EW binoklid

Vabadussõja algusest kuni 2. Maailmasõjani kasutusel olnud riietus & varustus ...
Vasta
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

EW binoklid

Postitus Postitas LoCo »

Paluks postitada EW-aegseid binokleid, mida meie sõjamehed kasutasid. :wink:

Siin üks ilmselt Vabadussõjas kasutusel olnud binokkel. "Colmont" Paris. All ka mõned VS-aegsed fotode väljalõiked.
IMG_6608.JPG
IMG_6614.JPG
IMG_6616.JPG
IMG_6615.JPG
IMG_6609.JPG
IMG_6610.JPG
IMG_6611.JPG
IMG_6613.JPG
VS-aegsetel fotodel:
f2.jpg
f1.jpg
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: EW binoklid

Postitus Postitas LoCo »

Siin üks pilt 30ndate lõpust. Binoklil näha kolmnurkne tempel 5SG või 3SG (pigem 5SG, sest pildid on ühe 5. suurtükiväegrupi aspirandi omad).
Kas keegi oskab öelda, et mis maa toodanguga võiks olla tegemist?
30ndate lõpp.png
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: EW binoklid

Postitus Postitas LoCo »

Müügil oli selline Busch Sollux 8x30 binokkel, läks kuhugi Saaremaale. Binokkel on August Amose prilli-ja optikatööstuse markeeringuga. Võib oletada, et EW kaitsevägi võis ka selliseid kasutada... Ehk uus omanik paneb ka rohkem pilte? :wink:
bino (1).jpg
bino (2).jpg
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: EW binoklid

Postitus Postitas LoCo »

Vahepeal üks ilus EW-aegne foto I. soomusrongirügemendi võitlejast Zeiss 6x24 binokliga.
soomusronglane zeiss 6x24 binokliga.jpg
zeiss 6x24.jpg
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: EW binoklid

Postitus Postitas ivalO »

Kas
6 x 24| TELEX |120 |1912-1940| 460| SUCCESSOR TO 6x21 TELEX, 150M FIELD AFTER 1927
6 x 24| TELEXEM |120 |1912-1935| 550| SUCCESSOR TO 6x21 TELEXEM, 1936 SPORTUR IS LIGHT WEIGHT METAL VERSION
või
6 x 24| SPORTUR |150 |1936-1943| 330| LIGHT WEIGHT METAL SUCCESSOR TO TELEXEM
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: EW binoklid

Postitus Postitas ppp »

Tekkis küsimus ühe Goerzi firma Bratislava filiaali või tütarfirma toodangu binokliga seoses, kas need pisikesed kõverikud ja kriipsud "all paremas nurgas" võivad viidata kuidagi seosele EW Kaitseväega?

Pilt
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: EW binoklid

Postitus Postitas LoCo »

ppp kirjutas:Tekkis küsimus ühe Goerzi firma Bratislava filiaali või tütarfirma toodangu binokliga seoses, kas need pisikesed kõverikud ja kriipsud "all paremas nurgas" võivad viidata kuidagi seosele EW Kaitseväega?
Seda vibu ja nool templit/tunnust on olnud Kaitseväe varustusel jt esemetel, nii saabastel, katelokil, mööblil jne. Aga täpselt ma ei oska öelda, et mida tähendas. Ise arvan, et KV omandi tunnus. Endale ostaks küll, kui EW KV binokkel ;)
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: EW binoklid

Postitus Postitas ppp »

Tänan vastuse eest! Binokkel on olnud ühes Pilistvere kandi majapidamises, mina pole omanik ja omanik pole müügist huvitatud. Lisan veel paar pilti juurde.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: EW binoklid

Postitus Postitas Kriuks »

LoCo kirjutas:Seda vibu ja nool templit/tunnust on olnud Kaitseväe varustusel jt esemetel, nii saabastel, katelokil, mööblil jne.
Kas see mitte "Arsenaliga" kuidagi seotud ei olnud? :roll:
hirco
Kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: R Mär 31, 2006 8:25 pm

Re: EW binoklid

Postitus Postitas hirco »

Ma arvaks ka, et midagi kaitseväe omandiga seotud aga samas ei ole seda näinud riideesemetel. Kui ma riideesemete osas eksin, siis parandage mind.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: EW binoklid

Postitus Postitas LoCo »

Kriuks kirjutas:
LoCo kirjutas:Seda vibu ja nool templit/tunnust on olnud Kaitseväe varustusel jt esemetel, nii saabastel, katelokil, mööblil jne.
Kas see mitte "Arsenaliga" kuidagi seotud ei olnud? :roll:
Tegemist on kaitseväe varustuse üldmärgiga. Kõik kraamilattu võetavad varustusesemed tuli sellega märkida. Varustuse märkimist alustati 1. jaanuarist 1924. a.
hirco kirjutas:Ma arvaks ka, et midagi kaitseväe omandiga seotud aga samas ei ole seda näinud riideesemetel. Kui ma riideesemete osas eksin, siis parandage mind.
Väeosades tuli varustus selle saamisel tembeldada kolmnurkse märgiga. Kandmisele võetud varustus tähistati väeosas trapetsikujulise templiga.
Vasta

Mine “Riietus & Varustus/Clothing & Equipment”