Reenactment kokkutulek

Informatsiooni Eestis ja mujal maailmas tegutsevate sõjajäljendajate klubide kohta ...
Vasta
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Reenactment kokkutulek

Postitus Postitas Rändur »

Kõigile reenactment huvilistele!

Uus üksus mis on vaikselt kuid visalt kuju võtnud peamiselt Lõuna-Eesti piires ja tegutseb sõjaajaloo klubi "Ugandi" raames (kel rohkem huvi klubi tegevuse kohta, kontakteeruge foorumis kasutajaga Ugandiklubi), plaanib kokku tulla Tartus 11. märts. Kõik kes seni huvi üles näidanud ja kes asjast alles nüüd kuulevad on teretulnud.

Otseseid vanusepiire ei ole, kuigi alaealistele saaks osa üksuse tegevusest arusaadavail põhjustel olema limiteeritud. Ka naisterahvad on teretulnud (jah, üllatus-üllatus, aga huvi pole üles näidanud vaid mehepojad). Üksus ei saa olema limiteeritud konkreetse väeosa või väeliigi piiridesse vaid kujutaks esialgse visiooni kohaselt tüüpilist näidet 1944. aasta võitlusgruppist, milles leidus nii relva-SS kui ka Wehrmachti sõdureid, aga ka Luftwaffe mehi.

Seni on huvilisi, kes ühendust võtnud, nii tosinkond. Kahtlemata seab rahakott ja aeg näiteks pere või õpingute tõttu teatud piirangud, kuid tegevust ja kaasalöömisvõimalust leiavad kõik. Mõningail üritustel leiaks kindlasti tegevust ka tavalistes ajastukohastes rõivis partisane või tsiviilisikuid portreteerivad ajaloohuvilised.

Vastused korduma kippuvaile küsimustele (üldisem info kogutud ühte faili) saab saates meili toivokikkas@yahoo.com
Kodulehte momendil veel pole. Küsida võib ka antud teemas või privas, peaasi et kokku tulles lihtsamaid asju taas üle arutama ei pea!

Kel keeled suus siis neile annaks uurimiseks mõningaid näited reenactment klubidest, viiteid siis nende kodulehtedele.
Üldpõhimõtted on ju samad, kuigi uue üksuse tase ja nõudmised nii kanged pole.

Huvilised, kel plaan kohale tulla, peaks enda nimed n.ö. kirja panema, siis on teada kas ruumid sobivad või peab uued vaatama. Esialgne kohtumispaik on paigas - Sõbrakeskus Tartus, Võru mnt 55F. Selle peaks kõik probleemideta üles leidma.

Viribus unitis! Ühtsuses peitub jõud!


http://www.12hj.com/welcome.html
http://www.grossdeutschland.com/
http://www.lssah.com/
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Kas võib küsida milleks on vaja teha veel üks reenactment klubi olemas olevale lisaks? Miks ei võiks tõsised tegijad kokku hoida, meid pole siin Eestis ju niivõrd palju? Ja miks ei ole nõudmised nii karmid? Peaaegu see pole tegelikult ju üldse see.
Lugupidamisega
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Olen kamraad napoleon'iga sama meelt ja toetan kõrvaltvaatajana ühe klubi ideed :roll:.
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Tallinn jääb kaugeks, see põhjus ei sobi? Ma ei räägi siin paarile üritusele sõitmisest vaid pidevast suhtlemisest. Kui rahanumbreid ei tunne siis pole häda midagi, aga Bakuu pole kahjuks meie.

Ja et "peaaegu see pole üldsegi see" - kahjuks pole kõigil kohe 10000 letti panna, et enam-vähem välja näha. Kõik tuleb tasapisi.
Kui see vastus ei rahulda siis mis teha, elu läheb edasi. Oma arvamusele on kõigil õigus ja tore on kuulata mistahes vastukaja. :wink:
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Minule meeldib jälle kamraad Ränduri suhtumine, kuigi ise Tallinnast ei pea ju koik Tallinna keskne olema ja mida rohkem selliseid reenachmendi klubisid Eestisse tekib seda parem, ka selline konkurents tostab ainult kvaliteeti mille poole püüelda (et teisest klubist parem olla), samuti annab ju selline mitme klubi olemasolu tulevikus voimaluse teile ka koostöö korras suuremaid lahinguid korraldada.
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Just just. Ja ei ole neid huvilisi vähe midagi, tosinkond enam-vähem pidevat kontakti juba olemas. Loodetavasti annab tulevikus kahe üksuse eksisteerimine alust esiteks meile parema kvaliteedi poole püüelda ja teiseks Frontline'il mitte taset all lasta :lol: :wink:
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Esialgu ei kavatse küll alla lasta :lol: . Loodan siiski siiralt, et te ei alusta rootsi vormidest. Isegi tasapisi tehes tasub algusest peale osta korralikeasju, mis siis et vähe korraga. Kulutades näiteks Rootsi kunni kuuele 500-1000 kr, tuleb hiljem ikkagi muretseda korralik kuub (s.t. kallim) ja seega jääb see 500-1000 krooni tühja lastud rahaks. Soomest www.wiking.fi -st tellides maksab näiteks kuub 140€, ta ei ole küll 100% korrektne, kuid samas ta on kuub, milles juba pole häbi käia ja teda annab ise ca 500 krooniga järgi aidata ja seega pole ta minu arvates nii mõtetu kulutus kui Rootsi kuub. Kehtib mu arust iga asja puhul. KUI teil peaks olema nõuandeid või abi tarvis siis võin aidata niipalju kui oskan või tean.
P.S. Loodan, et lugu liiga õpetlik või üleolev välja ei kukkunud. Vähemalt polnud ta sellisena mõeldud.
P.P.S. meie klubis on poisse Pärnust, Tartust, Rakverest, Kohtla-Järvelt...
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

No vaatab jah, eks neid soovitusi ja abipakkumisi ka mujalt maailmas tulnud. On soovitatud küsida vastavalt firmalt soodustust kui suurema koguse vormide ost ees. Kui juba enam-vähem kuubedest milles häbi (peab küll tunnistama napoleon, et enamus ei ole niivõrd eksperdid vormide alal) käia pole, siis võiks võtta Sturmi 120euri kuue millel ka detaile parandada vaja oleks ja hinna 100euri peale või isegi alla kaubelda.

Pakutud on ka teatri/filmistuudios kasutusel olnud vorme - sellise abi said minu andmeil mingi Põhjanaabrite üksus nii 2a tagasi. Teatud juhtudel pole ka tegemist halva kvaliteediga.

Aga rootsi vormi pole endal plaan tellida kuna olen nõus, et kui plaan tõsisem vorm muretseda on see aste kasutu :lol: Lihtsalt kõik pole nii suured entusiastid lambist nagu meie, enne tuleb aega atra seada ikka. Pealegi on see lihtsalt võimalus, mitte kohustus ja soovitus.
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Lisaks veel et lootusekiireks on ka vormide valmistamine üksuse siseselt, nii nagu seda vanimad üksused tegid ja nii nagu teie seda teete. Selles suunas ka asi liigub.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Teatri puhul ON tegemist halva kvaliteediga. Tasemel õmbleja peaks ennem ühe originaal kuuega vääääga põhjalikult tutvuma enne kui midagi üritaks. Enamus klubisi läinud ikka seda teed, et tehtakse mingi üks konkreetne üksus. Tavaliselt klubis ju 10-30 inimest ja kui igaüks mingist eri väeliigist siis...........
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

See oli see kutse huvilistele koosolekule mitte mingi teema vaidlemiseks. Vaieldud juba sellel teemal sinuga on ka varem on ja midagi uut sul lisada pole olnud. Nii et jätame selle.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

OK :oops:
Aga mina olen Moskvas käinud!
Vasta

Mine “Reenactment”