Jätkavad sealt, kus Aadul pooleli jäi...

Siin võib arutada teemadel, mis ei puutu üldse sõdade valdkonda ...
Vasta
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Jätkavad sealt, kus Aadul pooleli jäi...

Postitus Postitas funker »

pren.ska
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: L Juun 19, 2010 5:43 pm
Asukoht: Põhja-Liivimaa, Abja

Re: Jätkavad sealt, kus Aadul pooleli jäi...

Postitus Postitas pren.ska »

Liberaalsus nõuab liig palju ohvreid ja ikkagi see ei lõpeta midagi. Suur oma aja kultuurirahvas Hiina lahendas müüriga võibolla kõige paremini, sest kõrgem kultuur oli ka kergemini haavatav.
Kunstnikuhingega tuttav käis Kuveidis mingi Hollandi firma all lilleseadeid tegemas, tema esmamuljed:Kuveit on väga reglementeerritud maa. Siin on ca 1 miljonit inimest, kellel igaühe kohta tuleb 1,5-2 võõrtöölist. Raha on kuveitlased ära rikkunud, tumedamanahaliste muulastega käitutakse nagu saastaga (seda ma ei ole varem kusagil näinud(, valgetega on enam-vähem OK, kui neil on piisav ühisk. positsioon. Kui sa oled filipiino, võid olla nii hea spetsialist kui tähes, suhtumine on sinusse ikka ülimalt negatiivne. Filipiinodel , kes töötavad kuveitlasse majas, ei ole luba majast üksi väljuda, samuti on nende pass peremehe käes, seega on nad sisuliselt orja seisuses.
Töö on OK, kuid olmes ruulivad tabud - nt päevitusriietega päikest võtta või ujuda rannas ei tohi (maalt väljasaatmine, vangla, värvilistele ka piitsutamine). Selle keelu pealt teenivad hästi hotellid, mis pakuvad rannamõnusid oma suletud plaazidel. Pead olema selle hotelli klubi liige (poole aasta maks on suurem kui minu kuupalk), üksik päev Hiltonis on 50 KD (1 KD=47-50EEKi).
Kuveidis juua ei tohi, islami seadused kehtivad täiega ja erandeid ei tehta. Alkoholi ka kusagil ei müüda, suitsetatakse aga kõikjal.
Mina elan hästi rahulikus rajoonis, Al-Zahra`s, e.k. "õis". Siin on iga eramu ees vähemalt 5 autot. Üldse on autod mida suuremad, seda parem. Neid marke, mida nad siin armastavad, meil ei näe. Teevõrk on hea, sõidukiirus suur, linna kiirteel 120 ja sõidetakse nii, nagu masin võtab, maanteel lubatud on 200, mida võimalusel ka ületatakse. Kõigil on autod, aga mitte load selle juhtimiseks. Inimelu ei ole siin hinnas. . Wa_allah!
Viimane on väljend, millega siin ei koonerdata. Seda kasutatakse pea iga ütluse kinnituseks, kuid samas kasutatakse ka vandesõna tähenduses. Üldse toimub siin kõik wallah, st ei kunagi, või siis, kui jumal juhatab. Igati legitiimne viis vastutusest kõrvale hiilida. Ka kellaaegade asemel kasutavad mitte-euroopaliku mõtlemisega inimesed wallah tomorrow...
Sooja siin jätkub senini, kuid "talv" tuleb siingi. Temperatuur õhtul langeb 30-35 C, siis tundub juba kuidagi jahe olevat, keha harjub uue temperatuuriga kiiresti. Kuld- ja hõbedinnaare ma näinud ei ole, kuid nende tähenduses on kasutusel kõrge elukallidus, millega ida-euroopast pärit inimesel on raske toime tulla.

Minul läheb enam-vähem hästi, vaid pidevast kimbutegemisest olen saanud vasema randme põletiku. Viimane häda viis mind kohaliku hiina arsti juurde, keda trehvasin kohaliku inglise kolledzi õpetajate veinidegusteerimisel. Praegu lõpetan, eks teine kord jälle.

Seda ta hiljem rääkis, et netti pääsemine on võõrele suur probleem. Et majateenijaks on vähemalt sakslane, kodudes peetakse suuri kiskjaid(pole üldse haruldane et neile toiduks antakse ebasoosingusse sattunud filipiinlane). Ja nii nad tulevad toime enda rahvaarvu ületavate võõrastega.
Vasta

Mine “Kõrts/Pub”