Küsimus tossomile..

Arutlused sõjaaegsetest Punaarmee au- ja eraldusmärkidest ...
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Küsimus tossomile..

Postitus Postitas Borja »

Küsin lihtsalt oma aistingute kontrollimiseks - mida arvaks vene ordenite ekspert sellisest komplektist:

https://www.osta.ee/lenin-orden-komplek ... src=search
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas tossom »

Eksperdiks on mind nüüd küll palju nimetada.

Komplekti kavaler Kolodenko teenis mereväes ning oli sisuliselt laomees ja toimetas tagalas. Kõik autasud on põhimõtteliselt saadud väljateenitud aastate eest ja see tegelikult ei ole huvitav, kui vaadata selle pilguga, et autasudel oleks ka mingi lugu rääkida. Muidugi- komplekt on täielik, seisukord on OK ja välja näeb atraktiivne, aga just sellel põhjusel mida alguses mainisin, ei ole see komplekt kogumise mõttes huvitav.

Investeerimisest rääkimata, sest ka hind on kõrge. Tänapäeval uuritakse niikuinii järgi, kes sai, millal ja mille eest.

Aga selline komplekt oleks oma hinda väärt ( minu jaoks ), kui oleksid huvitavad autasulehed, näiteks möllasid siin Balti merel torpeedokaatritega, traalisid miine või aitasid dessanti maale... siis oleks ikka hoopis teine tubakas.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas Raudrist »

Oled kindel, et see Kolodenko, kellest kirjutad, on just nende autasude omanik? Mina seda ei usu, et üks laomees-mitšman sai peale sõda väljateenitud aastate eest Punalipu ja Lenini ordenid :)
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas tossom »

Ei ole muidugi päris kindel. 100% kindel, saab olla siis, kui tellida arhiivist andmed. Iseenesest ju medal ja Punatäht autasustamise lehtedelt autasustamise aastaid vaadates klapivad. Punatäht 15 aastat teenistust ja Punalipp ning Lenin selles komplektis on kindlasti antud väljateenitud aastate eest, vastavalt siis 20 ja 25 aastat. Aga jah, küsimärgi tekitab see mitšmani auaste...

Võimalik on variant, et Kolodenko puhul on tegemist NKVD asjamehega ( see seletaks, miks teda oma autasudega pole avalikus andmebaasis ), aga sellisel juhul on autasudele mingit tausta uurida ikkagi pea võimatu.

Aga mõte jääb ikkagi samaks, nagu minu esimeseski postituses. Huvitavad autasulehed annavad ordenile/ medalile minu jaoks selle õige väärtuse.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas Raudrist »

Mina ei usu. Kas pole see Kolodenko või on kaks viimast juurde kirjutatud.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas tossom »

Selles mõttes ei ole vahet, et kas on see või ei ole see Kolodenko, konkreetne komplekt pakub ikkagi sellise raha eest vähe pinget. Ja ka see on muidugi üks variantidest, et Lenin ja Punalipp on juurde kirjutatud, kuigi nende fotode põhjal tundub, et kõik sissekanded on õiged. Ka komplektis olevad Punalipp ja Lenin klapivad tüübilt väljateenitud aastate eest antutega...
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas Borja »

Tänud teadjamatele minu aistinguid kommenteerimast :P

Mulle ei meeldinud selle "komplekti" puhul see, et liiga vähe medaleid nii krõbedate ordenite kõrval :roll:

Nüüd aga, kuulnud auastmest mitšman, ei meeldi see "komplekt" mulle kohe enam üldsegi :shock:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas funker »

Ma küsiks siia juurde lihtsalt huvi korras üldisemalt, kõigile autasudega kursis olevatele isikutele - kas
eestis Võidu ordenit (орден «Победа») kellelgi kollektsioonis eksisteerib?
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas tossom »

Mitsmanil pole häda midagi, kui tal on mingite huvitavate tegude eest saadud autasud. Isegi, kui need on mingid lihtsad autasud, näiteks Lahinguteenete medal.... Soetaksin endale hea meelega.

Võidu ordenit on vist terves maailmas erakogus ainult üks eksemplar, mis kunagi oksjonil müüdi. Ülejäänud on muuseumides või hoidlates.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas Raudrist »

Üks Võidu orden müüdi Venemaal mõni aasta tagasi. Tegemist oli Josip Broz Tito poolt tellitud teise eksemplariga, mis jõuti valmis teha, kuid seoses suhete halvenemisega Jugoslaaviaga jäigi üle andmata. Hiljem asus see Gruusia NSV Gori linnas paiknevas Stalini muuseumis, kust kadus segastel aegadel ja asjaoludel. Müüja oli üks Peterburgi kollektsionäär, endine miilitsatöötaja.
Manused
void.jpg
void.jpg (2.12 KiB) Vaadatud 16936 korda
voidu.jpg
voidu.jpg (6.59 KiB) Vaadatud 16936 korda
voiduorden2.jpg
voiduorden2.jpg (22.55 KiB) Vaadatud 16936 korda
voiduorden.jpg
voiduorden.jpg (22.77 KiB) Vaadatud 16938 korda
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas tossom »

Raudrist kirjutas:Üks Võidu orden müüdi Venemaal mõni aasta tagasi. Tegemist oli Josip Broz Tito poolt tellitud teise eksemplariga, mis jõuti valmis teha, kuid seoses suhete halvenemisega Jugoslaaviaga jäigi üle andmata. Hiljem asus see Gruusia NSV Gori linnas paiknevas Stalini muuseumis, kust kadus segastel aegadel ja asjaoludel. Müüja oli üks Peterburgi kollektsionäär, endine miilitsatöötaja.
See Tito teine eksemplar on minu andmetel muinasjutt. Tegemist oli tegelikult koopiaga, küll väga väga hea koopiaga, mis ilmus välja aastal 2010 ja mida pakuti Venemaal hinnaga ca. EUR 35 000. Ilmselt siis räägiti kellegile Tito teise eksemplari lugu juurde.

Tegelikult oli aga NSVL autasude süsteemis veel üks orden, mida anti välja veelgi vähem, kui Võidu ordenit ja see oli orden “За Службу Родине в Вооруженных Силах СССР” I klass, millega autasustati ainult 13 inimest. Võidu ordeniga autasustati 20 korda. Breznevilt võeti aga hiljem orden ära ja kokku anti välja 19 Võidu ordenit.

Võidu ordenitest ja kus nad asuvad:
Все ордена, вручённые советским военачальникам, а также маршалу Польши М. Роля-Жимерскому, находятся в России. В Центральном музее Вооружённых сил находится 5 орденов «Победа»: 2 Жукова, 2 Василевского и один Малиновского. В зале Победы этого музея выставлены копии орденов, сами ордена находятся в запасниках. Остальные экземпляры ордена «Победа» находится в Гохране (ордена К. К. Рокоссовского и М. Роля-Жимерского — в Алмазном фонде).
Награда Эйзенхауэра находится в мемориальной Библиотеке 34-го президента США в его родном городе Абилин (штат Канзас).
Награда маршала Тито экспонируется в музее «25 мая» в Белграде.
Награда фельдмаршала Монтгомери экспонируется в Имперском военном музее в Лондоне.
Неясна судьба ордена «Победа», принадлежавшего королю Михаю I (на празднование 60-летия Победы Михай приехал без ордена). По одним сведениям, он находится в частной коллекции, будучи продан с аукциона то ли кем-то из родственников Н. Чаушеску, то ли самим королём. По официальной версии, «орден „Победа“ никогда не продавался и находится в имении короля Михая I в местечке Версуа, в Швейцарии.
Manused
1klass.jpg
1klass.jpg (18.73 KiB) Vaadatud 16907 korda
fOPobedaa4.jpg
fOPobedaa4.jpg (81.73 KiB) Vaadatud 16910 korda
fOPobedaa5.jpg
fOPobedaa5.jpg (101.41 KiB) Vaadatud 16910 korda
fOPobedaa0a.jpg
fOPobedaa0a.jpg (70.71 KiB) Vaadatud 16910 korda
fOPobedaa .jpg
fOPobedaa .jpg (86.66 KiB) Vaadatud 16910 korda
fOPobedaR.jpg
fOPobedaR.jpg (51.78 KiB) Vaadatud 16910 korda
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas Raudrist »

Võidu orden müüdi minu teada 2008. Kaasas dokumendid selle valmistamise, Gruusiasse üleandmise ja kaotsimineku kriminaalasja kohta.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas tossom »

No võta nüüd kinni, mis see lõplik tõde on... minu info on Piiterist pärit. Ja see koopia jutt on ka mõnest foorumist läbi jooksnud. Aga väga ilus töö kahtlemata.

Oma silmaga mina näiteks Võidu ordenit näinud pole, Moskvas asuvas NA muuseumis on väljas ainult koopiad.... ja kui Relvapalatis näitus oli, kus ka õiged väljas olid, siis polnud jälle sel ajal Moskvasse asja.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas funker »

Aitäh info ja piltide eest. Aga mis see põhjus oli, et Brežnevilt orden ära võeti?
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Küsimus tossomile..

Postitus Postitas Raudrist »

funker kirjutas:Aitäh info ja piltide eest. Aga mis see põhjus oli, et Brežnevilt orden ära võeti?
Alustada tuleks sellest, et miks talle Võidu orden üldse anti:)
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”