Torn.E.b.

Elektriga seotud seadmed - raadiod, telefonid, generaatorid jne.
Vasta
muks
Kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: P Okt 31, 2010 10:23 pm

Torn.E.b.

Postitus Postitas muks »

muks kirjutas:Tere!
Piltide tegemiseks palun nädal-paar aega, linnas pimedas toas ei taha need hästi välja tulla. Legendi vist ei ole, püüan eelmise omaniku käest uurida.
funker kirjutas:
muks kirjutas:Aga - hiljuti sattus näppu üsna korralik vastuvõtja Torn E.b. Kõikem võib juhtuda.
Lae siis ilusad detailsed pildid üles. Taust loomulikult ka, kustkandist jne.
Tere!
Proovin siis lõpuks oma Torn.E.b pilte näidata. Ootasin selgemat ilma, aga lõpuks tegin ikkagi kunstliku valgusega. Rikun alustatud teemat, kuid - siin foorumil algajana - ei leidnudki uue teema alustamise nuppu üles, ehk keegi parandab/õpetab mind. Kui kellelgi on mulle midagi pakkuda, mis sellel isendil originaalist puudu on, oleksin väga tänulik. Legendi sellele aparaadile esialgu ei ole, ei suudeta meenutada, kust ja kellelt saadud on, sellest on muidugi kahju. PS. Kui nüüd eelvaates oma postitust vaatan, märkan, et pildid on vastupidises järjestuses üleslaadimisele - vaadake palun alt üles, mis mul muud üle jääb öelda. Lugupidamisega
Manused
14.JPG
13.JPG
12.JPG
11.JPG
10.JPG
9.JPG
8.JPG
7.JPG
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8110
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas uscha »

muks kirjutas:Rikun alustatud teemat, kuid - siin foorumil algajana - ei leidnudki uue teema alustamise nuppu üles, ehk keegi parandab/õpetab mind.
Ma tõstsin teise teema lõpust selle Torn.E.b. osa ära ja tegin sellest täiesti uue teema. Aga uue teema alustamiseks on alafoorumi üleval vasakul nurgas nupp "New Topic" (häbi mulle, kes ma pole viitsinud osasid inglise keelsed nuppe asendada eesti keelsetega).

Aga Su Torn.E.b. on väga ilus, ega see juhuslikult Türilt saadud pole? Sain aastaid tagasi Türilt paar sõjaaegset saksa aparaati ja siis räägiti, et üks Torn.E.b. ka ehk millalgi saadaval aga mul läks meelest seda hiljem küsida.
foorum.rindeleht.ee
muks
Kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: P Okt 31, 2010 10:23 pm

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas muks »

uscha kirjutas:
muks kirjutas:Rikun alustatud teemat, kuid - siin foorumil algajana - ei leidnudki uue teema alustamise nuppu üles, ehk keegi parandab/õpetab mind.
Ma tõstsin teise teema lõpust selle Torn.E.b. osa ära ja tegin sellest täiesti uue teema. Aga uue teema alustamiseks on alafoorumi üleval vasakul nurgas nupp "New Topic" (häbi mulle, kes ma pole viitsinud osasid inglise keelsed nuppe asendada eesti keelsetega).

Aga Su Torn.E.b. on väga ilus, ega see juhuslikult Türilt saadud pole? Sain aastaid tagasi Türilt paar sõjaaegset saksa aparaati ja siis räägiti, et üks Torn.E.b. ka ehk millalgi saadaval aga mul läks meelest seda hiljem küsida.
Tere!
Tänan uue teema alustamise ja juhtnööride andmise eest!
Nüüd leidsin selle vajaliku nupu üles küll.
Ei, ma ei saanud seda Türilt, vaid ühe Pärnu Ham -i käest. Pean teda paluma veel sellele mõelda, täna esimese küsimise peale jäi küll vastuse võlgu.
Lugupidamisega
muks
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas Kriuks »

Über uhke aparaat! :shock: Õnnitlused!
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas funker »

Muidu kena aparaat aga paistab, et omajagu ümber tehtud - esimese asjana hakkavad seest silma vene lambipesad.
Seega tööd jagub, kui on plaan originaalilähedaselt ära taastada.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8110
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas uscha »

Olen nüüd selle teemat alustanud raadiovastuvõtja uus omanik ja soovin leida aparaadile puuduvaid juppe.
Otsin üles vasakusse nurka käivat voltmeetrit ja alla vasakusse nurka kaablipesa. Ka raadiokast on aja jooksul kõvasti kannatada saanud - puudu on sang ja kõik klambrid ja muu selline. Kui kellelgi on üks üleliigne tühi "Torn.E.b." kirjadega kast siis see huvitaks ka väga.
funker kirjutas:Muidu kena aparaat aga paistab, et omajagu ümber tehtud - esimese asjana hakkavad seest silma vene lambipesad.
Mis peale lambipesade veel silma hakkab?
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas tonu »

minul hakkas silma üks vene päritolu kondekas
10.JPG
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas funker »

uscha kirjutas:Olen nüüd selle teemat alustanud raadiovastuvõtja uus omanik ja soovin leida aparaadile puuduvaid juppe.
Otsin üles vasakusse nurka käivat voltmeetrit ja alla vasakusse nurka kaablipesa. Ka raadiokast on aja jooksul kõvasti kannatada saanud - puudu on sang ja kõik klambrid ja muu selline. Kui kellelgi on üks üleliigne tühi "Torn.E.b." kirjadega kast siis see huvitaks ka väga.
funker kirjutas:Muidu kena aparaat aga paistab, et omajagu ümber tehtud - esimese asjana hakkavad seest silma vene lambipesad.
Mis peale lambipesade veel silma hakkab?
Alustuseks lammuta laiali niipalju kui saab ja siis tee uued detailsed pildid.

Siis saab võrrelda kui palju on muudetud, praegu igale poole ei näe.

http://www.la6nca.net/tysk2/torneb/index.htm

---

(natuke hiljem)
Vaatasin neid LA6NCA pilte, seal on ka keegi sees laamendanud, osa kondensaatoreid on inglise omad.
Kõige parem on vaadata üle tähistus - sakslastel on kõigel originaalil ümmargune numbrimarkeering peal.
Kui seda ei ole, siis pole asi originaaljupp. Aga siis peavad ka tinutusjäljed olema.

Arvestades, et see raadio on vene lampidele ümber tehtud ja originaalset toitepistikut pole, annab aimu,
et ka toiteosa on ümber tehtud - saksa lambid tahavad näiteks saada 2v küttepinget, vene lambid reeglina
6.3v. Kui originaalseid saksa lampe RV2P800 on veel lihtne leida, siis Torn.E.b'le sobivaid lambipesasid aga
mõnevõrra keerulisem. Kuna piltide järgi on ümberehitus olnud üsna korralik, siis mina esmajärjekorras
ei vahetakski lampe välja, uuriks välja, kuidas toiteosa on ümber tehtud ja paneks raadio vene lampide
peal reaalselt tööle. Nii pole kahju saksa lampe "kulutada" ja saab raadio mängima ka.

---

1940 on hea aasta, siis veel materjalide poolest haltuuraga ei tegeletud ja tsingikatk seda aparaati ei ohusta.
Seepärast on sõja lõpupoolne kraam problemaatiline - ostad kallilt ja siis laguneb käte vahel ära...
nemps
Huviline
Postitusi: 240
Liitunud: E Mai 26, 2008 11:03 pm

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas nemps »

Mul peaks olema selle vastuvõtja toiteplokk ehk EW.b Seest oli vist komplektne väljast mingid vidinad jalutama läinud, kui huvi võin vahetada millegi vastu.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8110
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas uscha »

nemps kirjutas:... kui huvi võin vahetada millegi vastu.
On küll huvi, suhtleb edasi sõnumitega.
Mul endal on üks komplekti sobiv 2 B 38 aku.
Äkki on vedeleb kellelgi toanurgas ka toiteploki, aku ja kaablite kast? Peaks olema markeeritud "Torn.E.b. Zubehör" kirjaga.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8110
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas uscha »

Tegin ka ühe pildiseeria sellest aparaadist.
Väga algosadeks ma seda lammutada ei julgenud, eemaldasin küljelt ühe plaadi ja selle taguse pildistasin üles aga seda oli teinud ka eelmine omanik / postitaja. Peale vaadates tundub, et kõik detailid on omal kohal ja midagi väga puudu ei paista olevat.
Kuidas oleks kõige riskivabam seda käivitada? Ei soovi, et käiks hele sähvatus ja jääks mälestus kui potensiaalselt töötavast Tornister Empfänger'ist?
Manused
2.JPG
3.jpg
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
foorum.rindeleht.ee
lauri
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: P Okt 27, 2013 6:53 pm

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas lauri »

Kõige loogilisem oleks uurida välja palju see aparaat voolu tarvitab, panna toiteahela(-te)sse vastava nominaaliga kaitsmed, kui need käivitamisel välja lööb on midagi sees sassis.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas funker »

uscha kirjutas: Kuidas oleks kõige riskivabam seda käivitada? Ei soovi, et käiks hele sähvatus ja jääks mälestus kui potensiaalselt töötavast Tornister Empfänger'ist?
Siin pole lihtsat lahendust, kõige riskivabam on lasta asi käima panna eksperdil.
Kuna lambid on välja vahetatud, siis on automaatselt muutunud ka toitepinge.
Kõigepealt tuleb aru saada, mida ümberehitaja on planeerinud teha, siis mida ta on
jõudnud teha ja edasi seda, kas midagi on ka sellist, mida ta pole jõudnud lõpuni viia.

Lauri soovitus kaitsmetega kohe pinge peale lükata on pehmelt öeldes "#¤%&.
Pealegi, KUHU?, originaaltoitepistikut ju pole ;)
lauri
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: P Okt 27, 2013 6:53 pm

Re: Torn.E.b.

Postitus Postitas lauri »

funker kirjutas: Lauri soovitus kaitsmetega kohe pinge peale lükata on pehmelt öeldes "#¤%&.
Pealegi, KUHU?, originaaltoitepistikut ju pole ;)
Võimalik, ei tunne antud seadme hingeelu sügavuti. Pole ka soovitanud kohe pinget peale anda vaid siis, kui kõik on küps esmaseks proovimiseks, võiks tarvitusele võtta lisameetmed kaitsmete näol. :) lihtsalt käituksin nii tundmatute el.seadmete puhul. Palun siis kohe mitte kuklalasku sooritada.
Vasta

Mine “Sidevahendid & Elektroonika/Communication Equipment & Electronics”