Üks koopia kirjast

Fotod, välipost, dokumendid, ajakirjad ja ajalehed 2. Maailmasõja perioodist ...
Vasta
Ninanokkija
Kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: E Jaan 28, 2008 2:47 pm

Üks koopia kirjast

Postitus Postitas Ninanokkija »

Pilt

Lugus ise selline, et see kiri pidi jõudma herrn Arthur Sczygiel kätte, kes oli antud seltskonna kokk vanglas. Härrad, kes selle alkirjastasid, teadsid vist, et neid viiakse teise kohta ja koostasid sellise kirja. Sest kui inimene, kes mulle selle andis läks oma valvekorda pidama, leidis eest tühjad kongid. Ja kongist sellise paberi teiste seas ning näpsas endale. Originaal asub Kanadas, tema käes...
Proovin leida lähemas tulevikus aega, et temaga maha istuda ja jutt ning mälestused linti võtta, igatahes oli ta meeleldi nõus seda tegema ja lisaks ka andma Nürmbergis vanglas salaja tema poolt tehtud pildid.
Paluks spetsialistide kommentaare, kas asi on unikaalne ja koopia originaalist. Ise ma selles ei kahtle...
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

kiri

Postitus Postitas freiwilliger »

Kogu kirjale eelnenud lugu ja kiri ise kindlasti väga huvitavad ajaloo materjalid. Mind hakkas eelkõige huvitama too persoon, kes oli siis vangivalvuriks, nagu ma aru saan. Ilmselt tegemist eestlaste vahikomando liikmega kel seljataga ka rindeminevik- nii võib oletada? Huviga jään ootama selle loo järgmisi detaile.
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

Kas Treufeldti filmis sellest mitte juttu ei olnud? Või "Eesti Elus"? Igatahes on foto tuttav, ainult omaniku nimi ei tule meelde.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Estoloog kirjutas:Kas Treufeldti filmis sellest mitte juttu ei olnud?
Mäletan ka, et ühes tema filmis (võibolla "Mehed unustatud armeest" 2006?). Ta oli olnud seal vangivalvur ja sellest samast paberist räägiti filmis ka, et kollektsionäärid ajavad seda taga jne.
Ninanokkija
Kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: E Jaan 28, 2008 2:47 pm

Postitus Postitas Ninanokkija »

Omaniku nime esialgu jätan enda teada...kuni olen temaga vestelnud ja tema nõusoleku saanud nime avaldamiseks. Täpsustuseks, tegu ei ole fotoga, vaid koopiaga, kuna ei olnud kohe PDF- võimalust, tegin pildi.
Tema kirju minevik on vaja täpselt paika panna(vestelda), esialgu sain teada, et lahkus eestist " siis kui venelased tulid", sattus Saksamaale, siis edasi USA armeesse. Seal ta siis teenis valvurina.
Kuna ei olnud aega ja kohtumise eesmärk oli hoopis teine (kanalisatsiooni vahepumpla oli kinni :roll: ), siis imestan, et jutt sinnamaani jõudis (tänu taevale!) ja mõni mälestus jäi ka meelde. Aga ma arvan, et sealt tuleb veel nii mõndagi põnevat....
Vasta

Mine “Paberimajandus/Documents”