Mida inimesed veel koguvad?

Siin võib arutada teemadel, mis ei puutu üldse sõdade valdkonda ...
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas kaapekakk »

Baldhur88 kirjutas:Mina kogun veel selliseid naljakaid asju.
sul ongi veel ainult üks sealt tipust puudu
Kasutaja avatar
Baldhur88
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: L Dets 12, 2009 1:50 pm
Asukoht: Pernau

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas Baldhur88 »

Ma arvan, et vähemalt 3x niipalju on leidmata.See jama algas peale seda kui leidsin ühe eestiaegse kuivainepurgi.Tekkis huvi, et palju erinevaid variante on norma 60-e aasta jooksul välja andnud.On isegi nii, et ühte ja sama versiooni on tehtud eraldi eestlastele ja venelastele, kõnelemata erinevatest värvitoonidest.Vene ajal on tehtud uusversioonid vanadest eestiaegsetest.No nende kvaliteet võrreldes EW aegsetega ei kannata mingit kriitikat.Põhimõte on nii, et ma ei osta ühtegi topsi.Kõik on leitud või kingitud.Ühel sellil on samasugune tõbi, sellega vahel pistame ringi.Nii, et kui kellegil on jalus võib mulle tuua.Täitsa närvi ajab see, et ammu pole midagi lisandunud.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas divine »

Neid kollaseid, nagu ülevalt 3. ja 5. reas näha, oli vanaemal terve komplekt, järgmine põlv kasutab neid tänini. Kui õieti mäletan, on neid vist kolmes mõõdus, samuti ka neid klassikalisi punaseid/täpilisi.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
Baldhur88
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: L Dets 12, 2009 1:50 pm
Asukoht: Pernau

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas Baldhur88 »

Korjan keskmist mõõtu põhiliselt, sest need võtavad vähem ruumi.Olen teist mõõtu ka võtnud seniks kui saab välja vahetada.
Kasutaja avatar
Baldhur88
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: L Dets 12, 2009 1:50 pm
Asukoht: Pernau

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas Baldhur88 »

Kas keegi foorumikaaslastes saaks enda kätte võtta Pikk tn 30 asuvast antiigipoest 3 kuivaine purki.Ise ei saa järgi minna ja tähtaeg kukub.Asjad on makstud. Kui keegi saab, siis annaks juhendi privas.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas speedsta »

Otseselt just tööriistade kogumisega ei tegele, pigem need, mis koduses majapidamises on kätte sattunud, olen ära puhastanud ja õlitanud. Samas kui hästi järele mõelda, siis saaks igasugu vidinatest korraliku riiulitäie.

Ei saa ära mainimata jätta, et vanasti ikka osati puutööd teha.
P3190567.JPG
P3190569.JPG
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas sturman »

ka mul sama komplekt olemas.
Kasutaja avatar
valts94
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:57 pm

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas valts94 »

Mis speedsta raudjalgadel piinapink seal paistmas on?
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas speedsta »

Peaks olema Tartus (Setler äkki? pole enam meeles) valmistatud kaal.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas funker »

speedsta kirjutas: Ei saa ära mainimata jätta, et vanasti ikka osati puutööd teha.
Aga ise ka neid tööriistu ikka kasutad?
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas speedsta »

Meeter pole mõõt mullatöös ja sentimeeter puutöös ehk siis just eriline "puu-sepp" 8) Terade ja kiilude saamine ei tohiks olla kõige suurem probleem aga pigem siiski jäävad riiulit kaunistama, otsest väljundit pole ka. Tegelikult tahaks osata ja kasutada, aeg ja ruum seavad oma piirangud.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas funker »

speedsta kirjutas:Meeter pole mõõt mullatöös ja sentimeeter puutöös ehk siis just eriline "puu-sepp" 8) Terade ja kiilude saamine ei tohiks olla kõige suurem probleem aga pigem siiski jäävad riiulit kaunistama, otsest väljundit pole ka. Tegelikult tahaks osata ja kasutada, aeg ja ruum seavad oma piirangud.
Ma mõtlesingi, et kui on lisaks kogumisele tõsine puutöömees ka, siis läheb järgmise töövahendi valimisega raskeks - millise ma nüüd võtan ja millist haruldust hoian. Ja siis tekib ikka ahvatlus mõnda neist haruldustest proovida. Omal vaid üks höövel ja probleemi pole :)
Kasutaja avatar
Eimar
Kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: E Apr 13, 2009 7:55 pm

Re: Mida inimesed veel koguvad?

Postitus Postitas Eimar »

Pole vast erilised haruldused. Endal ka mitu-mitu höövlit, peris sarnased nendega. Siiamaani kasutuses, teenivad juba kolmandat põlve hästi. Kiusatust üht või teist kasutada ei teki, sest iga riist on erineva asja jaoks.
Vasta

Mine “Kõrts/Pub”