Kaubalaekumise probleemid Mikimaalt.

Siin võib arutada teemadel, mis ei puutu üldse sõdade valdkonda ...
Vasta
Kasutaja avatar
ormsö
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: K Veebr 14, 2007 10:22 pm
Asukoht: Stockholm-Tallinn-Ormsö

Kaubalaekumise probleemid Mikimaalt.

Postitus Postitas ormsö »

Tellisin USA-st detsembris kraami ja tracking numbrit sisse toksides USPS kodulehele, näitab see, et pakk on Mikimaalt ära lennanud 31.12. Seniajani ei ole see aga miskipärast Eestisse kohale jõudnud. Kui lasin oma jänkist kamraadil (saatja), seda asja kohapealt uurida, siis vastati, et nemad ei saa enam midagi teha kui asi sealt riigist piiri taha lennanud. Tegu ei ole just kõige odavama kraamiga, nii, et hakkan juba vaikselt muretsema. Kas kellelgi on viimasel ajal ka samasid probleeme olnud? Või oskab keegi soovitada kuidas edasi käituda? Eelnevalt ei ole mul selliseis probleeme USAst tellituga tekkinud aga igaks juhuks lasin järgmised pakid endale Rootsi saata.
Maakaardid,dokumendid, tuletornid, meri ja laevandus.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Kasutaja
Postitusi: 63
Liitunud: N Okt 15, 2009 10:21 pm
Asukoht: Teises kohas

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Väga paljud pole oma dets. tellitud kaupa veel kätte saanud.
Trackingu järgi kellel Soomes, kellel mujal. Või isegi siin ladudes terve kuu vedelenud.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Ei tea minul on kiirelt ja korralikult tulnud ka sellel aastal tellitud asjad (ikka tähitud mitte mingi postkasti maanduv kraam).
Täna saabus Šveitsist mingist firmast kiri ja riigiks oli Eesti või Estonia asemel BALKAN, vot see on tase omaette! :lol:
sokerdaja
Kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: K Nov 05, 2008 4:37 pm
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas sokerdaja »

See on niipidi ka posti "tase" kui aadressiks on Balkan ja saabub Eestisse :shock: :roll: kuigi, õnneks, õigesse kohta :)
Kasutaja avatar
valloon
Huviline
Postitusi: 469
Liitunud: K Juun 13, 2007 1:24 pm
Asukoht: Laisholm

Postitus Postitas valloon »

Mul käli sealt tellinud, kõik kohal :? Huvitav, et sul pole :cry:
Arbeit Macht Frei
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Mis muud, kui tuleb oodata. Ma olin ka jumalast kindel, et üks tuntud (seda sain muidugi alles peale tehingut) petis italiano pani ka minu papi huugama ja kaupa ei saatnud. Jõudsime vastastikku üksteist juba varasteks ja tibladeks ja kelleks iganes sõimata. Ja täna -2,5 kuud hiljem- tuli makaronimaalt mulle mu oma kiri tagasi tükkis sularahaga! Ilmselt andis spagett mulle mingi lambiaadressi (oma jutu järgi tema sõbra firma p.o. box) ja asi lahenes minu jaoks suht neutraalselt (pos. oleks olnud, kui oleksin oma kauba saanud või ta ise oleks mulle raha tagasi saatnud, neg. oleks, kui ma poleks üldse midagi saanud).
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

Viivitus vist sellest et jaanuarist hakkas kehtima tollimaks pakkidele mis väljamaalt tulevad . Kui pakk väärtus üle 300EEK-i tuleb maksta tollimaksu . Eks nüüd tollitöötajad vaatavad pakke üle , mis jõulude ja uue aasta aegu saadetud . Mul ka üks tuttav saatis USA-st paki , pani 14 detsember posti ja alles täna sain kätte .
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Kasutaja
Postitusi: 63
Liitunud: N Okt 15, 2009 10:21 pm
Asukoht: Teises kohas

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

ruusserg kirjutas:Viivitus vist sellest et jaanuarist hakkas kehtima tollimaks pakkidele mis väljamaalt tulevad . .
See on muidugi ka tegur asja juures.
Mikidemaal on see pühadevärk-puhkused natuke teistsugune, kui meil ja jõulukingitusi muidugi tellitakse-saadetakse ka massiliselt just detsembris.
Ei ole eelnevate aastate jõulukuud ka erandid olnud.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

Selgituseks et tollimaks hakkas kehtima Eestis , mitte USA-s .
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Just praegu toodi pakk, saadetud USA-st 13. jaanuaril. Seega asi toimib veel.
Aga PO boxidega suhteliselt jamasid olnud. Paljud sellistele aadressitele ei saadagi. Samuti nt posti üles korjamise teenused.
Kasutaja avatar
ormsö
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: K Veebr 14, 2007 10:22 pm
Asukoht: Stockholm-Tallinn-Ormsö

Postitus Postitas ormsö »

Tänud igaljuhul. Nüüd asi veidi selgem, ega siin midagi muud üle ei jää kui varuda kannatust ja pisut veel oodata. Lootus sureb viimasena. Sõber , kes ajab USA-ga autoäri, on ka kõik oma pakid korralikult ilma viivitusteta kätte saanud.
Maakaardid,dokumendid, tuletornid, meri ja laevandus.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8183
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Tellisin (küll hulk aega tagasi) atthefrondist kolu ja peale rahaülekande tegemist oli pakk nelja päeva pärast Lasnamäel tollis.
Samas sai Euroopa pakke oodatud vähemalt kaks nädalat.
Kuidas tänase päeva seis on, ei oska öelda.
Kasutaja avatar
ormsö
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: K Veebr 14, 2007 10:22 pm
Asukoht: Stockholm-Tallinn-Ormsö

Postitus Postitas ormsö »

Lasin siis järgmised pakid endale Rootsi saata. Viie päevaga näitas "tracking" Rootsi tolli ja seitsmendal päeval oli kaup mu laual. Käis küll väga kiiresti. Nüüd ootan Austraaliast tääke, eks näis kui kiiresti sealt need Rootsi jõuavad. Eestisse saadetud pakist pole aga endiselt kippu-kõppu.
Maakaardid,dokumendid, tuletornid, meri ja laevandus.
Kasutaja avatar
ormsö
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: K Veebr 14, 2007 10:22 pm
Asukoht: Stockholm-Tallinn-Ormsö

Re: Kaubalaekumise probleemid Mikimaalt.

Postitus Postitas ormsö »

Sain siis lõpuks oma paki Onu Sami juurest kätte. Ei läinudki rohkem aega, kui peaaegu 2 kuud :) Minu meelest igaljuhul täiesti arulage. Rootsi tulevad mul pakid ca 5-9 päeva ja Eesti 2 kuud. Arusaamatu.
Maakaardid,dokumendid, tuletornid, meri ja laevandus.
Vasta

Mine “Kõrts/Pub”