(Liiva)prits ja (värvi)püstol

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Vasta
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

(Liiva)prits ja (värvi)püstol

Postitus Postitas speedsta »

Peale mõnenädalast väga pikkade pausidega tööd sai lõpuks ühe projektiga mäele. Juba pikemat aega oli plaanisn 8cm GrW 34 alusplaat korda teha, st puhastada ja värvida.

Liivapaberile ja terasharjale ei hakanud isegi mõtlema, võtsin kohe liivapritsi ette.

Tehniline resurss oli järgnev:

Nõukaaegne mitte just väga tootlik kompressor, millega on paras auto rehve täis pumbata.
Pilt

U 200l vahepaak, ilma milleta oleks töö tegemine täiesti mõttetu. Ehk siis 5-7 at surve ülesse ja paak võimaldab survet hoida mõnda aega.
Pilt

Kõige tähtsam element on loomulikult liivaprits. Tegemist ei ole mingi müstilise masinaga. Gaasiballoon, paar toru, paar kraani ja törts keevitamist. Minu õnneks oli see masin juba tubli põhjanaabri pool kunagi valmis tehtud.

Pilt

Esmalt katsetasin vene pilduja alusplaati puhastada:

Pilt

Ja jumal nägi, et see on hea. Seejärel proovisin ka käenahka koorida. Õnnestus küll ja õnneks päris luuni välja ei läinud:

Pilt

Algseis oli siis järgmine. Plaat oli u 60 aastat maapõues peidus ja u 4 aastat ootas töökat kätt.

Pilt

Pilt

Peale puhastamiset tulemus järgmine. Korraks oli näha ka relva numbrit, aga kuna ma jäin pooleks sekundiks seda vahtima siis lendas see koos liivaga kõigi tuulte suunas. Seega tuleks paati veidi siluta ja uus number peale joonistada. Ps. plaat on olnud rohelist värvi, vähemasti altpoolt. Täiesti võimalik, et ülemine pool oli kollane, sest jalad samuti kollased.

Pilt

Plaadi ülemine pool sai tehtud enne jaani. Samas mökerdasin selle Buvanolsiga kah üle, sai selline kena hall ja ei läinud roostesse nagu vene plaat mida ma üle ei töötlenud.

Pilt

Ja kui ma olin selle kõik ära teinud võtsin elus esmakordselt kätte värvipüstoli ja värvisin plaadi punaseks nagu kord ja kohus.

Pilt

Pilt

Ise olen tulemusega rahul ja kellel midagi öelda on seda tulistan liivapritsist.
Lõpuks peaks siis see plaat saama selga kollase värvi, aga see juba tulevikumuusika. Jalgade töötlemine on veel ees, see tunduvalt keerulisem ja vastusrikkam töö. Puudu see jupp mis jääb plaadi ja jalgade vahele :D Nii et on mille poole pürgida.
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”