Ilmus väärtraamat!

Jutud, mida on rääkinud Saksa poolel võidelnud isad, vanaisad, vanaonud jne ...
Vasta
valdek
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Okt 19, 2008 8:01 am

Ilmus väärtraamat!

Postitus Postitas valdek » P Okt 19, 2008 10:46 am

Juunika Koolitus OÜ/Hotpress Kirjastus
Näituse 27, Tartu 50409
7449615, 58228350
www.hotpress.pri.ee
hotpress@hotpress.pri.ee

PRESSITEADE

Ilmunud on AINO LEPA ajalooaineline suurteos VABADUSE HINNAKS ON ELU

Hotpress Kirjastuse väljaandel on ilmunud Aino Lepa (80) ajalooteemaline suurteos VABADUSE HINNAKS ON ELU. Eesti ühe teenekaima lähiajaloo uurija, Aino Lepa raamat räägib nõukogude okupatsioonivõimude kuritegudest ja metsavendade vabadusvõitlusest okupeeritud Eestis.

Nõukogude võimuorganite kuritegusid ja metsavendade vabadusvõitlust Pärnumaal asus Aino Lepp uurima enam kui 20 aastat tagasi. Raamatu erakordselt laiast haardest annab kindlasti aimu fakt, et isikunimede register sisaldab ligi 1500 (!) nime, kellest paljud ka avalikkusele tuntud. Autor on kunagiste sündmuste jälgedes välja selgitanud hulgaliselt ühtviisi nii toonaseid kangelasi, represseerituid ja ohvreid kui nende jälitajaid, äraandjaid ja mõrvareid. Osa neist on veel tänagi elu ja tervise juures. Raamatu lisas on muude dokumentide seas avaldatud KGB Pärnumaa agentide nimekiri.

Aino Lepa raamatu teeb eriti väärtuslikuks asjaolu, et autor on ammustest sündmustest kirjutades tuginenud esmajoones arhiividokumentidele – trükis sisaldab põhjalikku allikate ja säilikute registrit. Inglise ja vene keelne resümee. Raamat on rikkalikult illustreeritud unikaalsete ajalooliste fotodega.
Kogu materjali on autor osanud vormida emotsionaalselt äärmiselt haaravaks lugemisvaraks, mis annab vaieldamatult tunnistust tema silmapaistvast kirjanduslikust andest.
VABADUSE HINNAKS ON ELU on põnevaks, mitmekülgseks ja usaldusväärseks allikmaterjaliks Eesti Vabariigi lähiajaloo käsitlemisel ja talletamisel.

ISBN 978-9985-9857-4-8
496 lehekülge
Formaat: 165 x 240 mm (tavaformaadist suurem)

ESINDUSLIK RAAMAT ON KÕIGITI SOBIV KINGITUSEKS VÕI AUHINNAKS TEEMAKOHASTEL ÜRITUSTEL.

Hind kirjastusest tellides: 390 krooni, lisandub postikulu

Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 563
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

aino lepp

Postitus Postitas freiwilliger » P Okt 19, 2008 1:22 pm

Pärnumaalt pärit inimesena tunnustan A.Lepa poolt ära tehtud meeletu suurt kodu- uurmislikku tööd! Nüüd siis ka raamatuna- võimas! Kindlasti ostan ja soovitan ka teistele.

Vasta

Mine “Memuaarid/Memoirs”