Koolipingist sõtta

Jutud, mida on rääkinud Saksa poolel võidelnud isad, vanaisad, vanaonud jne ...
pren.ska
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: L Juun 19, 2010 5:43 pm
Asukoht: Põhja-Liivimaa, Abja

Re: Koolipingist sõtta

Postitus Postitas pren.ska »

Ksf Tonult: Heino Prunvelt on minu järelpärimisele vastanud nii:
Mul on Harald Loone kohta teada et sündinud 10.5.1923 - kohta ei tea... Pähklamäe klassivend... koos Debicas... hiljem Tölzi ohvitseride koolis 30.3.1945... viimane auaste Standartenjunker d.Res.d.SS ja viimane sissekanne 14.6.1945 - Skriinimisel Regensburgi vangilaagris - ss-mehena ei vabastatud...

Mul on perealbumis ka fotod kellestki Haraldist mis on tehtud kuskil palmide all kuid ma ei ole päris kindel, et tegemist on sama isikuga ja fotod on ka tõenäoliselt sõjajärgsed. Pole ka teada kuidas need üldse sinna albumisse jõudnud on.
pren.ska
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: L Juun 19, 2010 5:43 pm
Asukoht: Põhja-Liivimaa, Abja

Re: Koolipingist sõtta

Postitus Postitas pren.ska »

Tänud, leidub ikka midagi, lausa Papi Olmi pinginaaber!
Untersturmführer Arved Nõmm, kes R. Olm'i väitel oli 47/III käsundusohvitser.
Pilt
Pilt
pren.ska
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: L Juun 19, 2010 5:43 pm
Asukoht: Põhja-Liivimaa, Abja

Re: Koolipingist sõtta

Postitus Postitas pren.ska »

St.Oj või Ustuf.u.OO Arved Nõmm(Rein Olmi pinginaaber) sai mürsukillust surma 29.07.1944a. Sinimägedes
pren.ska
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: L Juun 19, 2010 5:43 pm
Asukoht: Põhja-Liivimaa, Abja

Postitus Postitas pren.ska »

Härra Holm käis autoomanikuna perega korra Sinimägedes. Ei suutnud ööbida seal. Tuli nägemus: Mägi vajub pooleks ja kõik kamraadid marsivad välja. Pere peale ja veel öösel koduteele.
Abja kodus Veski ? tänavas oli tal vanast peast huvitav uksekellade süsteem: Esikus rippus pundar niite. Iga niit läks ise kohta-tubadesse, voodi juurde jne. Mõistatasid, kus ta olla võiks ja tõmbasid kellukest.
Keegi on 2014 aastal loo koduste piltidega raamatuna " Koolipingist Sõtta" välja andnud. Minu poolt suur tänu! JM
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Koolipingist sõtta

Postitus Postitas freiwilliger »

Vasta

Mine “Memuaarid/Memoirs”