Karl Eduard Kiisk

Sõjavägi & Kaitseliit Wabariigi perioodil ...
Vasta
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Karl Eduard Kiisk

Postitus Postitas funker »

Kaljo Kiisa isa Karl Eduard Kiisk oli kaitseliitlane. On tema kohta infot, auastet, pilti?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Karl Eduard Kiisk

Postitus Postitas ivalO »

Kui juba Kaljo Kiisa isa kuulus kodanlik-natsionalistlikku organisatsiooni "Kaitseliit", ei ole ka ime, et poeg SS-lane oli!
Toila kuulus Narva maleva alla, vaata "Narva Maleva Teatajaid", sealt saad nime ja üksuse kindlasti kätte.

Ilmusid 1932-1940, seega midagi hullu tööd ei ole.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Karl Eduard Kiisk

Postitus Postitas funker »

Kaljo oli ise ka juba üsna noorelt isa poolt ära rikutud... SS oli siin vaid loogiline jätk. Aga kus olid partei silmad nõukogude ajal?!
Ma olin küllalt suur poiss, kui esimene vabariik lõppes, olin siis 15-aastane. Olin aktiivne noortetegelane, noorkotkaste rühmajuht Vaivaras
Isa oli Kaitseliidus, mina noorkotkas, isegi meil seal maakohas olid oma paraadid, kus aktiivselt osalesime.
1939. aastal olin 14-aastaselt Narva maleva noorte kotkaste suusameister poolteise kilomeetri sõidus esimene. Ja kui siis auhindu anti, pidi suisa nutt kurku tulema. Esikoha eest anti mulle kapten Anton Hirve raamat, aga teise koha poiss sai pillirookepid. Saad sa aru, mina sõitsin ju puukeppidega, pillirookepid oleks palju parem kink olnud.
Narva Maleva Teatajajate vihje eest aitäh!
Vasta

Mine “Eesti Wabariik 1918 - 1940/Republic of Estonia 1918 - 1940”