SS ohvitseri müts.

Kardad, et on koopia? Postita siia!
Otsid kinnitust eseme originaalsuse kohta? Postita samuti siia!
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Frontlainist saab vorme tellida ,vist!
Wiking

Postitus Postitas Wiking »

No üldjuhul on nende poolt pakututel hinnad ka parajalt kirved. Ja olen ka nende poolt näinud müüa nn rootslasi, mis on ime värvi, seljaõmblused teised ja muud vead. Aga kuskohast saaks vorme, kus kvaliteedi ja hinna vahe oleks paigas. Ja loomulikult võimalikult autentseid.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Võin kinnitada, et mitte ühelgi Frontline poisil pole rootsi vormi seljas. Parimad väljamaa vormidest on vast www.lostbattalions.com . Aga nad on ka kalleimad. Siis selliseid vorme nagu www.wiking.fi -is on terves ilmas saadaval. Nende tellija on Saksa firma kes lasi nad teha kuskil aasias valmis ja nüüd on neid terves ilmas edasi müüjatel olemas. wiking.fi -is on lähedal tellida ja puudub tollimaks. Olen neid Soome pakutavaid uurinud ja masstoodangust on nad ühed korralikeimad. Kui sul on standarte kehaehitus siis peaks sealt saama. Ehkki pisivead on nendelgi ja neid tuleb järgi aidata. See jutt mul juba kuskil vormide all korra räägitud. Õnneks pidi kordamine olema tarkuse ema.
P.S. tean üsna mitu neti aadressi kus pakutakse selle Saksa firma toodangut.
Aga mina olen Moskvas käinud!
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Nimelt see mütsi vorm.Täpsemalt küljed allapoole ja esikülg ülesse.Miks osa olid ümmargused,teised niimoodi väänatud
Kui ma nüüd su küsimusest õigesti aru sain: Need äravajunud mütsid ("crusher") olid mõeldud välikasutuseks neil oli lõuarihm vai puudus üldse. Need ohve mütsid mis seal Norra lehel pole ei rõõba ega mjäässa. Ohve paraad ja käimamütsid polnud tehtud sellisest sineliriidest vaid kabardiinist- poolpuuvillane ülikonnariie (nagu ohvede mundridki). Sellist puuvillast mundririiet kasutati ainult nendel "lontis" välimütsidel. Ja varasel SS-VT mütsil. Ja pealegi SS allgemeine sirmimütsid olid kõik gabardiinist. (Minuteada...ehk Napoleon teab parandada täpsustada?)

Jah kes otsivad autentseid koopiaid siis "losti" lehelt... ja ka 1944militaria lehel on OK asju, pole süvenenud aga vähemalt on jäänud mulje sealt ja seda ka kiidetud. Haaa....aga see munder mida viimati diskuteeriti... :D hurraaa
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

www.1944militaria.com
Sääl on tõesti üksikuid häid asju ja ka asju mida ükski teine firma ei tee. Näituseks võib aga tuua seda, et nende Erbsentarn ehk dot44 puudub üks värvitoon. See laik peaks olema viie värviga aga neil on neljaga.
Ja loomulikult pean ma nõustuma nende mütside osas eelkõneleja Kassiga. Vast ehk täiustuseks niipalju, et mõned tegelased armastasid hilisematel nokatsitel põhjavedrud välja tõmmata, et nende mütsid näeksid varasemate "crusherite" moodi välja ja näitaks nende omanuke vanemate rindehuntidena.
Lisada võin veel, et on pakkuda 1000 eeguga üks W-SS-i ohvitseri koopia müts. Läks vast valesse teemasse see viimane aga vast kuulajad, lugejad, adminnid annavad andeks.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Samuti Kassiga päri , ohvitserimüts polnud nüüd küll mingi sineliriidest uhutud karvapall.
Norra polaaraladele muidugi säherdune peakate sobib ! :wink:
Wiking

Postitus Postitas Wiking »

Ohvitseri mütse tehti viiest-kuuset erinevast riidest, ka karvasest. Nagu ka tehti sama erinevatest riietest ohvitseride vorme. Kõige standartsem oli nö kalasaba mustriga riie.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Kalasaba sõduri oli ikka töövormil. Mütsi ja vormi riie oli ohvitseridel diagonaal.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Wiking

Postitus Postitas Wiking »

Kalasaba sõduri oli ikka töövormil.
Sõduril üldjuhul polnudki kalasaba :!: Kui ta just tõesti polnud tööl kuskil suures staabis jne.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

No mehed kalasaba ju saksa drill riie ! Tehti neist küll suviseid välifrentse , enamus aga ikka nn. tööriideid , milles oli lust peldikuid küürida ja mudas püherdada.
Ohve rida oli ikka Napoleoni poolt mainit diagonaal.
Lahingtingimustes kasutasid ohvitserid sageli lihtsalt tavalisi lihtsõdurisõduri frentse , kas siis drillist või villasest.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Lahingtingimustes kasutasid ohvitserid sageli lihtsalt tavalisi lihtsõdurisõduri frentse , kas siis drillist või villasest

Jah ohved kandsid lihtsõdurite omi või lasksid drillist ja puuvillast teha jakke eratellimusena. Eelpool juba "tosin" korda mainitud mis riie oli ohvede standard.
Wiking

Postitus Postitas Wiking »

Sel juhul peame küll vast erinevaid riideid silmas, sest kalasaba all ma ei mõtle drill riiet.
Jah, ohvitserid kandsid loomulikult tihti villaseid frentse, võtame või pildid Eesti legendaarsetest sõjameestest Tou'st või Oskar Ruut'ist, mehed kandsid nn villast. Ei olnud miskit sellist reeglit, et nüüd kannad seda vormi või seda. Eks rindeohvitser ikka ise vaatas. Pealegi on rindemees tõsine vend, mitte mingi sitside-satsidega harjunud karjerist, kes ainult armastab kulinaid kanda ja noogutada seal kus vaja. Loomulikult oli ohvedele ette nähtud parimast riidest vorm ja isiklike mõõtude järgi. Samuti kandsid ohved tihti ka nn karvaseid mütse, sellest on paari inimesega vahepeal juttu olnud. Ja mitte nn ilma ilupaelata rindemõütse, aga ka klassikalisi ohve mütse. Eks armee oli suur ja keegi talitas nii, keegi naa. :wink:
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Sel juhul peame küll vast erinevaid riideid silmas, sest kalasaba all ma ei mõtle drill riiet.
Millist kalasaba sa silmas pidasid?
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Aga vot see riie seal ongi too gabardiin. Eelnevale veel: Muidugist kanti ohvitseride seas villast ja kalasaba. Aga neid ei toodetud ametlikult ohvedele. Nad kas panid tava tuunikatele ohve tunnusmärgid ise külge või siis lasid välirätsepal või kusagil rätsepatöökojas tuunida vai õmmelda uue.
Vasta

Mine “Originaal & Koopia/Authentic & Fake”