Politseiniku sõidupilet raudteel

Fotod, välipost, dokumendid, ajakirjad ja ajalehed 2. Maailmasõja perioodist ...
Vasta
Kasutaja avatar
Wirbelwind
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: P Veebr 04, 2018 1:11 pm

Politseiniku sõidupilet raudteel

Postitus Postitas Wirbelwind »

Tekkis üks küsimus. Lappasin Saagas politseiametnike andmeid sisaldavat toimikut ja seal oli selline mees nagu Albert Kilvar:

https://www.geni.com/people/Albert-Kilv ... 6232592057

Google andis info, et 1940. aasta suvel oli ta kordnik Tallinna Sadama jaoskonnas. Aastal 1941. aga astus ta üsna Saksa aja alguses Poliitilise Politsei teenistusse, septembrikuus. Ja nüüd seal Saksa-aegsete dokumentide vahel oli selline sõidupilet:
Screenshot_2023-09-21-00-10-35-609_com.android.chrome-edit.jpg
Mis ajal see võiks olla väljastatud, kas juba ennem 1940. aasta juunipööret? Aga siis ta oli ju kordnik alles, mitte Poliitilise Politsei agent.

oliver
Huviline
Postitusi: 611
Liitunud: K Okt 05, 2011 2:54 pm

Re: Politseiniku sõidupilet raudteel

Postitus Postitas oliver »

Kas kordnik olles pole võimalik olla agent? Üks ei välista teist?

Kasutaja avatar
Wirbelwind
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: P Veebr 04, 2018 1:11 pm

Re: Politseiniku sõidupilet raudteel

Postitus Postitas Wirbelwind »

Poliitilise Politsei agent oli tegelikult EWs päris ametikoht politseiteenistuses ja täistööajaga, sama mees ei saanud olla politseis tööl kahel kohal korraga. Või on sellel tõendil mõeldud siiski salajast kaastöölist ehk informaatorit? :roll:

Sellest ma aru ei saa, miks on see arhiivis Saksa-aegsete politseinike arvestuskaartide vahele pandud. Pilet kehtib küll kirjade järgi 1941. aasta lõpuni, aga kui see on välja antud paar aastat varem, siis vahepeal oli ju tiblunnide okupatsioon ja Saksa ajal Eesti Vabariiki ei eksisteerinud. Või on see lihtsalt kusagilt leitud ja arhiivitöötaja vaatas, et oh, siin on sama nimega mehe andmed, paneme selle vana pileti ka tema juurde? Sel juhul huvitav kokkusattumus, et mees töötas Poliitilises Politseis nii EW ajal kui Saksa ajal ja tema vana sõidupilet langes tööalase karjääriga kokku :D

Vasta

Mine “Paberimajandus/Documents”