SS pannal.

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: SS pannal.

Postitus Postitas Plönn »

Väga mahukas töö :D ,inimtöötunde vist vähemalt 10 + finressursid :wink:
Ainult pisult ehk selgusetuks jääb pisut imelik orientatsioon ning tulemus,ebatasane kuumaastik ülevärvituna tavatutesse värvidesse.
Äkki oleks juba õigem olnud siis Ral 6006 -ga kõik ühtlaselt üle teha :wink:
Või pelgalt roostesurmaga kõik mis temast alles veel oli
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Kasutaja avatar
Johannes
Kasutaja
Postitusi: 73
Liitunud: P Dets 02, 2012 9:59 am
Asukoht: Pärnu

Re: SS pannal.

Postitus Postitas Johannes »

PiltSuutsin oma pandla veel hullemasse seisu viia kui enne :cry:
Kasutaja avatar
frits66
Huviline
Postitusi: 634
Liitunud: K Apr 29, 2009 8:34 pm
Asukoht: Rakvere vald Tõrma
Kontakt:

Re: SS pannal.

Postitus Postitas frits66 »

Kuidas teda puhastasid?
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte.
Kasutaja avatar
Johannes
Kasutaja
Postitusi: 73
Liitunud: P Dets 02, 2012 9:59 am
Asukoht: Pärnu

Re: SS pannal.

Postitus Postitas Johannes »

frits66 kirjutas:Kuidas teda puhastasid?
Lasin oblika lahuse sees seista siis võtsin välja ja küürisin selle nõudepesu metall nuustikuga.
Kasutaja avatar
wessel
Huviline
Postitusi: 414
Liitunud: L Sept 05, 2009 10:16 am
Asukoht: Estland

Re: SS pannal.

Postitus Postitas wessel »

Plönn kirjutas:Väga mahukas töö :D ,inimtöötunde vist vähemalt 10 + finressursid :wink:
Ainult pisult ehk selgusetuks jääb pisut imelik orientatsioon ning tulemus,ebatasane kuumaastik ülevärvituna tavatutesse värvidesse.
Äkki oleks juba õigem olnud siis Ral 6006 -ga kõik ühtlaselt üle teha :wink:
Või pelgalt roostesurmaga kõik mis temast alles veel oli
Pannal nüüdseks korraliku värvi all ja läheb kasutusse. Oli vaja ühele saksa pandlale enam-vähem algupärane kuju ja vorm anda. Sai just nimme see kõige rapem välja valitud, millest kahju ei ole.
Kasutaja avatar
frits66
Huviline
Postitusi: 634
Liitunud: K Apr 29, 2009 8:34 pm
Asukoht: Rakvere vald Tõrma
Kontakt:

Re: SS pannal.

Postitus Postitas frits66 »

Kange lahuse tegid vesi ja pulber vahekord?
Kaua ajaliselt hoidsid ennem kui nuustikule hagu andsid :roll:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8174
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: SS pannal.

Postitus Postitas ivalO »

Mina näen Johannese pandlal nn. "ülehapendamise" kollaseid jääke!
Liiga kauaks likku jäetud.
Kasutaja avatar
Johannes
Kasutaja
Postitusi: 73
Liitunud: P Dets 02, 2012 9:59 am
Asukoht: Pärnu

Re: SS pannal.

Postitus Postitas Johannes »

ivalO kirjutas:Mina näen Johannese pandlal nn. "ülehapendamise" kollaseid jääke!
Liiga kauaks likku jäetud.
Võib küll olla lasin mingi pool päeva seista ja võibolla sai lahus ka liiga tugev, aga mina selle oblikaga tulemusi ei näinud. Mina sinisilmne arvasin, et kohe võtab kõik lahti ja ilus pannal valmis. :cry:
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: SS pannal.

Postitus Postitas divine »

Oblikas on siuke nõrk hape, roostekäkiga imet ei tee, aga pindmise rooste toob säilinud värvi kenasti välja. Traadipuntraga kraapimist soovitada ei julge, ise olen uhanud tavalise nõudepesukäsna karedama poolega. Võrreldes selle pandla pilte on väiksed muudatused ikka näha minu meelest, roostet mõnes kohas õhemaks jäänud ja peamine- värvi pole vist maha nühitud, kuigi on kollakaid plekke tekkinud. Nendest oleks saanud vast loobuda, kui pärast happevanni ja nühkimist korralikult näiteks söögisoodaga üle käia?
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: SS pannal.

Postitus Postitas Plönn »

Olen näinud häid tulemusi elektrolüüsiga, kas sellega poleks võind kui üht võimalikku varianti ,tulemuse poole püüdelda ?

(Muidugi siis enam mingist toonist juttu olla ei saaks,kuid kui seda niigi vähe on :) 9
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: SS pannal.

Postitus Postitas uudishimulik »

Plönn kirjutas:Olen näinud häid tulemusi elektrolüüsiga, kas sellega poleks võind kui üht võimalikku varianti ,tulemuse poole püüdelda ?

(Muidugi siis enam mingist toonist juttu olla ei saaks,kuid kui seda niigi vähe on :) 9
Näita oma pannalt, mida ma lüüsist läbi lasin. Siis kaob inimestel igasugune huvi sellist varjanti proovida. :lol:
Tervitades K.
Kasutaja avatar
frits66
Huviline
Postitusi: 634
Liitunud: K Apr 29, 2009 8:34 pm
Asukoht: Rakvere vald Tõrma
Kontakt:

Re: SS pannal.

Postitus Postitas frits66 »

Mes pannal nagu hollandi juust :lol: :lol:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte.
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: SS pannal.

Postitus Postitas uudishimulik »

frits66 kirjutas:Mes pannal nagu hollandi juust :lol: :lol:
Just. Olin hästi püüdlik ja kaotasin viimasegi roosteraasu. Aga lohutuseks et roostetamisprotsess täielikult peatatud. :D
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: SS pannal.

Postitus Postitas Plönn »

uudishimulik kirjutas:
Plönn kirjutas:Olen näinud häid tulemusi elektrolüüsiga, kas sellega poleks võind kui üht võimalikku varianti ,tulemuse poole püüdelda ?

(Muidugi siis enam mingist toonist juttu olla ei saaks,kuid kui seda niigi vähe on :) 9
Näita oma pannalt, mida ma lüüsist läbi lasin. Siis kaob inimestel igasugune huvi sellist varjanti proovida. :lol:
Tervitades K.
Ega ikka ei näita küll, siin "mõned" juba mitu aastat irvitavad entusiastlikke restauraatoreid ning peegelpildis pedante kellele Emakase Maa vanutatud originaal ei sobi :evil: :lol:
Tagasi protsessi manu: mina olen igaljuhul häppy,-reljeefne/kontrastne/155 43 isegi tähised nüüd näha taga :wink:

Ja lõpetuseks: peaks lugupeetud meistril olema hetkel hea võimalus üht käimasolevat Ss-pandla protsessi nö enne & pärast jäädvustada, äkki seda meilegi siis juba näitad :D
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: SS pannal.

Postitus Postitas uudishimulik »

Plönn kirjutas:
uudishimulik kirjutas:
Plönn kirjutas:Olen näinud häid tulemusi elektrolüüsiga, kas sellega poleks võind kui üht võimalikku varianti ,tulemuse poole püüdelda ?

(Muidugi siis enam mingist toonist juttu olla ei saaks,kuid kui seda niigi vähe on :) 9
Näita oma pannalt, mida ma lüüsist läbi lasin. Siis kaob inimestel igasugune huvi sellist varjanti proovida. :lol:
Tervitades K.
Ega ikka ei näita küll, siin "mõned" juba mitu aastat irvitavad entusiastlikke restauraatoreid ning peegelpildis pedante kellele Emakase Maa vanutatud originaal ei sobi :evil: :lol:
Tagasi protsessi manu: mina olen igaljuhul häppy,-reljeefne/kontrastne/155 43 isegi tähised nüüd näha taga :wink:

Ja lõpetuseks: peaks lugupeetud meistril olema hetkel hea võimalus üht käimasolevat Ss-pandla protsessi nö enne & pärast jäädvustada, äkki seda meilegi siis juba näitad :D
Hr. Kamraad Olen täits närvis sinu poolt antud esemete restaureerimise(rooste niivõrd-kuivõrd eemaldamise) tulemuse suhtes. Kuna just pühapäeva õhtu ja olen üllas-alandlikus meeleolu, siis luban et: teen sellest pandlast( vist oli SS) :D algusest ja iga rooste koorumis faasis pildid.(Loomulikult kui omanik nõus on? Annaks õiguse fororumi (vanadel tegijatel)kasutajatel öelda, kuna elektrolüüsi kinni panen? Probleem erinevates koolkondaes(kui pikkaajaliselt eset soovitatakse säilitada? Aaaa selle demjanski klilba vast jätame lõpuks? :D
Head koostööd soovides Kaur
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”