EW lakaleide

Huvitavad lingid, mis on seotud sõjaajalooga ...
Vasta
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

EW lakaleide

Postitus Postitas funker »

Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: EW lakaleide

Postitus Postitas Raudrist »

Kas need asjad on pakkuda või jäävad endale? Mõned huvitaks.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
grahv
Huviline
Postitusi: 673
Liitunud: N Mär 09, 2006 8:38 pm
Asukoht: Pärnu

Re: EW lakaleide

Postitus Postitas grahv »

Sama küsimus ka minupoolt. :)
http://www.zone.ee/grahv
Kasutaja avatar
nemo
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: N Aug 26, 2010 9:58 am
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Re: EW lakaleide

Postitus Postitas nemo »

Pakun, et link rändas siia minu ühest teemast, mis sai tehtud CB foorumisse.
Albumi koostaja olen mina, samuti ka antud kogu omanik.
Müügiks ja kinkimiseks sealt kogust pole midagi määratud ja huvitav on see, et siin teemaalgataja (arvestades foorumi eripära ja siinseid huvilisi) pole pannud mittemingisugust infot lingi kohta - kogu omanik jne.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: EW lakaleide

Postitus Postitas funker »

nemo kirjutas:Pakun, et link rändas siia minu ühest teemast, mis sai tehtud CB foorumisse.
Albumi koostaja olen mina, samuti ka antud kogu omanik.
Müügiks ja kinkimiseks sealt kogust pole midagi määratud ja huvitav on see, et siin teemaalgataja (arvestades foorumi eripära ja siinseid huvilisi) pole pannud mittemingisugust infot lingi kohta - kogu omanik jne.
Vabandust, kui mu link arusaamatusi tekitas.

Link saadeti mulle mailiga ühe hea inimese poolt ja kuna materjal huvitav ja temaatiline, postitasin siia linkide alajaotusse ja teistele uudistamiseks, kuna info ju avalik. Kui oleksin kogu pidanud enda omaks, oleksin ta postitanud kollektsioonide alajaotusse :) Kuna polnud muud infot algallika kohta, ei saanud seda ka kahjuks lisada.

Aga kas oleks võimalik, et lahke kogu omanik ka räägiks leiu tausta, kust ja kuidas leiti, kuidas olid peidetud, seosed inimestega? Aitäh!
Kasutaja avatar
nemo
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: N Aug 26, 2010 9:58 am
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Re: EW lakaleide

Postitus Postitas nemo »

Leid on üpris vana juba, möödas ca 17-18 a. Leidsin laudalakast põhu seest tänu oma onule, kes sealt haaras hunniku pabereid koos põhuga, et õues paja alla tuld tegema hakata.
Sain tookord veel sõimata, et mis ma selle pahnaga peale hakkan :D
Talukoht ise asub Väike-Maarja kandis ja enamus kogus olevaid dokumente ja muid pabereid on seotud tolle talu omanikuga esimese vabariigi ajast.
Vana palkmaja ennast enam ammu pole, mäletan seda ainult ähmaselt, katus kukkus kokku ja siis lammutati - kas ka maja lakas midagi huvitavat olla võis, seda ei tea ja ei räägita ka millegipärast. Ise olen ma praeguse omaniku tütrepoeg ja krunt osteti nõuka ajal 80-te alguses eelmiselt peremehelt.
Leidude mitte müümise põhjus on tingitud sellest, et need on, mis osalt ja mis täielikult, tolle talu ajalugu
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: EW lakaleide

Postitus Postitas funker »

nemo kirjutas:Leid on üpris vana juba, möödas ca 17-18 a. Leidsin laudalakast põhu seest tänu oma onule, kes sealt haaras hunniku pabereid koos põhuga, et õues paja alla tuld tegema hakata.
Sain tookord veel sõimata, et mis ma selle pahnaga peale hakkan :D
Talukoht ise asub Väike-Maarja kandis ja enamus kogus olevaid dokumente ja muid pabereid on seotud tolle talu omanikuga esimese vabariigi ajast.
Vana palkmaja ennast enam ammu pole, mäletan seda ainult ähmaselt, katus kukkus kokku ja siis lammutati - kas ka maja lakas midagi huvitavat olla võis, seda ei tea ja ei räägita ka millegipärast. Ise olen ma praeguse omaniku tütrepoeg ja krunt osteti nõuka ajal 80-te alguses eelmiselt peremehelt.
Leidude mitte müümise põhjus on tingitud sellest, et need on, mis osalt ja mis täielikult, tolle talu ajalugu
Aitäh, ilus lugu. Tore näha, et ajalugu hinnas hoitakse ja midagi ära ei müüda. Järgmine samm sul ta (esimese omaniku) teenistuskäik üksipulki lahti uurida.
Kasutaja avatar
nemo
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: N Aug 26, 2010 9:58 am
Asukoht: Jõgeva
Kontakt:

Re: EW lakaleide

Postitus Postitas nemo »

Hetkel üksipulki harutamine seisab ajanappuse taga. Plaanis on uurida ka maade suhtes üksikasju - täpsemalt siis maade plaanid, palju metsa, haritavat maad oli (näit metsast kolhoosi ajal tehti enamjaolt põllumaa, alles on ainult ca 1.4ha).
Teadmata on ka hoonestuse plaan täielik. On krundil kõrvalhoonest edasi pikalt vundamendi varemete jäänused.
Vasta

Mine “Lingid/Links”