hunnik ümbrikke ...

Fotod, välipost, dokumendid, ajakirjad ja ajalehed 2. Maailmasõja perioodist ...
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8143
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

hunnik ümbrikke ...

Postitus Postitas uscha »

märjamaalt ühe maja pööningult tulid välja sellised ümbrikud - mõned saadetud alles siis kui tiblad veel eestis võimutsesid :wink:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

See nüüd küll hirmus vana teema, aga ... Nende ümbrike puhul teeb asja eriti huvitavaks, et enamuse kallal on käinud tsensuur. Ja päris palju nüansse on esindatud. Endal jupp aega olnud huvi okupatsioonide posti vastu (IMS ja Teine ilmasõda, lisaks 1940-41 venelased), aga õnnestus külge saada ka tsensuuri pisik ja nüüd takka pihta väliposti haigus.
Maru kena kaeda neid ümbrike siin!
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

!!!

Postitus Postitas kortik »

Kamraad Rändur! Kui ma ei eksi, siis mul peaks kusagil sahtlipõhja-paberihunnikus olema mõni NL tsensuuritempliga "kolmnurgad". Kui aega leian, vaatan aastad üle ja annan teada. Kui sobib, siis saan loovutada, kuna pole minu teema.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Ok tänud! Tsensuur lai teema, huvitab ikka. Eks ma katsun soovi korral ka midagi meelehead vastu leida.
Tsensuuri muideks kasutati ka veel 60ndatel välisriikide kirjavahetusega, usun, et vähe uuritud teema. Endal terve kogu neid kuna vanaisa oli ka filatelist ja tegelikuses oli vist küll keelatud marke saata/vastu võtta.
Vasta

Mine “Paberimajandus/Documents”