Eesti 1941

Fotod, välipost, dokumendid, ajakirjad ja ajalehed 2. Maailmasõja perioodist ...
Vasta
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Eesti 1941

Postitus Postitas ivalO »

Pilt

Saksa veloturistid .


Pilt

Natsionalistliku elemendi vasikavaimustus okupantide saabumise puhul. Pärnu.
Tekst võetud vene aegsest trükisest - üks minu lemmikuid ! :lol:


Pilt

Metsavennad.
jrgen20
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: E Nov 14, 2005 2:33 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas jrgen20 »

Ühe sellise jalgrattaga, mis ülemisel pildil, pages mu vanaonu Vladimir Soop Sinimägedest Muhumaale, kus varjas end sõja lõpuni. Jalgratas siiamaani alles.
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Ma tean, et velodest kasutasid sakslased mida kätte sai, kuid kas oli olemas ka sõjaväe velo. :?:
Rootslastel olevat selline asi täiesti olemas.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Ma tean, et velodest kasutasid sakslased mida kätte sai, kuid kas oli olemas ka sõjaväe velo.
Siin foorumis on seda teemat pisut juba lahatud: http://www.wehrmacht.pri.ee/phpBB-2.0.1 ... c.php?t=52
Kasutaja avatar
raadik
Huviline
Postitusi: 209
Liitunud: P Aug 14, 2005 10:55 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas raadik »

rootsi sõjaväe ratas on jumala punk asi
endal ka olemas vana rootsikas
2H
Kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: E Sept 26, 2005 10:00 pm

Postitus Postitas 2H »

Rootsi jalgrattaid tuli Eestisse 90-ndate algul.Kaitseliit sai neid endale terve hunniku.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Räägi ivalo, millisest üllitisest Sa need pildid üldse leidsid? Minu silmad pole neid igatahes varem näinud :roll:.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Ikka netist -neid pilte müüdi usas.

Narva sarjast paar pilti veel .

Pilt

Pilt

Arvatavalt Narva suursild pilbasteks ja liigutakse ülesvoolu leidmaks koolmekohta ? Või eksin ?
Kasutaja avatar
Niederland
Veteran
Postitusi: 1957
Liitunud: P Dets 11, 2005 6:25 pm
Asukoht: Armee-Abteilung Narwa 1944

Postitus Postitas Niederland »

Arvatavalt Narva suursild pilbasteks ja liigutakse ülesvoolu leidmaks koolmekohta ? Või eksin ?
Kui sa mõtled Narva-Ivangorodi suurt silda, siis sa eksid. Narva jõgi on pildil olevast jõest mitu korda laiem.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Arvatavalt Narva suursild pilbasteks ja liigutakse ülesvoolu leidmaks koolmekohta ? Või eksin ?
See vist ikka see ei ole :wink: . Järgnevatel piltidel on näha Narva sild enne 2. ilmasõda:

Pilt

Pilt

Samuti pole eales kuulnud, et keegi oleks proovinud Narva jõge ( soojal ajal ) jalgrattaga ületada :D
Kasutaja avatar
Niederland
Veteran
Postitusi: 1957
Liitunud: P Dets 11, 2005 6:25 pm
Asukoht: Armee-Abteilung Narwa 1944

Postitus Postitas Niederland »

See vist ikka see ei ole
Mitte vist, vaid kohe kindlalt ei ole. Olen kohalik ja tean kohalikke olusid. Pealegi on vahe nii ilmne.
Samuti pole eales kuulnud, et keegi oleks proovinud Narva jõge ( soojal ajal ) jalgrattaga ületada
Kuidas nii? Tehti pontoonsild ja saadi ilusti üle. Ka Ivalo piltidel ületavad sõdurid on endale mingi väikese sillakese valmistanud. Aga venelased olid 1944. aastal kavalamad. Nende sapöörid ehitasid pontoonsillla umbes 30 cm veest madalamale, nii et seda ei olnud märgata. See välistas võimaluse, et mõni sakslaste lennuk oleks võinud silla puruks pommitada.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Kuidas nii? Tehti pontoonsild ja saadi ilusti üle. Ka Ivalo piltidel ületavad sõdurid on endale mingi väikese sillakese valmistanud. Aga venelased olid 1944. aastal kavalamad. Nende sapöörid ehitasid pontoonsillla umbes 30 cm veest madalamale, nii et seda ei olnud märgata. See välistas võimaluse, et mõni sakslaste lennuk oleks võinud silla puruks pommitada.
Ma ei pidanud silmas mingil pontoon- või jooksusillal sõitmist :lol:. Kui Sa märkasid siis kamraad ivalo arutles koolmekoha otsimise teemal :wink:.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Ei hakanud eraldi panema.
Netist leitud saksapoiste albumist tuli ette meie Toompea. Tekstis oli ka kirj. et kust need pildid sealt albumist kõik olid. Reval ja Narva olid ka igatahes esindatud.
Pilt
Vasta

Mine “Paberimajandus/Documents”