuke midagi tean ka.Seda usud?
Paljud sinu varasemad üsnagi kategoorilised väited on osutunud alusetuks, et mitte öelda valedeks. Osa sinu juttu aga on olnud detailides sageli ka ebakompetentne. Minu usuga pole sinu väidetu ja minu vastuväidetu sellistel juhtudel kunagi olnud seotud. Mina sind ei tunne, sina mind ei tunne. Sinu kamraade ma ei tea. Nagu sina minu kolleege ei tunne. Sellisel juhul loeb kirjutatu (väited, argumendid, allikad jne). Kui tahad, et ma sinust kui isikust ja sinu tegevusest arusaama pean kujundama, siis võid mulle alati privasse saata mõne viite omapoolsele aruandlusele, mis teatavatel juhtudel ühe või teise tegevusega kaasneb. Kui sa muidugi tahad oma identiteeti rohkem valgustada. Küll ma siis ise loen ja kujundan oma seisukoha.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ma siiski jään selle juurde,et on ikka koos pinnasega teetäiteks läinud küll.Kui sihilikult ,seda ma ei tea. Aga läksid.Ka kõnesolev Vasula läks. Sobib see sulle või mitte aga nii oli. Tead oskad äkki kuidagi seletada,miks ma peaksin selliseid asju välja mõtlema?
Ei hakka mina sinuga privas suhtlema - et tõendada mida?
Sa kangesti tahtsid siin nendel teemadel arutleda.Mina õige pisut nendest asjadest tean.No arutlesime.Aga sulle ei sobi kellegi teadmised ega nähtu.Sa kuulad üle nagu prokurör.Dokumendid,fotod,sõrmejäljed ,DNA.
Tee päring saksamaale VDK-sse.Seal on Vasula kohta fotod ja kogu asjast aruanne.
Valuoja kohta ei saa jah paraku soovitust anda,kust kohast dokumente otsida.Ise toetun inimeste mälestustele ja nähtule. Mida mul pole olnud põhjust kahtluse alla seada.
Mida nüüd veel siis?
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Vares »

Valuoja kohta ei saa jah paraku soovitust anda,kust kohast dokumente otsida.Ise toetun inimeste mälestustele ja nähtule. Mida mul pole olnud põhjust kahtluse alla seada.
Väga tore, kuid kuidas saab olla milleski kindel, kui ei suudeta isegi aastat (no ok, kümnendit!) öelda, et millal kõnesolev tiir väidetavalt (taas)ehitati! Väita midagi, baseerudes sekundaarsetel mälestusel, ilma allikaid kontrollimata on pehmeltöeldes imelik. Räägid inimestega aga isegi aastat ei küsinud? Kas ilmne lohakus või naiivsus, juhul kui su väidetu ikka tegelikult sellisena ka toimus.
Antud juhul ei saa sa kindlasti kasutada ka mõistet "ise nähtud". Mida sa siis nägid? Kas nõukaajal tiiru ehitamist või teed, mille alla säilmed maeti? Kui viimast, siis miks, oh miks ei või sa öelda, kus see pagana tee asub?
Sa kangesti tahtsid siin nendel teemadel arutleda.Mina õige pisut nendest asjadest tean.No arutlesime.Aga sulle ei sobi kellegi teadmised ega nähtu.Sa kuulad üle nagu prokurör.Dokumendid,fotod,sõrmejäljed ,DNA.
Ei tahtnud "arutleda". Sina arutled. Mina tahtsin nõukaaja kohta käibel olnud väitele, lausa müütilisele, saada reaalsusest pärinevat kinnitust. Lisaks veel ka koha (mingil Eesti teel on ju ometi mingi koht, kuhu väidetavalt säilmed viidi?), mida antud teema kontekstis oleks võinud kontrollida. Säilmete olemasolu aspektist. Ei saanud. Sain ainult terve portsu solvanguid, demagoogiat ja sinu kamraadidelt sulle õlapatsutusi näha. Sama targalt kui alustasime, nii ka lõpetame. Ei ole tänaseni ühtegi konkreetset allikapõhist ja kontrollimist võimaldavat väidet siin näinud. Tundub, et sinu defineering oma teadmiste kohta "õige pisut" on täpne. Täpne aga ei ole sinu eeldus, et sinu teadmised on automaatselt kõigi teadmised ja nähtu. Ja ilmselgelt ei pretendeeri ma ka oma vastuväidetega "kõigi teadmiste ja nähtu" vaidlustamisele. Seda viimast pole mõtet mulle osundada!

Ja mis puutuvad siia sõrmejäljed või dokumendid? Mida selliste äärmuslike utreeringutega tahetakse saavutada? Otsid süpaatiat kamraadidelt? Minu arust teed sa end lihtsalt tähtsaks. Nii tore on ju olla kuskil mingi arvamusliider, kelle väiteid ilma mingi kriitilisuseta aktsepteeritakse. Julgeb keegi, midagi sinu väidetust kahtluse alla seada, kui võtad seda isklikult enese autoriteedi õõnestamisena, millele tuleb anda üks tõhus ja kõike hõlmav vastulöök a la Savisaar.
Ma siiski jään selle juurde,et on ikka koos pinnasega teetäiteks läinud küll.Kui sihilikult ,seda ma ei tea. Aga läksid.Ka kõnesolev Vasula läks. Sobib see sulle või mitte aga nii oli. Tead oskad äkki kuidagi seletada,miks ma peaksin selliseid asju välja mõtlema?
Ei tea. Võin vaid oletada. Tundub, et räägid teinekord kategoorilises vormis asjadest, mis on tegelikult sinu ettekujutuse või kinnisideede vili. Põhinedes kontrollimata väidetele, mida ise pead "kuulikindlateks". Võimalik, et sa isegi täiesti sajaprotsendiliselt oled veendunud selles, mida kirjutad ja pead seda ainuõigseks.
Viimati muutis Vares, P Jaan 19, 2014 10:17 pm, muudetud 2 korda kokku.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Mulle miskipärast tundub,et sa solvasid just mõningaid kaasfoorumlasi.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Vares »

Hall Kardinal kirjutas:Mulle miskipärast tundub,et sa solvasid just mõningaid kaasfoorumlasi.
Mulle millegipärast jälle tundub, et nüüd soovid sa, et mind "võõraste kätega" paika pandaks. Jõudu tööle! Mingit kvaliteeti see antud teemasse minu arvates küll ei lisa. Küll aga lisab nõukaajale omase käitumismalli. Juhul kui sul sellise üleskutsega "näkkab".
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Mis siin ikka soovida.Sa oledki ju paigas. Ise sa kahjuks sellest aru ei saa.
Heakene küll,jätame selle Valuoja asjast välja,sest see juhtus üsna ammu ja tõendada,nii nagu sina seda tahad on üsna raske.Ja,kui viitsikski sellega tegeleda ega sa siis ka kindlasti rahul ei oleks.
Vasula kohta andsin sulle ju vihje kust kohast võid infi saada.Usu VDK on pädev sulle vastama ja juhul,kui nad seda teevad siis loodan,et sa neid ikka usud?. Ma ei näe mingit põhjust,et mina sulle midagi tõendama peaksin.Et selliseid asju on juhtunud,selles kahtled sina,mitte mina.Mina tean,et on juhtunud ja mulle sellest piisab.Sulle on toodud siin ju mitmeid näiteid,kuidas säilmeid on teedele veetud.Pole mingit vahet,mis ajastust need pärinesid.Sinu arvates oli siis nii,et vanu kalmeid veeti probleemideta teele aga sakslaste omad maeti kraavi.Väga huvitav arusaam peab märkima.
Pandi ehk lilli ja mängiti pasunat ka? Ka sinu väited selle kohta,et sellised juhtumid dokumenteeriti ei kannata üldse kriitikat.Ainus dokumenteeritud juhtum on seesama Vasula ja selle dokumenteerisin mina.Need dokumendid on VDK-s. Kuna see asi seal vasulas toimus ,selle dokumenteerisin mina siis ongi see fakt minu jaoks igati vettpidav. Ka on olemas Vasulasse maetute nimekiri ja kalmistu plaan. Ja see kalmistu läks teetäiteks,peale ühe seal puhanud langenu.Valus sul muidugi on,aga nii paraku oli.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Vares »

Vasula kohta saab VDK'st ainult infot, et ta hävitati. Kõik. Mingitest teede täitematerjalidest faktipõhiselt nende materjalide puhul ei räägita. Fakt! Siis tuled välja sina ja väidad, et sul on lausa tunnistaja (tunnistajad), kes kindlasti teavad, et sealt võetud materjali kasutati teede täitmiseks. Kena. Kas me nüüd saaksime lõpuks ka selle teelõigu kohta täpsemad andmed? VDK's, kordan, seda ei ole! Milleks sa räägid aiaaugust, kui küsimus on aiast? Küsimus ei ole lõhkumise faktis vaid sinu väidetud faktis, et väljakaevatud säilmeid kasutati teetäiteks.

Teiseks, on meil siin teemas ikka põhijutt nagu Valuojast, mis korraga polegi enam oluline (kuigi on kogu selle nö diskussiooni alus), sest see juhtus ammu ja tõendada enam midagi ei saa! Ometigi ei takista see sind väitmast, lausa tunnistajatele tuginedes seda, mida sa väidad! Mis mõttes mees!? Ise ka aru saad kui lapsik selline kehkenpükslik käitumine on?
Sulle on toodud siin ju mitmeid näiteid,kuidas säilmeid on teedele veetud.Pole mingit vahet,mis ajastust need pärinesid.Sinu arvates oli siis nii,et vanu kalmeid veeti probleemideta teele aga sakslaste omad maeti kraavi.Väga huvitav arusaam peab märkima.
No kurat, on ikka küll vahe sees. Pealegi pole mulle siin keegi toonud näited minu küsitu kohta! Ja lõpeta mulle minule mittekuuluvate väidete osundamine! See on lapsik, rumal ja täiesti asjakohatu! Katsu nüüd sellest kraavist ka üle saada. Ja õpi lugema!
Pandi ehk lilli ja mängiti pasunat ka? Ka sinu väited selle kohta,et sellised juhtumid dokumenteeriti ei kannata üldse kriitikat.Ainus dokumenteeritud juhtum on seesama Vasula ja selle dokumenteerisin mina.Need dokumendid on VDK-s. Kuna see asi seal vasulas toimus ,selle dokumenteerisin mina siis ongi see fakt minu jaoks igati vettpidav. Ka on olemas Vasulasse maetute nimekiri ja kalmistu plaan. Ja see kalmistu läks teetäiteks,peale ühe seal puhanud langenu.Valus sul muidugi on,aga nii paraku oli.
Millest sa räägid? Ise ka aru saad, et sul on raskusi lugemisega? Ja loetu mõistmisega! Kordame siis veelkord, et fakti surnuaia hävitamisest iseenesest ei vaidlustata. Pole midagi vaidlustada. Sa võisid ju konstateerida fakti matmispaiga hävitamisest (ilmselgelt on selle tegemine üsnagi formaalne), kuid kõik muu on sul - anna andeks - pulli kaka! Sest, kui ma küsin sult lihtsaid küsimused, siis on sul korraga suu vett täis. Mis aastal toimus Vasula hävitamine? Kordan taaskord, et MA EI VAIDLUSTA KALMISTU HÄVITAMIST!
Ja teine küsimus, millisesse teesse sinu andmetel maeti säilmed? Kui sa pead end eriti kõvaks profiks, siis nende andmete puudulikus lubab mul väita sind diletandiks.

Mis puutub dokumenteerimist, siis sinu ülalväidetu näitab, et sa oled ka asjaarmastaja arhiivinduses. Juhul kui Valuojas toimus ehitustegevus nõukaajal, mida sa väidad, siis tehti seda ilmselgelt samamoodi nagu täna asjad käivad. Projekt, kooskõlastus, tööde aruanne jne.. Juhul kui sealt tööde käigus avastati "õigeid" säilmeid (sinu väide mees!), siis lihtsalt niisama neid mingi suvalise jorsi suulise käsu peale kuhugi maha ei maetud. Pasunate ja lillede või ilma nendeta. Vahet pole. Ilmselgelt on sellest (juhul kui säilikud on hoiustatud) jälg maas. Võimalik, et samas aruandes on kajastatud ka "mitte õigete" säilmete saatus. Pluss töödes osalenute nimed.

Täiesti farsiks läheb see asi juba!

PS! VDK ja Vasulaga seoses tekkis mul küsimus, et kas sina kuulud täna ka sellesse seltskonda, kellele Volksbundi inimesed isegi tere ei taha öelda? Oled sa viimasel ajal seaduslikult ka midagi kaevanud?
Viimati muutis Vares, E Jaan 20, 2014 12:47 am, muudetud 1 kord kokku.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Veel tundub mulle,et üks ENSV ajal koostatud dokument on sinu arusaamist mööda "püha lehm". No Sinimägedes oled käinud? Kindlasti oled nagu aru saan.Käisid ju seal saksa sõdurikalmistule lausa pärga panemas.Seal on üks kena venelaste obelisk.Lugeda saab sealt,et sinna on maetud tuhandeid venelasi.Seda väidab obeliskil olev tekst ka ja kindlasti on see dokumenteeritud.Häda on aga selles,et sinna platsile ei saa kohe kuidagi nii suur hulk kadunukesi ära mahtuda.Seda enam,et keskosa on täiesti tühi.Vähemalt kolme meetri sügavusel pole ühtegi venelast ei surnut ega elavat.Ilus puhas liiv on. Ometigi peaks olema,sest nii on kirjutatud.
Samuti Viljandis Huntaugumäel.Seal on koguni vist 26 000 surnut.Häda jälle selles,et kohe kuidagi ei mahu ära.Aga kirjutatud ju on,et on.Seega sinu jaoks vääramatu tõde.Ka sellise arvu jaoks ühishauda teha on ülimalt keerukas.
Nii,et ma ikka igasuguseid dokumente millel kommunisti lõhn juures on ei võtaks puhta kullana. Seda ju kirjutati ka,et lihtsad taluinimesed fasistid olid.Kas ikka olid? Sinu jaoks kindlasti,sest nii on ju kirjas.Sa ikka seda usud ,et II.maailmasõda ka siin toimus ja selle käigus sõdureid kah juhtus otsa saama.
Et nüüd sakslaste haudadesse nii suur lugupidamine oli,et tööd seisma pandi ja säilmed pinnasest välja otsiti ning ümber maeti,seda võiksid nüüd sina dokumentaalselt tõendada.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Vares »

Las ta tundub! Mulle tundub sinu suhtes ka ühte-koma teist. Aga jätame nüüd tunded, et asi liiga intiimseks ei läheks, ja vastame hoopis lihtsatele küsimustele äkki?

PS! Labidamees juba kirjutas, et mida tuleb kasutada ka dokumentidega tegeledes. Obeliskidest rääkimata. Teda ikka usaldad?
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Mina ei pea ennast mingiks profiks või olen enesele märkamatult öelnud,et pean? Ehk jäi sellest Valuoja asjast mingi jälg arhiivi ma ei tea.Seda näid sina paremini teadvat.uuri siis.
Hämmastavalt kiiresti said VDK-st vastuse :lol: . Ja olgu kohe öeldud,et nende dokumentatsioonist pole sul mingitki ettekujutust.Ära lahmi.
Säilmed veeti Vasula teele.Eks vaata siis ise dokumentatsioonist järele :wink:
Ja ole kena mees ära sildista.Mina tean,kes mina olen,sina pole mulle miski nimede andja.Äkki oled ise diletant ja ajad pulli s..... .? Labidameest usaldan jah,mis siis?
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Kaduma jäänud sõdurid!

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Minu seltskondlik kuuluvus on nüüd selline,et enam jah pole selles seltskonnas,kes midagi välja kaevab.Seda lihtsalt põhjusel,et pole nagu midagi enam välja kaevata. Ma kuulun nüüd seltskonda,kes neid riismeid,mis veel kusagilt kokku kraabitakse maha matab.Alles hiljuti sai Viljandisse maetud.Ja huvitaval kombel ütlesid kõik VDK inimesed tere.Ju nad siis mind kellegagi segi ajasid.Eks ma ole vanemaks ja karvasemaks ka läinud,nii,et pole ime.Muidu olen elurõõmus pensionär ja elu on nagu lill :D
Aga võib nii juhtuda,et äkki hakkan uuel hooajal välja ka kaevama.On tehtud ettepanek. Ega see Mummasaare ja veel mõned suuremad kalmistud ikka ise praegustele sõjakalmistutele ümber ei koli.Välja tuleb ikka enne kaevata.Ja kaevab see,kes teab kust kaevata :wink: Ja sellega on VDK täiesti nõus.Isegi tere ütlevad. Ega see hulk,mis viimase 5 aasta jooksul välja on kaevatud just eriti profesionaalsust praeguste tegijate osas ei näita küll :( Väga lahja,peaks ütlema. Viimane tõsisem asi oli see Metsküla ja see leiti ka tänu vene poistele.Ja ega täpselt ei teatagi,kes sealt välja kaevati.Nii suure hulga peale polnud ühtegi EM-i.Päid oli ka vähe.
Tegelikult on nii,et ega see seltskond kellele VDK isegi tere ei taha öelda enam ei viitsigi hauapõhjas tuhnida.Nagu ütlesin on elu ilma selletagi ilus nagu lill.Aga,kui ilusati palutud on võiks ju mõelda.
Suletud

Mine “Isikud/People”