Isikuandmete vutlar ...

Vabadussõja algusest kuni 2. Maailmasõjani kasutusel olnud riietus & varustus ...
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8159
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Isikuandmete vutlar ...

Postitus Postitas uscha »

Tsaariarmees olid kasutusel õhukesed plekist karbikesed, mis rippusid sõduril kaelas ja mille sees oli paberitükike, kus kirjas sõduri isikuandmed. See karbike, mis ma siia postitan on mõeldud ilmselt taskus kandmiseks ja natuke suurem kui nööriga kaelas rippuv variant. On üldse tegu sõduri isikuandmete jaoks mõeldud vutlariga ja kui "jah" siis mis aegne see olla võiks?

Pilt

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Isikuandmete vutlar ...

Postitus Postitas funker »

Pildid on tavaliselt petlikud, siit ei saa eriti sotti karbi paksusest aga kas asi ei saa olla portsigar? See, et alumine äär on kinnine, nagu viitaks sinnapoole - siis ei pudedenud sigaretid kohe välja, kui karbi teistpidi keerasid. Hiljem on samaks otstarbeks kasutatud kummipaela. Kas karbi pikkus klapib suitsu pikkusega?
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8159
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Isikuandmete vutlar ...

Postitus Postitas uscha »

Proovin uuel nädalal paremad pildid teha - kindlasti ei ole tegu portsigariga.
Karbi mõõdud on umbes 6x5 cm ja paksus ca. 2 mm.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Re: Isikuandmete vutlar ...

Postitus Postitas ruusserg »

Uscha , vaata siit lingilt http://reibert.info/forum/showthread.php?t=68147 . Nii palju kui mina lugesin taskus isikuandmeid ei kantud , kõik olid kaelas kantavad . Lehe lõpus on näha ka neljakandiline vutlaril millel on ümar aas kust saab paela läbi pista . Sinu tops minu arvates tundub olevat kirjutussulgede hoidmise karp , sellepärast ka see äär et karpi avades suled välja ei kukuks .
Vasta

Mine “Riietus & Varustus/Clothing & Equipment”