NAHAGA MÖLLAMINE

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

NAHAGA MÖLLAMINE

Postitus Postitas kass »

niii putitan siin tükk aega ühtesid ygrekeid ja tääginahka, noh et neid natukene mõnusamaks muuta. Ja kasutan selleks mesilasvaha mis mõeldud jalatsitele. Kas keegi on sellega töötanud et on kogemust kui tihedalt tuleb ja millal on tulemusi oodata( enne 1 kuud, kui iganädal kreemitad, vist ei ole)?
Ja kas keegi vaseliini on proovinud. Kuuldavalt pidi olema üks paremaid naha pehmendajaid, pole ise veel "küünt taha saanud".
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

köige paremat naha kreemi pidi saama Tallinnast ratsapoest.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

viskad järsku aadressi ja kreemi margi? :wink:

aa kas hipodroomi poodi mõtled?
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

nii palju kui mina sellest teemast tean (ja ma ei tea palju) oleks vaja see tääginahk kõigepealt vees pehmeks leotada (kasvõi mitu päeva kui tarvis) ja siis alles hõõruma ja immutama hakata ... aga kui valida mesilasvaha ja vaseliini vahel siis arvan, et esimene variant peaks parem olema :wink:

vaseliin las jääda ikka angel klubi liikmetele :roll:
foorum.rindeleht.ee
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

kass kirjutas:viskad järsku aadressi ja kreemi margi? :wink:

aa kas hipodroomi poodi mõtled?
jep hipodroomi.
veigen
Kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: E Nov 28, 2005 6:54 pm

Postitus Postitas veigen »

käisin tolles ratsavarustuse poes ja küsisin,kuda tuleks ümber käia u60 a vana nahaga,mis kõvaks kuivand:
1.tuleb nahk puhtaks pesta,milleks oli müügil spetsiaalne seep
2.siis tuleb nahka immutada spet. õliga
3.seejärel oli vaja nahka mingi kreemi või vahaga nühkida,immutada.
kogu stuff oleks maksma läind 500-600 eeku.
ise üritasin seljakoti rihmasid ainult õliga pehmeks teha,aga ei õnnestund.
pood asub paldiski mnt. hipotroomil.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Kas mesilasvaha imbub sisse kui nahk on niiske või märg? Kahtlen selles ,kuna tegu on, mitte vee baasil, ja vett hülgava ainega. Küll aga on üks toode...NIKWAX ( jalatsi pehmendus vedelik) mida tuleb peale kanda kui nahk on märg. Toode on vee baasil ja imendub koos veega paremisi sisse. Haa mõtlete praegu mida ma siis jahun ja seda ei kasuta? Vot need Ygrekid kui sain olid kasutamata ja tahtsin neid tolmust ja mustusest puhastada....pesin puhtaks ja pärast sugesin Nikwaxi peale et säilitaks oma elastsuse. Tegin vist immutust liiga vähe ja tulemus oli et nädalapärast olid need Ygrekid parajad präänikud. :? Nüüd siis proovin mesilasega. MUidu on Nikwax üks parimaid mis meie turul saada aga ...tont teab vahest võib naha parkimismeetod ka mõjutada. :roll: Nikwaxiga sain natuke elu sisse puhuda MP rihmal mis oli pesumasinast läbi käinud, rohkem ei viitsinud, kuna sellest rihmast suurt tolku enam ei ole( on kõvasti pragunenud).
Angli omad uhagu mida tahavad, aga pätsu aeg oli vaseliin üks soositumaid nahapehmendusvahendeid kui ma ei eksi? :mrgreen:

nii palju kui mina sellest teemast tean (ja ma ei tea palju) oleks vaja see tääginahk kõigepealt vees pehmeks leotada (kasvõi mitu päeva kui tarvis) ja siis alles hõõruma ja immutama hakata
Üks papi reakis et tema olevat vanu hobuserakmeid ainul vees leotanud ja pärast mitte midagi peale uhanud :? ja... kaross polevat häda midagi olnud. Juu see parkimismeetod mängib rolli (eestiagsed juhtrihmad on viljapark, saksa sõjaväe omad kindlasti mitte)
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Saksmann kasutas tammekoore parki( Jõgeva kandis tehakse mingis ettevõttes seda ka tänapäeval)sellel kohe spetsiifiline lõhn! Mina mõtlesin algul ikka hämmastusega ,et kõvad eksperdid võtavad ka haistmismeele appi !!! :D

Aga kes julge mees -las proovib Glütseriini vesilahust 1:3 . Ainus vajakajäämine pidi olema see ,et nahk läheb väga tumedaks. Mudu kut uus !! :lol:
Kuna omal kogemus puudub :Vastutust tulemuse eest ei võta !
Kirjutati sellest muide militaaris , kus täpselt ei koida !

Omal ühed Y rihmad mingi rasvainega nii ära immutatud (mitte minu poolt ) , et tapeet laiguline ja imendus ka rinnakana materjali . :cry: Peab vist fairit kasutama ?
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

tammekoor.....see kõige parem ja tugevam parkimine üldse.

Mis need ygrekid sul seal tapeedis tegid, et ära määrsivad?
A kui nad mingi mögaga on siis proovi nahaseepi, järsku saad puhtaks. :mrgreen:
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Ivalo kirjutas:
Kirjutati sellest muide militaaris , kus täpselt ei koida !
Kas Sa seda pidasid silmas :?:
http://www.militaar.net/viewtopic.php?t ... in&start=0
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Täpselt seesama kirjutis Kapralheinzilt - segamisvahekord oli stsipa teistsugune - kokkuvõttes aga sama.
Y määris tapeedi , kuna mul sõjajeekimile kratt sisse pandud ja see toetub vastu seina ! :lol:
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Saan nüüd oma värskele kogemusele tuginedes anda veidikene nõu ( nahk mida töötlesin oli esialgselt kõva nagu pulk ). :wink:
Nahk tuleb soojas vees pehmeks leotada ja siis 1-2 ööpäeva jooksul ( oleneb naha paksusest ) regulaarselt Nikwax'iga üle tõmmata ( 2- 3 korda ööpäevas ja koonerdada pole mõtet ). Seejärel mäkerdada ese mesilasvaharasvaga ( jalatsi kauplusest ) kokku ja mässida ilusasti toiduainete pakkimiseks ( õhuke ja liibuv ) mõeldud kilesse. Nädala või paari pärast ( oleneb jälle naha paksusest ) võib selle mähise lahti harutada, rasva jäägid maha rookida ning õnnepisarad silmis imetleda suurepärast tulemust.
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Endal ka plaanis selline kuri tegu eri nahkesemeid pehmendada, küsiks siis kogemustega kamraadidelt, et palju need erinevad vahad maksma läksid (kes proovis) ja mitme eseme jaoks neist jagus?
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Hmm leidsin teised võimalused ja tehnika. Esialgsete tulemustega rahul, näis mis aeg teeb katsealuse objektiga. Igatahes Koidulad jäid turule viimata :D
Kasutaja avatar
suurpomm
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: P Nov 13, 2005 7:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suurpomm »

Rändur kirjutas:Hmm leidsin teised võimalused ja tehnika. Esialgsete tulemustega rahul, näis mis aeg teeb katsealuse objektiga. Igatahes Koidulad jäid turule viimata :D
Valgusta meid :!:
http://detektorist.pro-forums.com/
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”