Mereväe pannal?

Teemad, mis puudutavad Punaarmee riietust ja sõdurite varustust ...
pren.ska
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: L Juun 19, 2010 5:43 pm
Asukoht: Põhja-Liivimaa, Abja

Re: pannal

Postitus Postitas pren.ska »

60-del sai isegi sõjaväes oldud, selliseid ei näinud küll tegevväes. Ikka maaväega sama mõõtu ja kaalu ka meremeestel. Ja hoidku jumal, kui proovisid nurki viilida. Ainult "napizdnikku" sai küll kerges kloorivees pleegitatud- ikka nägid vanem välja...
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: pannal

Postitus Postitas Plönn »

pren.ska kirjutas:60-del sai isegi sõjaväes oldud, selliseid ei näinud küll tegevväes. Ikka maaväega sama mõõtu ja kaalu ka meremeestel. Ja hoidku jumal, kui proovisid nurki viilida. Ainult "napizdnikku" sai küll kerges kloorivees pleegitatud- ikka nägid vanem välja...
:D Täitsa õige !
Ma olen küll Sust tuntavalt noorema generatsiooni mees, ometi tean mida kõnelen . Ent peamine on ometi ju see , et mudelina on Su pannal just sellest seeriast mida noil traagilistel aastail kasutas MF.
Seega kõik on igati OK, ja isiklikult mina väärtustan sellist vana MF-i pannalt palju kõrgemalt kui ülilevinud Got Mit Uns-i :wink:
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
ola52
Kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: T Nov 20, 2012 8:32 pm

Re: Mereväe pannal?

Postitus Postitas ola52 »

Aga kas keegi teist tarkadest härradest oskaks ka öelda midagi sellise pandla kohta, millel ankru keskelt viisnurk puudub. http://www.osta.ee/pannal-17213687.html Selline (ei saanud enda omast pilti üles panna, aga muidu samasugune)
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Mereväe pannal?

Postitus Postitas Plönn »

ola52 kirjutas:Aga kas keegi teist tarkadest härradest oskaks ka öelda midagi sellise pandla kohta, millel ankru keskelt viisnurk puudub. http://www.osta.ee/pannal-17213687.html Selline (ei saanud enda omast pilti üles panna, aga muidu samasugune)
Peaks olema Merekooli pannal, nagu neid nii Tallinna kui Suvepealinna kooli kursandid omaaeg kandsid ,(mina nendehulgas :wink: )
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
oliver
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: K Okt 05, 2011 2:54 pm

Re: Mereväe pannal?

Postitus Postitas oliver »

Karantiini ajal saatis vanajumal sellise pandla, on see sõjaaegne? Omanik on olnud vist Detinkin?
Manused
IMG_20200406_202036.jpg
IMG_20200406_202021.jpg
Kasutaja avatar
hillart
Kasutaja
Postitusi: 58
Liitunud: T Aug 28, 2007 9:24 am
Asukoht: Tallinn

Re: Mereväe pannal?

Postitus Postitas hillart »

Päris sõjaaegne mitte. Küll aga suhteliselt mitte palju aega peale sõda stantsitud. Kusagil 40-ndate lõpp, 50-ndate algus.

Ise olin mereväes 70-ndate keskel ja ühes vanas (peaaegu-et mahajäetud) riidelaos territooriumi taganurgas veel vedeles selliseid, kust siis ka meie neid endale n.ö. poosetamise pärast välja otsisime.
Vasta

Mine “Riietus & Varustus/Clothing & Equipment”