Sidrunihappest

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Kasutaja avatar
BR00M
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: E Juul 03, 2006 6:23 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas BR00M »

desert eagle kirjutas:Jah,mina tegin näiteks nii et lasin vanni vett poolenisti täis ja valsin aga oblikhappe sisse ja rauakola ka järgi.Mõni päev hiljem oli hape lihtsalt vanni emaili ära söövitanud.Pool vanni oli täitsa haljas.Sidrunhappe kohta ei oska öelda et kas ka sama teeb aga proovi järgi ja ütle mulle ka! :lol: :lol: :lol:
Millistes anumates oleks mõistlik olibkhappega tegutseda?
custom
Kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: T Jaan 02, 2007 3:51 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas custom »

Kui pikem asi,siis võta kanalisatsiooni toru.Pime otsa ja asi ants.
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Postitus Postitas desert eagle »

Kõige parem on ehitustel kasutatav seguvann mis ei sula,idane ega mädane.65l vann maksab sada eek-i ja sinna sisse mahub päris korralikult.
Mamba
Kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: K Veebr 14, 2007 7:57 pm

Postitus Postitas Mamba »

Mina olen ka neid vanne kasutanud, päris head.
Ise kasutan diislit vannis, võtab aega aga vaikselt närib lahti iga väikse mutri-poldi ja sööb kogu rooste. Kas hape rauda ei kahjusta? Teeb küll kiirelt puhta töö aga kas pikas perspektiivis on ikka rauale nii ohutu?
Artur
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Sept 03, 2007 6:48 pm

Postitus Postitas Artur »

Enne hapet!
Pilt


Peale hapet
Pilt

Pannal(õigemini 2 tükki) on ostatud militaarist kasutaja relvavenna käest.

Rohkem pilte: http://www.album.ee/album/30030290/50081661


EDIT:
Peale täiendavat hapendamist ja nühkimist
Pilt
Kasutaja avatar
pulkvedis
Kasutaja
Postitusi: 55
Liitunud: T Apr 03, 2007 7:16 pm

Postitus Postitas pulkvedis »

Kriuks kirjutas:Mingil hetkel kamraad Gaasimask'ilt soetatud köögitarvik ...

http://public.fotki.com/rentsel/2ms/p7050030.html
http://public.fotki.com/rentsel/2ms/p7050031.html

... ning sama ese pärast ainetega menetlemist :wink: ...

Pilt
Mis asi see on yldse? Mul oli ka selline aga ei tea kuhu see kadus ning olin siis p2ris tatt ja ei osanud selles miskit v22rtuslikku n2ha.
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Tegu on niiöelda väikse välipliidiga, millega iga sõdur sai endale toitu soojendada/valmistada. Soovitan ka lugeda wehrmacht.pri.ee varustuse relvastuse, kollektsiooni teemasid.

http://www.wehrmacht.pri.ee/kollektsioo ... esbit.html
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Sidrunihappest...

Postitus Postitas kortik »

Kipun küll korduma, kuid ikkagi teeb tavaline "Sidrun" imet. Hiljuti sattus kätte üks USA medal, mis oli kohati kergelt roostes, lisaks sellele ilmselt ka tulest läbi käinud. Viskasin sidrunisse, lasin kolm ööpäeva seista ,selle aja jooksul võtsin ainult ühe korra, et soodaga nühkida. Tulemus fantastiline- medalike peaaegu ideaali-lähedane. Jäänud kaks tumedat kohta, mis ka ilmselt kaovad...
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
valts94
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:57 pm

Postitus Postitas valts94 »

Kas vend kortik pole mõnda ülesvõtet jäädvustand..
Pakuks huvi medalite kastmine Sidrunisse.Mis tagajärjed ootavad..Ja
kas liiga ei tee kolm ööpäeva...
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

...

Postitus Postitas kortik »

Katsun teha. Kahjuks ei jäädvustanud medalit enne protsessi algust. autasude puhul ikka tuleb arvestada, mis materjalist on valmistatud. Antud medali puhul ei olnud mingit riskin, kuna asi odav. Medali materjal seniajani tuvastamata- roosteplekid peal, nagu raual, samas magnetile ei reageeri. Kurat teab, millest vermitud. Ja kolm päeva polegi nii hull aeg- liguneb siiamaani, ning viimased laigud vähenevad.
Pole sidrunis hõbedat, kulda, pronksi leotanud. Selleks on võluaine "Triloon".
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Postitus Postitas desert eagle »

Kolm päeva leotust pole hullu midagi.Kõik oleneb sellest et kui paks oksiidi kiht on tekkinud.Ise olen kõige kauem ühte asja 18 päeva leotanud.Seda 10% lahuse juures.
Kasutaja avatar
Coger
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: K Mär 21, 2007 3:41 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Coger »

Viskasin ühe täägi koos tupega likku. Vaatab, mis hommikuks saanud on, panen pilti ka, kui leian mõne pildi, milline asi enne välja nägi.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

???

Postitus Postitas kortik »

Samas ega ma ei kujuta ette, mitme protsendiline hape tekib, kui lahustada pakk sidrunihapet (tavaline poe variant) 400-500 grammi veega :?:
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
Coger
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: K Mär 21, 2007 3:41 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Coger »

Ma panin nats rohkem kui paki 3 liitri vee kohta. Pigem lahja kui kange ilmselt.
A tekkis küsimus, kuidas see parafiiniga tegemine käib peale seda, kui ese on soodas neutraliseeritud? Mis kujul see parafiin on ja kuidas protsess kui selline välja näeb?
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Postitus Postitas desert eagle »

10 liitri veekohta 100g hapet ongi 10% lahus.Kõigepealt tuleb jah soodaga asi ära neutraliseerida.Soodalahuses pole mõtet asja üle 15 minuti leotada.Sidruni puhul kui raud on haljaks aetud tuleks asi pärast seda mingiks ajaks seebi vette likku panna või siis piiritusega üle valada.Happega haljaks aetud raud hakkab kohe roostetama nagu kuivatamis protsess on alanud.Parafiiniga töötelemisel tuleb ajada esmalt ese soojaks mida parafiiniga katta tahetakse.See järel sulatada üles parafiin ja kanda pintsliga esemele.Hiljem asi uuesti puhuriga üle lasta ja vaadata et parafiin oleks igalpool ühtlase kihina.Ümarate esemete puhul võib hakata parafiin kohati ladestuma.Need kohad uuesti üles sulatada ja üleliigne parafiin ära pühkida. Jõudu tööle! 8)
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”