Super haruldus "Tankist "

Arutlused sõjaaegsetest Punaarmee au- ja eraldusmärkidest ...
Vasta
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas Plönn »

Kas on teada antud Airapetjani tüübi Eesrindlik Tankisti fenomen ?
See BT-5 tankiga variant peaks olema väärtussuhtes koguni 1:2 OV-1 kahjuks :lol: ,seega ca kuni 1000 €.
Teadaolevalt on neid Eestis olemas vaid 3 isendit ültse, äkki teab hr kaasfoorumlane Tossom nendest otlitchnikute erimitest enamat ?
PiltPilt
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas tossom »

Mul on see kataloog olemas ja võin need tankisti erimite leheküljed siia üles panna. Tuhandet selline märk muidugi välja ei venita, mitte mingit moodi.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas Raudrist »

Plönn kirjutas:Kas on teada antud Airapetjani tüübi Eesrindlik Tankisti fenomen ?
Kuidas see küsimus arusaadavalt võiks kõlada? Kui kuuleks, siis ehk oskaks vastata.
Numbrid kuni 1000-ni algavad 1-st.
https://forums-su.com/viewtopic.php?f=773&t=332422
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas tossom »

Pildistasin kiirelt tankisti puudutavad lehed Airapetjan otlitsnikute kataloogist ja need on nüüd näha. Lisasin ka paar pilti enda tankistist. Mul on MTX oma. Ja üldse ei ole see Airapetjani kataloog kaugeltki variatsioonide koha pealt täielik, ega ka forum-su lehekülg. Viimane on muidugi palju parem ja seda vast täiendatakse ka jooksvalt.

Kõiki nende erinevate otlichnikute variatsioone kokku korjata on umbes sama nagu koguda ENSV kolhoosimärke. Mitte keegi ei tea päris täpselt palju neid tegelikult erinevates variatsioonides on. Minul on igast erinevast otlichnikust üks olemas ja olen rahul.
Manused
IMG_5412.JPG
IMG_5413.JPG
IMG_5414.JPG
IMG_5415.JPG
IMG_5416.JPG
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas tossom »

Igasuguseid on sellele alusele kokku krutitud...
Manused
IMG_5417.JPG
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas Plönn »

tossom kirjutas:Mul on see kataloog olemas ja võin need tankisti erimite leheküljed siia üles panna. Tuhandet selline märk muidugi välja ei venita, mitte mingit moodi.
Üldiselt nii ehk ongi, kuigi mina siitpoolt oponeerisin justnimelt konkreetsele varaiandile :)
Ning just konkreetne pikatoruga tank BT-5 ilmselt ta erimiks nüüd teebki. ( Umbes äkki nagu meie vabadussõja medal - vs sama medal Tavasti shtambiga küljeserval :shock: )
Häälekalt väljaöeldud hind pole võetud ka laest, selliste hindadega Venemaal neid olemasolevaid üksikuid on lihtsalt müüdud/ostetud .
Minulgi on kogunenud Eesrindlasi mitmeid, kuid küsimus kõlaski umbes sedasi kas erimid on niipalju kallimad siis tõesti teistest, väheliikuvamaest otlitchnikutest. :wink:

http://www.auction-imperia.ru/wdate.php ... ne&i=45261
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas tossom »

Nojah, hinnast rääkides. 60-80 EUR jääb ka ju määratluse kuni 1000 EUR sisse ja see olekski enam vähem sellise tankisti reaalne turuhind. See oksjonileht pole minu meelest mingi näitaja. See, et estimate on 1000 USD... tuleks üles otsida, mis hinnga ta müüdi, kui üldse müüdi. Tallinna vanalinn on täis antiigipoode, kes müüvad näiteks kõige tavalisemat Punatähte 150.- Euroga, aga see ei tähenda, et ta ka niipalju maksab. Ei maksa, reaalne turuhind on kolm korda väiksem.
Haruldaste ja kallite märkide esinelik on aga ikka sama. Pekar, Torpedist, Podvodnik, Pontonjor. Mul õnnestus endale osta kunagi ka kõige haruldasem Pozarnik, mis on tagant sile ja eraldi kinnituva medaljoniga. Ka see on haruldane ja kallis märk.
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas Plönn »

Igati nõus , Tossom :D
Vaid et nt mina ikka pigem ostaks mõne rare kui ülemiseotsa sarja masstoote, harudus jääb alati harulduseks ju, no kuidas keegi :D
Olemas ka ju, nagu Sa tead, need eraldi külgeühendatud SIMiga eesrindlikud, kuid neid isegi ei müüda , hea kui mõni ültse näitabki :lol:
Ja muide, kas tõesti meie enda Pealinnas ,toodeti samuti mõnd eksemplari :?:
Pilt
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas tossom »

Arvan, et ei toodetud. Mutter on lihtsalt vale. Ja ka märgi kvaliteet ei ole selle aja eesti meistrite tööle iseloomulik. Märk on tüüpiline zavod Pobeda, Moskva.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Super haruldus "Tankist "

Postitus Postitas Raudrist »

tossom kirjutas:Arvan, et ei toodetud. Mutter on lihtsalt vale. Ja ka märgi kvaliteet ei ole selle aja eesti meistrite tööle iseloomulik. Märk on tüüpiline zavod Pobeda, Moskva.

100% nõus.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”