Kiivri puhastus

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Vasta
mina
Kasutaja
Postitusi: 79
Liitunud: K Veebr 16, 2011 10:29 pm
Asukoht: Tartu

Kiivri puhastus

Postitus Postitas mina »

Tahan proovida kiivri puhastamist mis on vähese rooste all(värvi näha pole).Mis ja kuidas see käib?(mis asi see oblikas on) :)
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Kiivri puhastus

Postitus Postitas divine »

mina kirjutas:(mis asi see oblikas on) :)
Oi-oi, oota, kuni siin veel järgmiseks karukeelt soovitatakse :wink: Aga muidu katsu otsida siitsamast või ka militaar.netist vastavaid kiivritaastamise teemasid, seda tööd tehtud aastate jooksul rohkelt ja üksikasjalikud õpetused peaks ka lihtsalt leitavad olema.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Kiivri puhastus

Postitus Postitas divine »

Leidsin enda aastatetaguse eksperimendi kirjelduse, sellel kiivril ka värvi näha polnud, oli ühtlaselt pruun pikast õues vedelemisest ilmselt: http://ledivinm.blogspot.com/2007/12/alchemie.html Tõlgituna tähendab kirjuldus umbes seda, et panin ämbrisse kuuma vee, millele lisasin nimetatud koguse oblikhapet. Seda tööd toas ära tee, parem keldris, rõdul või mujal, kus keegi ohtlikku lebrat sisse hingama ei pea. Samuti ära mingil juhul pesunõusse esimesena hapet pane, vastasel juhul võib kuuma vee peale valamisel õhku paikuv aur su sandiks teha. Üldjoontes võid toimida nii, nagu lingil kirjas. Karukeel on tavaline nõudepesu käsn, millel üks pool pehmem, teine karmim. Minu kahetsusväärne viga kiivri pesemisel oli see, et ma ei osanud eeldada võimalikku dekaali olemasolu, mille hoolimatult samuti maha hõõrusin (jäänused avastasin alles siis, kui tegu juba tehtud). Spetsimad mehed on soovitanud dekaalikoht enne hapendamist katta näiteks vaseliiniga.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”