Mis üritus?

Kõik sõjaväe & Kaitseliiduga seotud paberimajandus, mis jääb Vabadussõja ja Wabariigi perioodi ...
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8143
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Mis üritus?

Postitus Postitas uscha »

Fotol on 7 Eesti lennuväe eraldusmärkidega lennukit - mis lennukid täpsemalt?
Võimalik, et see koosviibimine on leidnud aset Viljandimaal.

Pilt

Pilt

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8143
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Mis üritus?

Postitus Postitas uscha »

Raamatus "Eesti lennukroonika" (Toivo Kitvel, Johannes Tilk; 2003) 123. leheküljel on kirjas üks lõik, mis käib sama sündmuse kohta:
"1932. aasta 10. juuli. Viljandis toimub esimene Sakalamaa lennupäev. Sellel osalevad 9 kaitseväe - ja 3 eralennukit. Avatakse lennuväli ja -angaar. Lennupäev algas kell 3 p.l. uuel lennuväljal, kuhu hiljuti püstitati alles lennuangaar. /.../ Selle avas Viljandi õhuasjanduse ühingu esimees linnapea Maramaa. /.../ Kõnedele järgnes liikumis-vahendite arenemiskäigu demonstratsioon, kusjuures mööda lennuvälja lasti sõita vankri ette rakendatud hobusel, jalgrattamehel ja autol. Edasi tutvustati rahvast lennuväljale ülesseatud valjuhääldajate kaude mitmesuguste lennukite tüüpidega ning kohe peale selle tõusid lennukid õhku, demonstreerides õhuvallas mitmesuguseid trikke, seninägematuid viljandlastele. /.../ Publikule pakkus huvi ka kaitseväe lennukite vigurlennud ja gaasisõda, mis pandi toime kohalike kaitseväelaste kaasabil. Hiljem algasid lõbulennud, kusjuures igaüks, kel taskus oli 7 krooni, võis tõusta kõrgematesse sfääridesse ja hõljuda seal mõni minut."
foorum.rindeleht.ee
nublu
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: T Juun 12, 2007 7:07 pm

Re: Mis üritus?

Postitus Postitas nublu »

Sakalamaa õhuasjanduse ühing pidas õige mitu lennupäeva. Neist vähemasti kolm Viljandi lennuväljal. Üks Tarvastus.

Kui juba esimesel lennupäeval ka angaarid avati - mina küll ei julgeks mürki võtta milliselt lennupäevalt see foto tehtud on...
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8143
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Mis üritus?

Postitus Postitas uscha »

mina küll ei julgeks mürki võtta milliselt lennupäevalt see foto tehtud on...
Siis on ka minu poolt varem viidatud raamatus teksti juurde lisatud vale foto, sest minu foto on kindlasti samast üritusest, mille pilt on ka raamatus.
foorum.rindeleht.ee
nublu
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: T Juun 12, 2007 7:07 pm

Re: Mis üritus?

Postitus Postitas nublu »

lk 123 "Viljandi lennuvälja avamine"?

Ma ütleks hoopis vastupidi. Vaata angaari. Sinu fotol on lisaks põhihoonele vasakul veel väiksem hoone (töökoda? kontor?) kahe aknaga lennuvälja poole.

Lennukroonikate pildil ei suutnud ma seda juurdeehitust küll kusagil tuvastada...
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8143
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Mis üritus?

Postitus Postitas uscha »

Võtsin veel raamatu uuesti ette ja võrdlesin pilte ning raamatus oleval fotol on samuti juurdeehitus olemas. Raamatus oleval pildil varjab vasakult kolmanda lennuki tiib juurdeehituse akna ära, teine aken on vasakult neljanda mehe pea tagant näha. Samuti on näha raamatus ka juurdeehituse katusel olev korsten.

Ühiseid jooni on kahel fotol veel - näiteks mõlemal pildil on angaari katusel keskmise lipu juures näha 3-4 inimest. Autoparklas vasakpoolsel valge katusega bussil on 5 akent, millest esimesel on kardin üleval, teisel-kolmandal-neljandal kardin ees ja viimasel aknal "pooles vinnas". Buss ja selle kardinad on täpselt ühes asendis nii raamatus oleval pildil kui ka minu fotol. :roll:
foorum.rindeleht.ee
Wiljandi
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: L Veebr 20, 2010 11:26 am
Asukoht: Viljandi

Re: Mis üritus?

Postitus Postitas Wiljandi »

Leidsin Raamatu nimega Viljandi (Koostanud A. Maramaa ja väljaantud 1934.a.). Ja viimasel leheküljele on ka see sama pilt ja ongi pandud et kogunemine 1 lennupäeval 1932. a. See on terve lennukuur, mitte lennukuur ja kontor.
Manused
IMG_0001 copy.jpg
IMG_0001 copy.jpg (383.87 KiB) Vaadatud 8699 korda
IMG_0002 copy.jpg
IMG_0002 copy.jpg (357.27 KiB) Vaadatud 8699 korda
Homo homini lupus est
Vasta

Mine “Fotod & Dokumendid/Photos & Documents”