Kus leida

Siin kategoorias võiksid olla teemad, mis puudutavad mitte-eestlastest koosnevate üksuste võitlemist eesti pinnal ... norrakad, flaamid, sakslased, rootslased jne.
Vasta
erich22
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: R Dets 29, 2017 10:53 pm

Kus leida

Postitus Postitas erich22 »

Minu onu jutustas kus ta oli Baikali ääres sõjavand sõdis ta saksa poolel ja langes vangi nimi on Aleksander Leiar
Kus võiks leida andmeid krivasoo lahingute kohta sest mu isa sõdis seal saksa poolel siis taganesid nad vasknarva ja sealt rannapunkerjasse aga kusagilt pole leida nende inimeste nimesi

Tänud ette
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kus leida

Postitus Postitas freiwilliger »

Isa tundub olema piirikaitserügemendi võitleja, vähemalt selle 3 kohanime järgi. Rohkem nii lühida info kohta küll öelda ei oska.
erich22
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: R Dets 29, 2017 10:53 pm

Re: Kus leida

Postitus Postitas erich22 »

Mida veel juurde vaja Rannapungerjast tulid nad mitmekesi koju venelane oli juba siis sees rääkis mismoodi neid venelaste suhu tahti juhatada aga nad ei uskunud neid eestlasi ja läksid teist kaudu nii ta koju jõudis
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Kus leida

Postitus Postitas funker »

erich22 kirjutas: Kus võiks leida andmeid krivasoo lahingute kohta
Loe see milneti teema läbi.

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=868
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kus leida

Postitus Postitas freiwilliger »

Kasvõi seda, et kirjutage palun siia korrektselt. Meie keeles on olemas laused ja need algavad suure algustähega. Kirjavahemärgid on samuti (lauses) info edastamiseks vajalikud.
Kogu Teie toon on selline, et "mina siin kriban mingi joru kokku" ja teie foorumlased, hakake nüüd otsima ja mind teavitama. Kogu lugupidamisega Teie isa ees ei oska ma tõesti midagi lisada, sest kõiki Teie poolt mainitud meie asulaid läbis tol perioodil tuhandeid eestlastest võitlejaid.
Alustuseks (isa kohta muidugi!):
- nimi
- sünniaeg
- aadress või elukoht (tollase haldusjaotuse järgi)
- mobiliseerimise aeg ja koht

Ja mida kogu see joru tähendab?
"venelane oli juba siis sees rääkis mismoodi neid venelaste suhu tahti juhatada aga nad ei uskunud neid eestlasi ja läksid teist kaudu nii ta koju jõudis"
Kus sees?
Kes tahtis juhatada?
Kes on "need eestlased?"
Mis on "teist kaudu?"
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Kus leida

Postitus Postitas funker »

Freiwilliger, see ongi tänapäeva noorte probleem, et korrektset kirjakeelt enam ei osata.
See pole ühe inimese, vaid terve põlvkonna probleem. Kõige arenenum organ on
neil pöial, et nutitelefonis opereerida, hommikust õhtuni istutakse FB-s, kogu suhtlus
käib lühendites, IRW, OMG, LOL jne. Kirjalikult ei osata oma mõtteid üldse enam väljendada
jne. Ma ei taha ettegi kujutada, mida nende emakeeleõpetajad peavad tundma nende
etteütlusi/kirjandeid lugedes. Masendav. Ja kogu linn on neid zombisid täis, nina pidevalt
nutitelefonis, jooksevad sulle pidevalt otsa...
erich22
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: R Dets 29, 2017 10:53 pm

Re: Kus leida

Postitus Postitas erich22 »

Kus võiks siis leida piirikaitserügemendi nimekirjasi.

Kus võiks leida Krivasoo lahindute kohta andmeid.
Kus võiks leida Rannapungerja ja Vasknarva lahingute kohta infot. Samuti seal võidelnute Eestlaste kohta
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kus leida

Postitus Postitas freiwilliger »

Krivasoo kohta palun vaata eelpool olevat viidet. Rannapungerjas ja Vasknarvas lahinguid ei toimunud, lühidalt sellest, mis toimus:
J.Juuriksoo, 6.piirikaitserügement:
Taandumisteekonnal oli määratud Rannapungerja silla ületamine 19.septembril kella 18.00 (hiljemalt). Kell 18.00 pidi sild õhku lastama, õhkijateks olid sakslased. Et nimetatud tähtajaks sild ületada, pidime ruttama ja kiirustamisega läksid väeüksused segi. Vaatamata kiirustamisele, näis, et kella 18.00 ei jõua kõik silda ületada. Tekkisid ka ummikud teel. Taandumisel vene lennukid ei tülitanud, luuret tegid aga küll.
Jõudsin oma sidemeestega silla õigeaegselt ületada ja olime Tudulinna lähedal, kui rügemendiülem major Lilleleht andis mulle käsu minna Rannapungerja sillale tagasi ja võtta sakslastelt sille õhkimise ülesanne enda peale, jääda ise sillale ja saata sealt mõni rühm või kompanii, mis ületavad silla enamvähem tervikuna, Lohusuu suunas. Sealt oli karta punaarmee pealetulekut.
Läksin tagasi, lasksin sakslastest sillaõhkijad vabaks, võttes nende ülesande enda peale. Enne sillale jõudmist nägin teel kolonel Riipalut, 20.SS-diviisi ülemat, sõitvat autol koos mitme saksa ohvitseriga.
Olles sillal, suunasin mõned üksused sõjamehi Lohusuu poole. Peab au andma mitmetele vähemate üksuste juhtidele, kes olid oma meeskonnad suutnud tervikuna koos hoida.
Kella 18.00 oli suurem hulk silla ületanud, nende hulgas ka J.Siitam oma meeskonnaga, kes jäi katteüksusena viimaseks Narva jõe äärest tulema.
Õhtul, umbes kell 19.00, ei olnud enam sõjamehi tulemas, lahkusin ka mina, jättes silla õhku laskmata, kuna polnud karta, et sealtkaudu vaenlane tuleks. Olin nüüd jäänud kõige viimaseks taandujaks.
(Käsikiri Reieli- Jaani kirjutisi: J.Juuriksoo “Taas vahetusid okupandid”. http://www.okupatsioon.ee/kaastood/jaan_juuriksoo.html)

19.septembril kell 19.00 paiku oli major Lilleleht Rannapungerjas, kus otsis Gruppe “Süd” komandöri oberst Matuscheki, et saada uusi juhtnööre edaspidiseks tegevuseks, sest olukord oli muutunud.
Major Lilleleheni olid jõudnud kuuldused, et sakslased olid Lohusuu silla õhku lasknud ja vastased Lohusuusse jõudmas või juba jõudnud. Olukorra selgitamiseks saatis major Lilleleht Lohusuu suunas välja luure ja otsustas Avinurme peale liikuda Tudulinna kaudu.
(J. Vermet, kol. ltn. 2. Eesti Piirikaitse rügemendi taandumine Narva rindelt 18.–21. sept. 1944. [Danzig, oktoober 1944] (kol. ltn. Vermeti seletus 2. Eesti Piirikaitse rügemendi taandumise kohta). Koopia, Arhiiv Eesti sõjamehed II maailmasõjas Eesti Sõjamuuseumi / Kindral Laidoneri Muuseumi arhiivikogus)

Samal ajal jõudis Rannapungerjasse ka 2.piirikaitserügemendi ülem kolonel Vermet. Temale ütles major Lilleleht, et Lohusuu silla on sakslased õhku lasknud ja vastase osad jõudnud Lohusuu ette. Ta soovitas 2.piirikaitserügemendilele sama marsruuti, mille oli valinud ka 6.piirikaitserügemendilele, liikuda Tudulinna kaudu Avinurme peale.
Kolonel Vermet nõustus major Lillelehega ning saatis käsundusohvitseri mootorrattaga Iisakule 2.piirikaitserügemendi pataljonidele vastu, et neid sealt Roostoja kaudu Tudulinna suunata.
(J. Vermet, kol. ltn. 2. Eesti Piirikaitse rügemendi taandumine Narva rindelt 18.–21. sept. 1944. [Danzig, oktoober 1944] (kol. ltn. Vermeti seletus 2. Eesti Piirikaitse rügemendi taandumise kohta). Koopia, Arhiiv Eesti sõjamehed II maailmasõjas Eesti Sõjamuuseumi / Kindral Laidoneri Muuseumi arhiivikogus)

J.Põldmäe, 3.piirikaitserügement:
18.septembri südaööl sain pataljoniülemalt käsu: jätta öösel maha positsioon Narva jõe kaldal ning alustada vooriga liikumist mööda Peipsi järve põhjakallast lääne suunas, rindejoonele jätta hajutatult mõni paarispost, kellel aeg- ajalt vastaskallast tulistades simuleerida teatud aja vältel rindejoone püsimist. Asusin kohe käsu täitmisele. Rännakut alustasime juba öötundidel.
Ilm oli 19.septembril soe ja päikesepaisteline, liikumine arenes takistuseta, ainult Alajõe kandis ründas paar vaenlase lennukit meie voori pardarelvadest, kuid kuulid ei tabanud. Rannapungerjasse jõudes selgus, et jõel olev sild oli veel terve ja õhurünnakutest puutumata.
Pärast 40.km pikkust jalgsimatka jõudsime öösel Tudulinna. Siia oli selleks ajaks kokku valgunud peale Peipsi kaldal asuvate väeosade kogu Narva ümbruse vägi, sest millegipärast ei olnud kasutatud taandumiseks Tallinn- Narva maanteed.
Juba Tudulinnas ilmnes rindelt taandunute keskel ilmne peataolek, mingit korraldavat või kontrollivat kätt tunda ei olnud. Teed olid vooridest ummistunud ning läbipääs raske, kuid kolonelleitnant Kaerma suutis oma energilise tegutsemisega viia oma rügemendi sellest ummikust läbi. Nii sattusime Tudulinna kogunenud tohutu sõjajõudude massi eelväeks.
(Eesti mehed sõjatules / koostanud Mart Tamberg ; [toimetanud Evi Johandi] Ilmunud Saku : M. Tamberg, 1999 lk.163)
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Kus leida

Postitus Postitas Wiking-Estland »

funker kirjutas:Freiwilliger, see ongi tänapäeva noorte probleem, et korrektset kirjakeelt enam ei osata.
See pole ühe inimese, vaid terve põlvkonna probleem. Kõige arenenum organ on
neil pöial, et nutitelefonis opereerida, hommikust õhtuni istutakse FB-s, kogu suhtlus
käib lühendites, IRW, OMG, LOL jne. Kirjalikult ei osata oma mõtteid üldse enam väljendada
jne. Ma ei taha ettegi kujutada, mida nende emakeeleõpetajad peavad tundma nende
etteütlusi/kirjandeid lugedes. Masendav. Ja kogu linn on neid zombisid täis, nina pidevalt
nutitelefonis, jooksevad sulle pidevalt otsa...
Põlvkonna viga? No siis pidi see sõdurist isa oma lapse 70- selt saama, mis pole iseenesest muidugi võimatu!
erich22
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: R Dets 29, 2017 10:53 pm

Re: Kus leida

Postitus Postitas erich22 »

Wiking-Estland kirjutas:
funker kirjutas:Freiwilliger, see ongi tänapäeva noorte probleem, et korrektset kirjakeelt enam ei osata.
See pole ühe inimese, vaid terve põlvkonna probleem. Kõige arenenum organ on
neil pöial, et nutitelefonis opereerida, hommikust õhtuni istutakse FB-s, kogu suhtlus
käib lühendites, IRW, OMG, LOL jne. Kirjalikult ei osata oma mõtteid üldse enam väljendada
jne. Ma ei taha ettegi kujutada, mida nende emakeeleõpetajad peavad tundma nende
etteütlusi/kirjandeid lugedes. Masendav. Ja kogu linn on neid zombisid täis, nina pidevalt
nutitelefonis, jooksevad sulle pidevalt otsa...
Põlvkonna viga? No siis pidi see sõdurist isa oma lapse 70- selt saama, mis pole iseenesest muidugi võimatu!
Kahjuks pole tänapäeva noor nagu väideti. Lihtsalt olen arvutiga koba. Kui kellelegi see haiget teeb siis see ta oma viga. Aga nii moodi siin teist inimest sõimata on ka minuteada ebaviisakas. See pärast ma arvan ,et see kes mind solvas on ise noor alles. Kahju küll, et nii moodi läks eks ma ole nüüd targem, Ja siia rohkem midagi ei postida ja tarkade käest ei tasu abi küsida selles sain ma nüüd selgeks. Ise olen 62 a
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Kus leida

Postitus Postitas Raudrist »

erich22!

Solvuda pole siin millegi üle. Vastaja panustas oma aega ja andis vastuse segasele ja väheste algandmetega küsimusele, mis oli pealegi tõesti poolkirjaoskamatult esitatud. Viisakas inimene tänaks nähtud vaeva eest.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
LauriKreen
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: N Nov 24, 2016 6:56 pm

Re: Kus leida

Postitus Postitas LauriKreen »

Endiste okupatsioon.ee linkide kohta lugege siit:
https://www.isik.ee/foorum/viewtopic.php?f=171&t=12989
Vasta

Mine “Mitte-eestlaste Üksused/Non-estonian Units”