osta.ee

Kardad, et on koopia? Postita siia!
Otsid kinnitust eseme originaalsuse kohta? Postita samuti siia!
Vasta
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

No ja nüüd lugesin korralikult seda kommentaari ja sain jälle aru, et olen defektne :oops: :lol:
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
zenker
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: L Nov 25, 2006 9:33 pm
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas zenker »

Kasutaja avatar
Martin
Huviline
Postitusi: 246
Liitunud: E Dets 15, 2008 12:50 pm
Asukoht: Wesenberg

Postitus Postitas Martin »

Hind on muidugi vägev :roll:
Tema antud lingil http://ekorub.ru/forum/index.php?topic=26.0 on igasugu huvitavaid leide.Kahjuks iivanikeelt ei räägi,ehk ütleb keegi kas seal säilmetest ka juttu on.Kui reaalne üldse on leida selline hunnik asju ilma kontmeheta?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8183
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Kas on kunagi kuulda olnud, et venelased sakslasi või eestlasi oleks leidnud?
Nemad leiavad ikka ja alati ainult tööliste ja talupoegade baitsõõsid, keda Moskva rahadega suurte auavalduste saatel maetakse.
Antud robokop pidi leidma mehe, kuna olemas kõik kuuenööbid, pannal + žetoon.
Kümne tonniga meil alupannalt müüa on muidugi ülim naiivsus.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Postitus Postitas labidamees »

ivalo kirjutas:Kas on kunagi kuulda olnud, et venelased sakslasi või eestlasi oleks leidnud?
Nemad leiavad ikka ja alati ainult tööliste ja talupoegade baitsõõsid, keda Moskva rahadega suurte auavalduste saatel maetakse..
Kummaline jah,et pole leidnud kuigi kaevatakse põhiliselt saksa(eesti) positsioonidel.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Postitus Postitas Hall Kardinal »

On ikka leitud ja kindlasti leitakse ka edasi. Mõned leidjad isegi on säilmed ( kõik muu jäetakse endale ) matmiseks meile üle andnud.Sellise tulemuseni jõudmiseks on muidugi tulnud kasutada igasuguseid meetodeid. Nende käest saab ainult EM -i koodi ja reeglina mittekomplektse ja labidaga ära lõhutud luustiku. Reeglina läheb neilt millegi kättesaamiseks aega 3 - 4 aastat ja lõpuks maksad iga langenu eraldi nii kinni,et nutma ajab. Reklaami nad muidugi eriti ei tee,et saksa langenuid vahest üle annavad,sest Putin võib viltu vaatama hakata. Kuid matmiseks on antud üle vaid väga väike protsent leitud langenutest. Suur osa muukeelsetest möllab lahinguväljadel ja sitta neilt midagi saab või keegi neid segab . Ja möllavad nad seal täiesti rahulikult,kuna suured ja vägevad metallidetektorite ärakeelajad lasevad just oma rahvuskaaslastele pähe.Või on keegi märganud,et mõni ,no kasvõi see arheoloog ühest foorumist on julgenud öelda,et just see seltskond on see,mis kõigepealt peaks rauad saama? . Neid leiab ida poolt igast põõsast,kus sõda käis. Või arvab keegi,et need ei rüüstagi muistiseid?. Ma olen mõelnud,et peaks spetsialiseeruma venelaste haudade lõhkumisele,teeks nagu vahetusfondi: Ühe venelase vastu üks saksa vormi kandnud kadunuke. Ma arvan,et materjalipuudust ei tule,kuid mine tea: idas rüüstatakse juba teist aastat suurt sõjakalmistut,mille kohta mulle siis lubati näidata,kui seal töö lõppenud on ( loe ,et kõik on säilmete küljest ära varastatud,mis turgu kannatab) ,et saan siis sealt ca.1000 langenu säilmed ära korjata,sest just niipalju on neid Auvere sõjakalmistu nimekirjades. Selline on tegelik elu! Muidugi tuleb see segiaetud kondiväli neile ka kinni maksta. Ja maksta tuleb ei rohkem ega vähem,kui sada tonni .
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Vaatan,et väga tuttav koht,kus kaevatakse.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ma veel natuke räägiks sel teemal: Keegi kusagil on öelnud,et olen arvudega üle pingutanud.Kas keegi seab kahtluse alla,et Auvere kangelaskalmistule on maetud vähem langenuid kui tuhat?. Just nii palju on seal sakslastel registreeritud matuseid. Kui on selles osas midagi ebaselget siis küsige Arnoldilt. Ja iga pea maksad neile kinni 100 eeki tk.Ja see on veel odav. Eriti kummaline on Arheoloogi arusaam sõjahaudadest ja kaevamistest üldse. No tegelikult on enamus maetud ja leitud vene sõduritest samuti ilma lubadeta välja urgitsetud.Ja ,kui nii saab on hästi.Mina paraku nii ei saa ,sest kohe tullakse suure käraga kallale,mis muide poleks ka esimene kord. Edasi pole mõtet rääkida,sest siis läheks juba riigi ja selle haige ametnikekarja solvamiseks,kes kogu seda asja rahulikult pealt vaatab...
Kasutaja avatar
sigalahe
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: R Mär 07, 2008 7:49 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigalahe »

Herr Kardinal,keegi ei pane sinu antud numbreid kahtluse alla,aga miks ja kellele maksta tuleb ,vot see on mulle arusaamatu.Kuna sul on volitused langenud sõdureid ümber matta siis võid seda teha ju ilma et peaks kellegile pistma.Nagu aru saan pole tegemist eravaldusega ja siis ei ole ju ka maaomaniku nõusolekut vaja?
www.ehitaja.page.tl
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Ma mõtlen ka, et äkki oleks paslik kas või Kapole see asi puremiseks lõuge vahele visata?
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
Frundsberg
Huviline
Postitusi: 754
Liitunud: P Juul 23, 2006 6:40 pm

Postitus Postitas Frundsberg »

Lihtsalt vahemärkusena - kõik pandlad ei pruugi tõesti olla haudadest. Näiteks eelmisel sügisel tuli suhteliselt maapinnalt (ca 5 cm sügavuselt) välja pannal Väike-Emajõe joonelt. Ise ei olnud küll õnnelik leidja, kuid olin leiukohast ca 10 m. eemal. Mingit kontmeest seal ümbruses kindlasti ei olnud või oli see siis juba ammu ära viidud.
Palun alati pakkuda NSDAP varase perioodi parteimärke.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ei tea mismoodi ma need langenud kätte saan,kui ei maksa?. ilma ei saa midagi ja kui midagi ei anna ei näidata ka kohta. Just täpselt nii lihtne ongi.Ja,miks on asjaolud just sellised nagu need on ,sellest ei viitsi lihtsalt pajatada. Ja ei ole ma enam see mees,kes eriti aktiivselt ümbermatmisega tegeleb.Selleks ikka siinsetelt jumalatelt volitusi vaja,ja seda tühist paberit saada - no selleks peab mustkunstnik olema .Ma lihtsalt enam ei jõua rahvateenritega maid jagada. Rihmapandlaid tuleb tõesti välja ka ilma kontmeesteta ja vahest ka suuremal hulgal,seda võin kinnitada.
izandvos
Kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: E Mai 18, 2009 9:25 am
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas izandvos »

Mis mehed arvavad? Kas jalaväe rünnakumärk on originaal?
http://www.osta.ee/8414879
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Lõkmed, vinklid, kindlasti originaalid: :D :D :D http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... id=8601011
Pilt
Kasutaja avatar
Coger
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: K Mär 21, 2007 3:41 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Coger »

http://www.osta.ee/8680406

Mida tollest arvate? Müüja ise kinnitab, et vist on tegu originaaliga, aga kahtlane küll.
Vasta

Mine “Originaal & Koopia/Authentic & Fake”