Lahingutegevus Holdre kandis ...

Eestiga ja Eesti üksustega seotud lahingud ...
Vasta
vello-vallo-veiko-virko
Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: P Veebr 10, 2008 9:01 pm

Lahingutegevus Holdre kandis ...

Postitus Postitas vello-vallo-veiko-virko »

oskab keegi rääkida II ms lahingutegevusest Holdre kandis (Tõrva lähedal). olen kuunud et seal olla venelased mõnda aega passind ja sellest mingid jäljed nagu oleks ka selle kohta. kunagi ammusest ajast kui ma väike olin mäletan mingeid kaevikuliine ka...samas aga jutte mingist suuremast lahingutegevusest minu kõrva jõudnud ei ole...põhi möll käis ikka väikse emajõe ääres...
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Lahingutegevuse kohta Holdres ei oska eriti midagi öelda, tasub kasutada foorumite otsingut, guugeldamist ja muidugi vana head raamatukoguteenust. Holdre lossi kõrval kõrges jõekaldas on kaevikute sik-sakid kenasti jälgitavad küll muidu.
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

holdre

Postitus Postitas sturman »

kusagil siinsamas foorumis olid kaardid lõuna-eesti ja tartu ümbrus.seal oli märgitud sakslaste kaitseliinid.needsamad kaitseliinide paiknemised algasid kusagilt mõnistest ja jooksid tõrva alla välja seesama kaitseliin võib sealkandis lõppeda ma olen väheke asja uurinud.nende kaitseliinide keskosas olid kõvad lahingud tean kohta kus venelased läksid rünnakule nii et relvigi ei võetud seljast-nii nad maha niidetigi.andmed kohalikelt elanikelt,kes seal sel ajal elasid ja laipu hiljem kokku korjasid.neid oli sadadega.ise ei ole veel sinna jõudnud,aga nädala paari pärast kindlasti
Vasta

Mine “Üksused & Lahingud/Units & Battles”