SOG

Sõjaväe & Kaitseliidu teenetemärgid ning embleemid
Vasta
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

SOG

Postitus Postitas tossom »

No see märk on muidugi selgelt hilisem, kui 1940. aasta, aga kas tegemist võib olla SOG-i ( Spetsiaalsete Operatsioonide Grupp ) rinnamärgiga? SOG-i eriüksus tegutses 1994.a - 1999.a.

Päris huvitav asi.

http://et.wikipedia.org/wiki/SOG
Manused
P1000736.JPG
P1000739.JPG
Kasutaja avatar
vana kala
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: N Okt 29, 2009 10:13 am
Asukoht: Tallinn

Re: SOG

Postitus Postitas vana kala »

minu arvates on tegemist niisama põlve otsas "modifitseeritud" nõukogude langevarjurimärgiga,
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: SOG

Postitus Postitas funker »

Kui ma nüüd õieti mäletan, siis nõukogude märkidel polnud langevarju kuplil nööride jooni? Kui ka on põlve otsas modifitseeritud (sellele annab vastuse lähivaatlus luubiga, kinnitused jne), siis on aluseks võetud mõne teise riigi vastav märk. Samas lõplikku ja üksühest tõde siin ei saagi olema - SOG'i ju ametlikult ei eksisteerinud, seega ei eksisteerinud ka märki. Nüüd tagantjärgi saab kesiganes rääkida mida iganes.
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: SOG

Postitus Postitas tossom »

vana kala kirjutas:minu arvates on tegemist niisama põlve otsas "modifitseeritud" nõukogude langevarjurimärgiga,
Nõukogude langevarjurimärgiga pole siin peale kerge välise sarnasuse mitte midagi muud pistmist. Ka on märk tunduvalt suurem, kui nõukogude langevarjurimärk.
Põlve otsas pole siin midagi modifitseeritud, kõik märgi osad on väga korralikud, nagu ühed märgi osad olema peavad.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: SOG

Postitus Postitas funker »

tossom kirjutas: Põlve otsas pole siin midagi modifitseeritud, kõik märgi osad on väga korralikud, nagu ühed märgi osad olema peavad.
Sel juhul tekib küsimus, miks muu töö kõrval on SOG graveering nii ääretult robustselt tehtud?
Kasutaja avatar
tossom
Veteran
Postitusi: 1010
Liitunud: T Mai 23, 2006 10:57 pm

Re: SOG

Postitus Postitas tossom »

funker kirjutas:
tossom kirjutas: Põlve otsas pole siin midagi modifitseeritud, kõik märgi osad on väga korralikud, nagu ühed märgi osad olema peavad.
Sel juhul tekib küsimus, miks muu töö kõrval on SOG graveering nii ääretult robustselt tehtud?
Vat ei tea. Minu kätte sattus ta koos muu pudi-padiga, mitte kui SOG märk.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: SOG

Postitus Postitas LoCo »

See on SOG märk. Kui nad hakkasid langevarjuhüppeid tegema, siis Kaitseväel ei olnud veel oma märki. Esimesed tellisid nad välismaalt ja järgmised juba Eestist.
Vasta

Mine “Autasud & Eraldusmärgid/Awards & Insignias”