Saksa portselan

Kardad, et on koopia? Postita siia!
Otsid kinnitust eseme originaalsuse kohta? Postita samuti siia!
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

1. Olen näinud viimase 5 aasta jooksul läänes müügil analoogseid esemeid (tõsi, mitte 100% sama eset), mis on 100% koopiad.
See ei ole minu arvates eriline argument. Terve ilm on täis näiteks võlts SS pandlaid, see ei tähenda kohe ju seda, et kui keegi pannalt müüb siis peab see ilmtingimata kohe võlts olema.

2. Taldrik võib olla küll originaal Saksa kantiini taldrik, kuid ma pole iial kohanud mälestuseset, mis oleks valmistatud Saksa ametlikule kantiinitaldrikule. Kuna sellised taldrikud kuulusid põhimõtteliselt Saksa riigile, siis oleks sellest mälestuseseme valmistamine võrdunud põhimõtteliselt vargusega.
Arvestades seda, kui levinud Saksa nõud olid ja seda, et antud eseme puhul võib tegemist olla eritellimusel valmistatud ainueksemplaariga, siis mina küll sellest end eriti segada ei laseks.
3. Minu poolt nähtud mälestustaldrikud pole iial valmistatud supitaldrikute baasil. Tegemist on olnud pea 100% spetsiaalsete seinataldrikutega
Täiesti Sinuga ühel nõul selle koha pealt.
Kasutaja avatar
Ülo
Huviline
Postitusi: 147
Liitunud: R Veebr 10, 2006 10:27 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ülo »

Vaadake taldriku äärt!
Viimati muutis Ülo, N Nov 16, 2006 8:03 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Taldrik on just nimelt seinataldrik, mitte supitaldrik! Vaadake taldriku äärt!
Seinataldrikutel on taldriku tagumisel küljel seal kus rant kaks väikest auku, kinnituse jaoks.
Nendel piltidel pole seda kahjuks näha.
Kasutaja avatar
Frundsberg
Huviline
Postitusi: 754
Liitunud: P Juul 23, 2006 6:40 pm

Postitus Postitas Frundsberg »

Kusjuures asi läheb järjest imelikumaks - algul ei pannud tähele, et taldriku ääred lainelised.

Pole sellist Wehrmachti markeeringuga taldrikut küll kunagi näinud. Minu teadmiste kohaselt on selline markeering tähistamaks sõjaväe omandit - kas siis Wehrmacht, Luftwaffe, Waffen-SS, RAD vms. Samad vabrikud valmistasid samal ajajärgul ka tsivviilnõusid, kuid minu meelest ei olnud sel juhul iial seal mingeid kotkaid ega haakriste.

Nii et muutun veelgi paranoilisemaks - nähtavasti pole ka taldrik originaal, s.t. vähemalt markeering ei ole :(.

Aga kokkuvõttes - eks see pigem selline usu küsimus on ja selget ja 100% kindlat vastust ei tea keegi.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8186
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Minul ,kui antud köögipoole absoluutsel võhikul tekkis lihtsalt küsimus ! Milliseid tehnoloogiaid kasutati 1939 aastal selliste piltide portselanile (savile) kandmisel?
Pilt
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Kas mulle tundub vai paistab selles talreku prindis olevad nagu raster sees? Et jah kudas see tootmine tookord käis?
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Minul ,kui antud köögipoole absoluutsel võhikul tekkis lihtsalt küsimus ! Milliseid tehnoloogiaid kasutati 1939 aastal selliste piltide portselanile (savile) kandmisel?
Ärge seda nüüd puhta kullana ja tõena võtke, aga kusagilt on meelde jäänud, et vesipildi moodi pilt lakiti üle, või midagi sarnast
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8186
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Minule tundub samuti , et kasutatud siiditrükki ?!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

... ja glasuurimine ( mitte lakkimine ) peaks selle lõppviimistluse nimi olema :roll:.
Kasutaja avatar
Frundsberg
Huviline
Postitusi: 754
Liitunud: P Juul 23, 2006 6:40 pm

Postitus Postitas Frundsberg »

Noh, jälle siis uus "rariteet" osta.ee-s müügil: http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... &id=968806

Või mis kamraadid arvavad? Kui tegemist pole täpselt sama taldrikuga, siis teist korda ma küll ei viitsiks uskuda lugu Müncheni lähedal elavast vanapraouast kes sel korral oli nõus loovutama ka teise teldriku... Mõelgu midagi põnevamat välja.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8186
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Kas see "eelmine" osteti siis ära? Mina mõtlesin , et väärt kraam teisel ringil.
Ja miks ei võinud saks saada erruminekul näiteks 12 inimese lõunaserviisi? :lol:
Kasutaja avatar
ggdag
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: T Jaan 03, 2006 9:55 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas ggdag »

pole küll 100% kindel aga hugo1 on sama isik kes osta.ee-s ymm ?

Minu arusaamist mööda tema võitis eelmine kord oksjoni ja nüüd ise müüb maha....!?
Kogun kiivreid ja roomikulülisid !
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

pole küll 100% kindel aga hugo1 on sama isik kes osta.ee-s ymm ?

See Sul eksiarvamus. Ymm = kamraad Ülo. Ja kamraad müüb toda sama taldrikut.
Kasutaja avatar
ggdag
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: T Jaan 03, 2006 9:55 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas ggdag »

:D Tunnistan Auga vea omaks !
sest mainisin ka et pole 100% kindel !

Igatehs nüüd tean ! :wink:
Kogun kiivreid ja roomikulülisid !
Vasta

Mine “Originaal & Koopia/Authentic & Fake”