Palju punast märgindust Osta.ees

Arutlused sõjaaegsetest Punaarmee au- ja eraldusmärkidest ...
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Palju punast märgindust Osta.ees

Postitus Postitas Kriuks »

Raudrist kirjutas:10 aasta jooksul osales nõukogude poolelt 620.000 sõjaväelast.
Just nendele samadele asjadele jäin mõtlema ka mina ning selles valguses ei tundu 2004 PLO-d tõesti millegi üüratuna :roll: ...

PS. Postuumselt anti PLO ka näiteks eestlasest reamehele Aarne Vinni'le.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Palju punast märgindust Osta.ees

Postitus Postitas Borja »

Kriuks kirjutas:
Raudrist kirjutas:10 aasta jooksul osales nõukogude poolelt 620.000 sõjaväelast.
Just nendele samadele asjadele jäin mõtlema ka mina ning selles valguses ei tundu 2004 PLO-d tõesti millegi üüratuna :roll: ...

PS. Postuumselt anti PLO ka näiteks eestlasest reamehele Aarne Vinni'le.
(1) 2000tk Punalipu ordeneid (-valdavalt vanemohvitseridele) ongi kuuesajatuhandelise üldmassi taustal täiesti OK suhe - ning samas piisavalt pallu ka

(2) Aarne Vinniga on siin aga midagi väga sassi läind - teatavasti hukkus ta juba NVägede sisseviimise käigus 26.12.1979 ning sai (nagu kõik selle kampaania käigus lahingus hukkunuteks loetud) postuumselt PUNATÄHE - MITTE PUNALIPU ORDENi (punatäht on punalipust kraad väiksem autasu)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Palju punast märgindust Osta.ees

Postitus Postitas tossom »

Info lehelt: http://warspot.ru/486-10-faktov-o-voyne-v-afganistane

Afganistani sõjas ülesnäidatud vapruse ja mehisuse eest autasustati ordenite ja medalitega rohkem, kui 200 000 inimest, neist 11 000 postuumselt, Nõukogude Liidu kangelase aunimetuse sai 86 inimest ( 28 postuumselt ). Autasustatute hulgas on ligi 110 000 sõdurit ja seersanti, ligi 20 000 praporshikku, üle 65 000 ohvitseri ja kindrali, üle 2500 teenistuja ( nende hulgas 1350 naist ).

Mina jään ikkagi oma arvamuse juurde, et see ca. 2000 Punalipu ordenit on vähe.

Tegelikult aga kujunes minu meelest Afganistanis vanemohvitseride autasuks orden Teenides kodumaad NSVL relvajõududes III järk. Täpset inimeste arvu, kes selle ordeni Afganistani sõjas said ma ei leidnud, kuid üks tark raamat kirjutab, et kui üldse on NSVL ajal III klassi ordeniga autasustatud kokku ca. 70 000 inimest, siis suur osa sellest on antud teenete eest Afganistani sõjas. No vast mõni sai seal ka II järgu, kui III juba olemas oli.

Orden on siis selline, nagu piltidel, kuid need III järgud pole kumbki Afganistaniga seotud, tumedam on numbriga 17*** ja oli väidetavalt Haapsalus baseerunud hävituslenduri oma, heledam on hiline, numbriga 120 *** ja aastast 1991.
Manused
IMG_6195.JPG
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Palju punast märgindust Osta.ees

Postitus Postitas Kriuks »

Borja kirjutas:Aarne Vinniga on siin aga midagi väga sassi läind - teatavasti hukkus ta juba NVägede sisseviimise käigus 26.12.1979 ning sai (nagu kõik selle kampaania käigus lahingus hukkunuteks loetud) postuumselt PUNATÄHE - MITTE PUNALIPU ORDENi (punatäht on punalipust kraad väiksem autasu)
Arusaadav!
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”