Mis vidinad.

Arutlused sõjaaegsetest Punaarmee au- ja eraldusmärkidest ...
Vasta
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Mis vidinad.

Postitus Postitas punkriehitaja »

sattus pihku terve karbitäis nõuka aegseid tärne ja alu. mütsimärke.kuid neid kahte ei oska millegagi seostada.millega tegu ja mis väeosas kanti ja miks on eri värvi ja tegumoega.
Manused
DSC01357.JPG
DSC01356.JPG
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Mis vidinad.

Postitus Postitas labidamees »

NSVL-i side- ja raadiotehnilised väed.Roheline käis välivormi külge kui pohlad peas võsas morset toksiti.

http://www.voensovtorg.ru/catalogue/cat ... d5212.html
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: Mis vidinad.

Postitus Postitas punkriehitaja »

ja kuldne käis vist paraaad vormi juurde. :D kui marssisid Mosvas punasel välakul ja viskasid kulpi Brezdnevile.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Mis vidinad.

Postitus Postitas funker »

Mina omal ajal neid rohelisi ei näinudki, mul olidki kuldsed kogu aeg, nagu ka teistel.
Aga ma viskasin nad ära ja panin omale autojuhi omad, sest need olid ainukesed, kus vene
viisnurki peal polnud. Kuna ma olin paralleelselt ka autojuht, siis keegi ei kobisenud.
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Mis vidinad.

Postitus Postitas tonu »

Minu mäletamist mööda olid need roheliseks värvitud ohvede välivormil :roll: funkeri jutt on tuttav teema ka mina kasutasin autojuhi märke petlitsadel :D Mul praegugi veel alles kapis see :wink:
DSC_0010 (800x536).jpg
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: Mis vidinad.

Postitus Postitas punkriehitaja »

karbitäis.
Manused
DSC01364.JPG
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Mis vidinad.

Postitus Postitas Raudrist »

funker kirjutas:Mina omal ajal neid rohelisi ei näinudki, mul olidki kuldsed kogu aeg, nagu ka teistel.
Aga ma viskasin nad ära ja panin omale autojuhi omad, sest need olid ainukesed, kus vene
viisnurki peal polnud. Kuna ma olin paralleelselt ka autojuht, siis keegi ei kobisenud.
Rauast ja roheliseks värvitud olid ohvitseride välivormil.
Viisnurga jutt pole täpne. Viisnurgata olid näiteks kahurväelased, tankistid, meedikud, muusikud, juristid jne.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”