Mummassaare sõdurikalmistu - müüt või tegelikkus?

Positsioonid, kus Eesti mehed seisid Punaarmee vastu ...
Hall Kardinal
Huviline

Re: Mummassaare sõdurikalmistu - müüt või tegelikkus?

PostitusPostitas Hall Kardinal » N Juun 13, 2019 1:50 am

Pakiti seinast seina. Kirstus, seatapu künas,sinelisse või telkmantlisse mähitul,ka seljakotis,kui sinna ära mahtust. Kirstus. Kuuseoksad all või peal. Aga kummist kotte pole kohanud. Vähemalt mina mitte. Olid spets. paberist kotid. Neid tootis ka Soome Kauttua paberivabrik. Olid sellised pruunist jõupaberist. Kui kiire oli polnud mingit pakendit,sest need olid plaani järgi vaid ajutised hauad. Olid veel erilised pliiatsid millega ristile kirjutati. Et tekst säilib. Mul on isegi mõned olemas. Rohelist värvi. Muidugi ei välista minu jutt võimalust,et kummist kotid olid. Näinud ei ole,ka riismeid mitte.

Kasutaja avatar
Wirbelwind
Kasutaja

Re: Mummassaare sõdurikalmistu - müüt või tegelikkus?

PostitusPostitas Wirbelwind » R Juun 14, 2019 5:09 am

ivalO kirjutas:Maeti gaasilinadega.

Minu arvates see klapib kõige paremini kirjeldusega: "Olid spetsiaalsed, ajutiseks matmiseks mõeldud kummist- presendist materjal, kus langenu pandi nagu "kirjaümbrikusse".
Internetiotsingud erinevates keeltes ei anna mingit infot kummist või presendist spetsiaalsete laibakottide kohta ja kui Hall Kardinal oma kogemustepagasi, mis teatavasti on suur, juures ütleb, et ei ole Eestis kohanud, siis pole ka tõenäoline, et kusagil toodeti väike arv miskiseid laibakotte ja kasutati neid ainult Kübassaares langenud paarikümne mehe matmisel.

Mine “Positsioonid/Positions”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline