Küsimus "Nanseni" medali lindi kohta?

Siin võib arutada teemadel, mis ei puutu üldse sõdade valdkonda ...
Vasta
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Küsimus "Nanseni" medali lindi kohta?

Postitus Postitas kortik »

Kuna militaarteemast läheb asi kaugelt mööda, siis esitan oma küsimuse "Kõrtsi" all:

Sattus kätte säherdune medal:

http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewlot ... 2&lot=3514

Olen lootusetult kaua netiavarustel ringi tuuseldanud ja mitte ei leia viidet, mis lint antud medalil oli (kui üldse oli), või mille otsas seda kanti. Kuigi medalil kenasti kirjas, millele on pühendatud, oleks muidugi huvitav teada saada ka medali statuuti, millele ja kellele veel anti ning mis põhjusel võisid antud kulinad meie Eesti pinnale üldse jõuda. Asi selles, et antud medal pole ainuke, mis minu kätte on jõudnud. Esimese sain 90-te aastate alguses ühelt Virtsu jodikult koos tsaariaegse kortikuga. Kas võidi anda ka Vene meremeestele? Või on tegu nn"käsimüügi žetooniga", mida müüdi arvutul hulgal? Muidu pakutakse antud medalit mitmetel lääne oksjonitel ja hinda teisel 75 ja enam eurot!?

Kõikvõimalik info teretulnud!
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Pole küll taolist medalit varem näinud, kuid arvan et tegu on suveniiriga,mis valmistati Nanseni naasmise tähistamiseks ja mida ei kantudki lindil, vaid näiteks uuriketi ripatsina või rahvusvärvides lindikesega. Seal on vist mingi norrakeelne tervitus ka peal- welkommen til faedrelandet- tere tulemast isamaale ??
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

....

Postitus Postitas kortik »

Olen samal seisukohal, Raudrist. Kuid miks seda plönni igal pool tituleeritakse kui medalit? Ja samas, kui vaadata erinevate oksjonite hindasid, siis pole antud asjake ka eriti nullväärtusega? Kuigi, ega vahet pole, igati vahva asi ikkagi :).
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Vasta

Mine “Kõrts/Pub”