1. leht 2-st

Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: P Dets 29, 2019 5:01 pm
Postitas nemps
Täna andis mets sellise komplekti peaks olema stug III pealt. Hetkel puhastamatta kellel häid nõuandeid või infot kuidas asjale läheneda ja millega tegemist andke teada, või kui kellelgi näiteks tühja metall kesta üle.
IMG_2829[1].JPG

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: P Dets 29, 2019 7:01 pm
Postitas speedsta
Torn.E.b käib pealt poolt mõne kruviga lihtsasti lahti. Sees on päris palju silumiinist vms materjalist vidinaid, mis korrodeerunud või hakkavad seda kohe tegema. Selle protsessi peaksid ehk esmalt pidama saama.

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: P Dets 29, 2019 7:18 pm
Postitas funker
Pilt on muidugi vilets, aga esmapilgul paistab olevat
10W.S. + Ukw. E. komplekt. Stug on õige suund.

Tee paremad pildid, ka tüübisildist, niipalju kui saab.
Aastaarvust sõltub, palju tuleb tsingikatkuga arvestada.

Lahti tuleb asjad lammutada nii või teisiti aga see võib olla
paras töö kui kruvid on kinni roostetanud. Siiski midagi
võimatut pole, natuke trikke ja saab lahti.

Räägi ka kustkandist välja tuli? Koordinaate ei taha, pigem
piirkonda.

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: P Dets 29, 2019 8:06 pm
Postitas nemps
Otimetsa stugid, Sadala taga siis.
Saatja ja vastuvõtja:
IMG_2839.JPG
IMG_2841.JPG
Kaks umformerit kah, väljast tüübisildid ära mädanenud:
IMG_2833.JPG
IMG_2832.JPG
IMG_2834.JPG
IMG_2835.JPG

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: E Dets 30, 2019 9:50 am
Postitas eestileegion
Mul on samast piirkonnast umformeri lõhki lennanud fragment ning igatpidi väändunud ühenduskarp (too, kuhu külge komandöri klapid jms ühendatakse). Paraku on seis üsna kole, aga kui komplekti kokku ajada, siis ehk veidi aitab. Läheduses oli üks laagri tolmukate (?) ka, vast selline tikutoosi suurune, logo serv oleks nagu hammasratta tegumoega. Kahtlustan, et selles lohus, kus need vedelesid, võis üks masin maha jääda, roomikujäljed tundusid maastikul veel nähtavad. Ilmselt visati mingi pauguti luugist sisse, kui masin maha jäi.

Funker- kas sa selle plastikkorgi oskad kuskile paigutada?

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: E Dets 30, 2019 1:59 pm
Postitas nemps
Naljakas ongi, et see on see esimene stug Veia küla lõpus mis on täiesti pilbasteks lastud, lukukoja ja kahuri raua fragmente on kõik kohad täis. Samas jaamad ei näe välja nagu oleks nad lahingukomplekti plahvatuse üle elanud. Seega kas lasti masin hiljem metalliveo käigus uuesti õhku või peitsid sakslased ise jaamad ära enne kui kinnijäänud stugid õhku lasid. Samas kahtlustan ikka talumehi, kodus saksa raadiojaama hoida ei olnud ilmselt hea mõte, võis spioonina ilmselt seina äärde sattuda.

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: E Dets 30, 2019 2:50 pm
Postitas eestileegion
Üks maaparanduse meestest ütles, et nad lammutasid neid seal kohapeal, samas mulle tundub, et seda Veia oma rappisid külamehed ja hiljem ta ikkagi veeti sealt terves tükis minema. Kangelasraamatus kah ju kirjutati, et fashistid panid selle masina mootoriruumi põlema, aga kangelaslikud korpuse võitlejad tõid põlevast masinast ära fashistide lipu ja dokumente peale seda, kui nad viis meeskonnaliiget (üks kirjutati ilmselt juurde?) masina kõrval maha lasid. Noh, eks neid oli seal rohkem, kes teab, kas me räägime samast kohast, seal neid masinaid jäi oma 5 tk vähemalt vedelema, kusjuures üks neist ei olnud kindlasti StuG.

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: E Dets 30, 2019 4:29 pm
Postitas nemps
Sealkandis tean kindlalt 6 soomusmasina kohta 4 stugi, 251 ja 250. külajuttude järgi sai 251 lennukilt pihta ja jäeti maha, samuti mercedes l3000. Stugid uppusid sooseerva teedel, jäid kinni ja ilmselt jäeti lihtsalt maha. Laskurkorpus ilmselt tegi järgmisel päeval tankide kõrval pilti ja rääkis kangelaslugusid, muud seost tal vaevalt nende masinatega oli. Ja tõenäoliselt polnud ka kedagi enam maha lasta, külarahvas ilmselt oleks ka kursis olnud kui mingid hukkamised oleks toimunud. Üks venelane olla küll seal ühe maja juurde maetud aga selle olla punased ise maha lasnud mingite pattude eest. Samuti on sinnakanti maetud üks saksa ohvitser kes sai lennukitabamuse saanud Mercedesse veokas surma. Muidugi külajuttude järgi olla seal hoopis "Tiigrid" olnud ja 6-8 tk.

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: E Dets 30, 2019 5:02 pm
Postitas nemps
Üks sel ajal kohalik poisike rääkis et need tankid olla seal teeääres ikka päris mitu head päeva tossanud ja tegelikult olla neil hoopis bensiin otsa saanud, mis pole ka võimatu kuna Torma alt nad igaljuhul taganesid. Tankistid olla siis masinad maha jätnud põlema pistnud ja mingi diisel trofeetanki peal edasi sõitnud. Nüüd kahjuks seegi taat manalas nii et üle küsida enam pole võimalik.

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: E Dets 30, 2019 6:35 pm
Postitas oliver
Sõrves näituseks üks T34 topiti kõikvõimalikku lõhkevat mädi täis ja lasti vastu taevast paar aastat peale sõja lõppu, läks teine üsna peeneks pudiks mida paarisajameetrise ala peal vedeleb...

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: E Dets 30, 2019 9:30 pm
Postitas nemps
Lammutasin siis kestajäänused ümbert ära, lambid tundub on talumees enne kenasti kõik välja korjanud aga muus osas tunduvad kompleksed.
IMG_2849.JPG
IMG_2857.JPG
IMG_2856.JPG
IMG_2855.JPG
IMG_2853.JPG

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: T Dets 31, 2019 11:08 am
Postitas eestileegion
Üks tädi rääkis, et teel lõpp-punkti said need masinad vene tankidega kokku, sakslased sõitsid ees ja venelased järgi, mõlemad andsid tuld. Hästi mäletas ta seda, et saksa tankid sõitsid tagurpidi ja manöövredasid põllul olnud viljahakkide/kärbiste vahelt läbi, venelased tulid järgi ja sõitsid neist otse üle. Eks nad selle pärast tagurpidi sõitsid, et tegu polnud mitte tankide, vaid StuG-idega. Ei mäleta täpselt, kus see tädi oli ja kus ta seda nägi, tiba lõunapool oli olnud.
Aga jaamad on vägevad! Kui kade ei ole, siis kuidas nad maasse olid pandud? Vedelesid lihtsalt liivakünkas, või olid kuskil rabaaugus?

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: T Dets 31, 2019 3:34 pm
Postitas nemps
sisuliselt maapeal olid, ühel oli nurk sammaldunud see imselt oli kergelt mätta alt väljas. Soostunud mets nagu seal on, isegi kännu all ei olnud. Aga stugi kohast vast umbes 400m. Põhimõtteliselt uue RMK tehtud sihi ääres. Mõtlesin et lähen kammin vana kohta uuesti. Pidasin auto kinni panin otsija käima tegin paarkümmend sammu ja olemas. Need jäid ka sisuliselt päeva ainukesteks leidudeks ja tulid esimese kahe minutiga, nii et õnne peab ka olema.

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: K Jaan 01, 2020 10:09 pm
Postitas viiking
Head uut!

Parim ehk möödunud aastast.

Edu!

Re: Saksa tanki saatja ja vastuvõtja

Postitatud: R Juul 03, 2020 10:40 am
Postitas eestileegion
Oled puhastamisega edasi liikunud? Selle tofeetanki osas andis üks kohalik vana kunagi suuna kätte, aga enne sügist pole suur mõtet minna ja siis oleneb ka kõik veetasemest.